Windows 10 не починається і не відновлюється: 2 способи вирішення проблеми

Всім привіт! Сьогодні ми проаналізуємо наступну проблему, коли Windows 10 відмовляється завантажувати, коли комп’ютер або ноутбук увімкнено. І тут потрібно прояснити одну важливу точку. Якщо ви ввімкнете комп’ютер, вентилятори починають обертатися, але на екрані нічого не відбувається, ви бачите чорний екран, то проблема вирішується трохи по-різному. Перейдіть сюди (посилання на статтю).

Якщо завантажено BIOS, ви бачите логотип Windows, система нескінченно завантажена, або просто йде на темний екран, то, швидше за все, є проблема з файлами завантаження системи. Тут ми поговоримо про це у статті нижче. Почнемо з найпростішого методу усунення несправностей при запуску ОС.

Примітка! Якщо на додаток до несправності системи ви бачите артефакти на екрані, то, швидше за все, є чіп-скидання на відеокарті, але проблема вирішується. Це детально написано тут.

Система починається повільно, але працює

Найбільш проста проблема у вирішенні. Все, що вам потрібно зробити. Це повернутися до попередньої версії ОС, яку ви мали, перш ніж ви вирішите оновити. Не потрібно нічого завантажувати. Достатньо чекати навантаження, як би не було (більше 40 хвилин. Це неприйнятно, то ОС не буде завантажена). Далі перейдіть до параметрів системи (відкривається правою кнопкою на “Мій комп’ютер”) і там виберіть точку: захист системи.

Відкриється нове вікно, де ви знайдете параметр “Відновити стан з контрольної точки”. Виберіть його та натисніть кнопку “Далі”. Ви побачите всі доступні точки з датою, коли вони були створені. Якщо проблема виникла після початку оновлення через офіційний центр встановлення, то сьогодні буде сьогоднішня дата. Перед початком оновлень Windows 10 завжди робить точку, саме для таких ситуацій. Виберіть будь-яку, натисніть “Далі” та дотримуйтесь інструкцій на екрані.

Існує ще один шлях, але він радикальний. Якщо операційна операція ОС, ви завжди можете повертатися до заводських налаштувань. Щоб зробити це на панелі керування, знайдіть елемент “Оновлення та безпеку”, де перейти до категорії: повернути комп’ютер до початкового стану. Виберіть цей елемент, а ОС запропонують наступне:

Зауважте, що навіть у елементі “Зберегти мої файли” призведе до того, що ви втрачаєте частину ваших даних. Особливо це стосується встановленого. Він зникне, і вам потрібно буде завантажити Microsoft Office, Excel та інші утиліти для завантаження. Додайте наш сайт на закладки, щоб швидко відновити все, що вам потрібно.

Не знайдено збій завантаження та операційна система

Ще одна частина версії проблеми з запуском Windows 10. Чорний екран з текстом помилки невдачі завантаження. Перезавантаження та виберіть правильний завантажувальний пристрій або завантажувальний носій у вибраному завантажувальному пристрої або операційну систему не знайдено. Спробуйте від’єднати будь-які диски, які не містять операційної системи actain. Натисніть Ctrlaltdel, щоб перезавантажити.

See also  Чому контакти не допускаються до iPhone. Як перетинати контакт через iCloud?

В обох випадках, якщо це не неправильний порядок завантаження пристроїв у BIOS або UEFI, а не пошкодження жорсткого диска або SSD, майже завжди причиною запуску похибки є зіпсований завантажувач Windows 10. Кроки, які допоможуть виправити цю помилку, описану в інструкціях: Помилка завантаження та операційна система не знайдено в Windows 10.

Якщо це вже робоча Windows 10: причини та способи вирішення

Конфліктування з системним пристроєм

Вимкніть весь пристрій, підключений до комп‘ютера та запустіть Windows 10 OS. Чорний твердий екран не з’являється. Підключіть пристрої один за одним і перезапустіть комп‘ютер до відбуду. Після цього відключіть систему, що суперечить системі та запускайте ОС у звичайному режимі. Оновіть драйвер на проблемному пристрої.

Встановлення нових драйверів на відеокарті

Повернутися до використання старих драйверів або відновлення системи до попереднього стану та відкат до попередніх налаштувань відбудеться автоматично. Ви можете вибрати старі драйвери у вікні оновлення в диспетчері пристрою. Як дістатися, вже розглянуто вище.

Щоб розпочати процес відновлення, виконайте такі дії:

Як ввести безпечний режим, якщо чорний суцільний екран не зникає, а Windows 10 не починається взагалі, ви вже знаєте. Ми йдемо далі.

Після перезавантаження система буде відновлена ​​до початкового стану.

Комп’ютерна інфекція з вірусами

Це може статися під час роботи в Інтернеті або встановлення неперевіреного програмного забезпечення. При необхідності завантажте Windows 10 у безпечному режимі, скануйте систему за допомогою антивірусної програми та видаліть заражені файли, після чого ви перезапустите комп’ютер.

Розширення екрану

Можливо, роздільна здатність екрана, не підтримується відео.Адаптером. Перезавантажте систему в безпечному режимі, змініть роздільну здатність екрана на нижню та перезапустіть комп‘ютер.

Після усунення всіх несправностей, так що під час наступних запусків Windows 10 не з’являється меню з вибором режимів завантаження, потрібно вибрати, коли клацніть правою кнопкою миші у меню “Пуск”, командний рядок (Адміністратор) з падіння списку, введіть, введіть. Командування додатків BCDEDIT / DELETEVALUE та натисніть клавішу Enter. Тепер Windows 10 буде завантажений у звичайному режимі.

Що робити, якщо все, що попередня не допомогла

Якщо викладене вище не допомагає, то як варіант, ви можете перевстановити ОС Windows (якщо деякі системні файли були пошкоджені, або система інфікована вірусом. Це єдина альтернатива).

До речі, хороший варіант (для тих, хто не хоче втрачати стару систему з усіма даними):

 • Створіть на жорсткому диску інший розділ під встановленням нової ОС Windows (за допомогою LiveCD або спеціального. Утиліти для роботи з HDD. Це можна зробити швидко і без втрати даних);
 • Далі встановіть вікна до цього розділу диска;
 • Тоді ви можете “зберегти” старі вікна та забрати всі необхідні файли, які були на розділі;
 • Після цього старий розділ диска може бути відформатований та приєднати його до будь-якого іншого розділу (також за допомогою спеціального. Утиліти, LINK LED вище).
See also  Samsung рівень u як з'єднатися. Інструкція по використанню

Або ви можете спробувати відновити Windows за допомогою спеціальних інструментів, які знаходяться на LiveCD (DVD / USB). Такий аварійний перевізник дозволить вам перевірити систему вірусів, оцінити стан жорсткого диска, видалити деякі помилки тощо.

Windows 7 не починає відновлення після помилок

Правда, він повинен бути готовий заздалегідь, або використовувати інший ПК / ноутбук.

Видалити та перевстановіть драйвери відеокарти

Якщо попередній шлях не працював, ви повинні спробувати видалити драйвери відеокарти з Windows 10. Ви можете зробити це в безпечному режимі або в режимі низької роздільної здатності, але про те, як потрапити в нього, бачачи лише чорний екран, я тепер скажу (два способи різних ситуацій).

Якщо вам вдалося натиснути клавішу Ctrl Alt Delete на чорному екрані, і у вас є синє вікно з маніпуляційним комп‘ютером, потім натисніть клавішу Shift та виберіть Перезапустити у правому куті.

після, оновлення, увімкнено, комп

Як результат, ви потрапите в меню “Вибір дії”. Вибір елемента “Пошук і ліквідація несправностей”

Далі виберіть “Додаткові параметри”

Якщо CTL Alt Delete не працює. На екрані вводу (чорний) кілька разів натисніть Backspace, тоді вкладка 5 разів, натисніть клавішу Enter, а потім. Один раз і тримайте Shift, знову введіть. Почекайте про хвилину (меню діагностики, відновлення, система відкату, яку ви, напевно, не побачите).

 • Три рази вниз. Введіть. Двічі вниз. Введіть. Двічі залишилося.
 • Для комп’ютерів з BIOS та MBR. Один раз вниз, введіть. Для комп’ютерів з UEFI. Двічі вниз. Введіть. Якщо ви не знаєте, який варіант. Ваш параметр. Натисніть кнопку “Вниз”, і якщо ви дієте до параметрів UEFI (BIOS), то скористайтеся опцією з двома пресами.
 • Натисніть Enter ще раз.

Комп’ютер перезавантажить і показує вам спеціальні параметри завантаження. Використання цифрових клавіш 3 (F3) або 5 (F5), щоб запустити режим з низьким дозволом або безпечним режимом підтримки мережі. З завантаженням ви можете спробувати розпочати відновлення системи на панелі керування або видалити доступні драйвери відеокарти, після чого перезавантажуючи Windows 10 у звичайному режимі (зображення повинно з’явитися), встановіть їх знову.

Якщо такий спосіб завантажити комп’ютер з якоїсь причини не працює, ви можете спробувати наступний параметр:

 • Перейдіть до Windows 10 за допомогою пароля (як це було описано на початку інструкції).
 • Натисніть клавіші Winx.
 • 8 разів натисніть, а потім. Увійдіть, відкриється командний рядок.

У командному рядку введіть (має бути англійська макет):

І натисніть Enter. Після цього введіть вимкнення / r Натисніть клавішу Enter, після 10-20 секунд (або після звукового сигналу). Знову введіть та зачекайте, доки комп’ютер перезапускається: він повинен завантажуватися в безпечному режимі, де ви можете видалити поточні драйвери відеокарти або запустити систему відновлення. (Для того, щоб ще більше повернути звичайне завантаження, скористайтеся командою на командному рядку від імені адміністратора

Дополнительно: если у вас имеется загрузочная флешка с Windows 10 или диск восстановления, то вы можете воспользоваться ими: Восстановление Windows 10 (можно попробовать использовать точки восстановления, в крайнем случае — сброс системы).

Перевірка підключення

Існує шанс, що з Windows 10, а також з рештою комп’ютера, все добре, але є проблеми з відеокартою. Можливо, після оновлення Windows, водій був перевстановлений для відеоадаптера. Після завантаження вікно не з’являється на екрані: “Немає сигналу”?

See also  Як написати комп'ютерну програму. Що таке додаток для Android

У цьому випадку є кілька варіантів. Якщо у вас є дві відеокарти на вашому комп‘ютері або ноутбуці, то відеопотік йде на інший вихід. Якщо у вас є монітор, спробуйте вимкнути спочатку, а потім увімкнути його. На екрані ви побачите напис з назвою виведення відео. Спробуйте ці виходи через сам монітор, натиснувши кнопку “Source”.

Наступним варіантом полягає в тому, що відеопотік з відеокарти йде на інший вихід. Наприклад, у вас є монітор, підключений до DVI, і після оновлення потоку відправився на випуск HDMI. У цьому випадку ви можете повторно підключити монітор до іншого порту.

після, оновлення, увімкнено, комп

Наступна проблема, коли комп’ютер має дві відеокарти. Після того, як оновлення зупинилося, нормально працює дискретна відеокарта (той, який з’єднаний окремо до слота PCI). Ви можете спробувати знову підключити монітор до вбудованої карти та перевірте роботу.

після, оновлення, увімкнено, комп

Якщо у вас ноутбук, спробуйте вимкнути всі пристрої від нього. Це особливо стосується зв’язків інших моніторів, телевізорів. Також відключіть флеш-накопичувачі, телефони, а також інші зовнішні пристрої. Витягніть всі диски CD / DVD. Після цього перезавантажте комп‘ютер, утримуючи кнопку “живлення”, доки вона знову вимкнеться, а потім знову увімкніть комп’ютер.

Невдача системи реєстру

Помилка в головному сховищі шляхів, посилань та параметрів Windows 7 досить рідко закінчується тим, що система не запускається. Однак це також можливо; Щоб позбутися проблеми, вам знадобиться:

 • Знову йдіть за допомогою завантажувального диска або флеш-накопичувача в меню “Реставрація системи”, виберіть “Командний рядок”, введіть та застосуйте команду diskpart.
 • Знайдіть системний жорсткий диск у відображеному списку (для цього ви повинні звернути увагу на потенціал та відсутність позначки, а також тип файлової системи) та пам’ятайте, який лист зазначається. З дуже великою ймовірністю, це буде відрізнятися з звичайного c.
 • Cd-Windows System32 \ CONFIG. Дозволяє перейти до розділу, де зберігаються поточні дані конфігурації.

Важливо: Під час процесу копіювання користувачеві доведеться підтвердити заміну файлів, вибравши всі варіанти. Якщо резервна копія системного реєстру раніше не було створено, то неможливо відновити статус. Система повідомить про помилку у застосуванні команди CD Regback.

Відмовляти

Це один з найбільш ефективних методів. Під час установки “Сім” краще відзначити “Не завантажувати оновлення“, а потім ніщо не заважене. Якщо користувач не турбував про це вчасно, то вам потрібно зробити кілька з наступних кроків:

після, оновлення, увімкнено, комп

Після цього просто необхідно вручну перевірити наявність оновлень та лише необхідне для встановлення, наприклад, програмного забезпечення компонентів та комп’ютерних пристроїв, які є безпечними для встановлення.