Как повернуть экран компьютера

Wikihow працює за принципом Вікі, що означає, що багато наших статей написані кількома авторами. При создании этой статьи над ее редактированием и улучшением работали, в том числе анонимно, 39 человек(а).

Количество просмотров этой статьи: 152 578.

Повернув экран компьютера, вы сможете просматривать изображение на нем в «портретном» режиме или перевернуть изображение вверх ногами. Это полезно при чтении документов и книг или при монтаже мониторов в труднодоступных местах. Зачастую осуществить поворот экрана в Windows или Mac довольно легко, но иногда производители компьютеров усложняют этот процесс. Чтобы сменить ориентацию в операционной системе Windows, в настройках экрана нужно выбрать соответствующую ориентацию; в некоторых случаях понадобится использовать сочетания клавиш или перейти в контрольную панель управления видеокартой. На комп‘ютерах Mac вам потрібно перейти до “налаштувань системи” “монітори”, а в полі “обертання” встановіть відповідні параметри.

 • Якщо це меню неактивне, у вас виникли проблеми з драйверами відеокарти або виробника комп‘ютера, вимкненого екрану обертання. У цьому випадку перейдіть до кроку 4.

Перевернув екран на компютері або ноутбуці. Що робити?

 • “Праця”. Це орієнтація за замовчуванням.
 • “Портрет”. Обертання екрана 90 ° праворуч. У цьому випадку правий край зображення перейде до дна монітора.
 • “Альбом (перевернутий)”. Увімкніть екран догори дном. У цьому випадку верхня частина зображення перейде до дна монітора.
 • “Портрет (перевернутий)”. Обертання екрана 90 °. У той же час лівий край зображення перейде до дна монітора.
 • Ctrl Alt. Переверніть екран догори дном.
 • Ctrl Alt → Поверніть екран 90 ° праворуч.
 • Ctrl Alt ←. Поверніть екран 90 ° ліворуч.
 • Ctrl Alt. Поверніть екранну орієнтацію за замовчуванням (ландшафт).
 • Шукайте опцію “Повернути” або “орієнтацію”. У утиліті NVIDIA знайдіть параметр “Поворот екрана” (у меню зліва). У утиліті AMD (вона називається Центром управління каталізатором) у розділі “Налаштування робочих столів” знайдіть меню “Turn”. У утиліті Intel у меню “Моніторинг” знайдіть розділ “ROTATE”.
 • Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть Центр управління каталізатором.
 • Клацніть “Налаштування” та виберіть Hot Keys.
 • У спадному меню виберіть “Управління столом” та встановіть комбінацію ключів, яку потрібно використовувати для різних параметрів повороту. Має сенс вибирати комбінації, наведені на кроці 4, оскільки вони зазвичай не використовуються для будь.Яких інших функцій.
 • Не забудьте влаштувати прапорець, щоб вказана комбінація ключів набула чинності.
 • Утиліти карт AMD та NVIDIA автоматично виявляють та завантажують останні драйвери. Або ви можете знайти останні драйвери на веб.Сайті виробника вашої відеокарти.
 • Якщо ви не знаєте модель вашої відеокарти, натисніть ⊞ Win R та введіть DxDiag. Перейдіть на вкладку Монітор, щоб з’ясувати модель та виробник відеокарти.

Пам’ятайте, що деякі виробники комп‘ютера вимикають функцію обертання екрана. Ця функція не є частиною системи Windows. Комп’ютерні компоненти несуть відповідальність за функцію обертання екрана. Більшість комп’ютерів підтримують обертання екрана, але ваш комп’ютер може не підтримувати цю функцію. У більшості ноутбуків ви не можете увімкнути екран.

Налаштування орієнтації відображення

Якщо метод з натисканням певних клавіш на клавіатурі не міг усунути проблему, то слід змінити орієнтацію екрана екрана через значення параметрів Windows.

Клацніть правою кнопкою миші порожнє місце в будь-якому місці робочого столу.

Після появи контекстного меню виберіть пункт “Екран”.

See also  Як підключити бездротову мишу до комп'ютера. Як підключити Bluetooth (Bluetooth) миші без адаптера USB у Windows 7?

Тепер налаштування екрана відображаються у новому вікні. Якщо з будь-якої причини ви не можете клацнути правою кнопкою миші, то інший спосіб доступу до цих налаштувань. Це текст “Параметри відображення” у меню “Пуск”.

У спадному меню “Орієнтація” виберіть “Landshot”.

Натисніть кнопку “Застосувати”, щоб негайно повернути дисплей.

З’являється синє діалогове вікно з питанням, чи потрібно зберегти нову орієнтацію екрана або повернутися до попереднього екрана. Нарешті застосувати налаштування, натисніть кнопку Зберегти зміни.

Як фліп-екран Windows 10

Тепер розглянемо метод, який працює на всіх настільних ПК та ноутбуках у операційній системі Windows. Зміна орієнтації екрана здійснюється за допомогою вбудованих системних функцій.

Якщо користувачеві потрібно повернути екран Windows 10, він може використовувати наступний спосіб:

 • У програмі “Параметри” на вкладці “Дисплей” у розділі “Шкала та розмітка” перейдіть до опції “Орієнтація на відображення”.
 • Виберіть відповідний параметр відображення екрана:
 • Праця. Стандартна орієнтація за умовчанням.
 • Книги. Поверніть 90 градусів.
 • Альбом (перевернутий). Обертання 180 градусів догори дном.
 • Книга (перевернута). Поворот сильно на 90 градусів праворуч.

екрані, комп, ютері, виправити

Відразу після зміни орієнтації екрана відкриється вікно з таймером, в якому потрібно підтвердити зміни параметрів відображення. Якщо користувач не підтверджує зміни протягом 10 секунд, налаштування за замовчуванням буде збережено на компютері.

Зміна положення з робочого столу

Залежно від функцій програмного забезпечення та комп‘ютерної моделі, іноді на Windows 10 можна змінити положення зображення безпосередньо з робочого столу:

екрані, комп, ютері, виправити

Всі пропонуються чотири варіанти для Inteeis:

За замовчуванням є пресет Almmaal, і на 90 градусів, ви повинні вибрати портретну орієнтацію. Є також два подібних варіанти з інвертованою позицією.

Через те, що може перевернути зображення на екрані?

Деякі помилки в системі може статися. Можливо, що водій “полетів”. Хтось злий жарт. Або випадково натискання комбінації кнопок домашніх тварин (наприклад, кішка) або дитину. Проблема нагадує момент, коли ви недбало натиснули на “Хрест”, працюючи з браузером, і тепер вам потрібно повторно відкрити закриту вкладку.

Повернення екрану ноутбука допоможе гарячим, спеціальним утиліти або контролю відеокарти.

Ключова комбінація для обертання екрана

Зазвичай використовується стандартна комбінація ключів для робочого столу.

Ось вона: Ctrl Alt Arrow. Подібна комбінація дозволяє екрану обертати на 90 градусів!

Як ви знаєте стрілки на клавіатурі всього чотирьох, і незрозуміло, яка призначена. Я приносять просте декодування:

 • Натиснувши стрілку нижньої частини нижньої частини екрана догори дном.
 • Натисніть на зображення, повернеться до вихідного положення.
 • Ліва стрілка перетворить монітор ліворуч.
 • Право розгорнеться відображення праворуч.

екрані, комп, ютері, виправити

Таким чином, комбінація гарячих клавіш перетворить екран на 90 градусів! І в принципі, як повернути екран на ноутбуці тепер зрозуміло. Але може статися, що кнопки можуть не допомогти, вони просто не будуть працювати. Ви натискаєте, але нічого не відбувається. ☹ Виправлення цієї ситуації можна використовувати за допомогою різних програм та вбудованих функцій Windows 7,8110.

Контекстне меню

Шлях допоможе тим, хто не розробив кнопок. Дії такі:

 • Миша за стрілку миші на порожнє поле настільного.
 • Відкрити меню, натиснувши праву кнопку.
 • З’явиться список, в якому ви повинні вибрати пункт розширення екрана.
 • Далі ви можете вибрати відповідну орієнтацію екрана. Доступний “Портрет” та “альбом”. Підтвердьте, натиснувши “OK”.

У налаштуваннях відео драйверів

На всіх сучасних належним чином налаштованих комп‘ютерах встановлено відео драйвер. Він прикріплений до утиліти керування, в якому ви можете налаштувати графічні параметри, включаючи обертання екрана.

Щоб запустити утиліту, клацніть правою кнопкою миші на вільній зоні робочого столу. У меню, яке з’являється, виберіть “Графічні технічні характеристики”, “Панель управління NVIDIA” або “Центр управління каталізатором AMD”.

Назва меню залежить від того, яка утиліта встановлена. І це, в свою чергу, налякало виробника графічного адаптера (відеокарта) на ПК.

Потім у налаштуваннях програми розширюйте зображення:

 • Графіка (Intel HD Graphics): Дисплей. Обертайте.
 • Панель управління NVIDIA: Відображення обертання.
 • Центр управління Catalyst AMD: Загальні завдання дисплея. Обертайте робочий стіл.

Далі я покажу, як це зробити в кожній програмі. Якщо ви не можете знайти жодного з них, швидше за все, на компютері немає жодного драйвера відео чи деяких проблем. Я рекомендую завантажити та встановити нову версію. Це забезпечить чітке зображення та підвищити продуктивність у іграх та графіці.

See also  Як зробити WhatsApp на комп'ютері. Переваги та простоти використання

Перевернув екран на компютері або ноутбуці. Що робити?

Графічне управління Intel

Якщо на вашому ноутбуці немає окремої відеокарти, ви, мабуть, у вас є процесор з інтегрованим графічним ядром. У випадку процесора від AMD, це все те ж саме Radeon, ви можете керувати використанням утиліти керування центром AMD Catalyst.

Графічні адаптери Intel також інтегровані в процесори тієї ж камери. Програма взаємодії з її називається “Центр управління Intel Graph”. У ньому, як у утилізації для інших відео чіпсів, існують параметри орієнтації екрана.

Inteeis “Центр управління” для різних поколінь процесорів Intel відрізняється, але бажані налаштування завжди розташовані в розділі “Дисплей”.

Для цього запустіть утиліту та дотримуйтесь інструкцій:

 • Розгорніть меню “Загальні завдання” у меню, а потім натисніть у списку робочого столу, який з’явиться.
 • Виберіть потрібне положення екрана.
 • Підтвердьте зміни.

екрані, комп, ютері, виправити

Обертання екрана за допомогою сторонніх програм

Якщо з якоїсь причини ви не зможете використовувати функцію обертання зображення в операційній системі, його можна зробити за допомогою програмного забезпечення, яке поставляється з драйвером відеокарти.

Іротат

Незважаючи на невеликий розмір і сумісність з застарілими версіями Windows, Irotate працює добре з Windows 10. Програма додає можливість вимкнути екран з гарячими клавішами. Ви можете завантажити за посиланням: Enteechtaiwan.Com / util / irotate.Shtm

Робота з програмою легко: Вам потрібно просто натиснути кнопку праворуч у програмі до значка лотка та виберіть потрібну позицію.

Він також може бути зроблений комбінаціями клавіш Ctrl Alt arrow (← →).

Програма Pivot

Якщо екран перейшов на ноутбук, і ви не знаєте, як це виправити, ви можете використовувати цей Prog!

 • Змінює орієнтацію дисплея для 180. 90. 270 градусів!
 • Вбудована можливість керувати перемиканням позиції за допомогою функціональних клавіш.
 • Завантажте безкоштовно безкоштовно.
 • Запам’ятовує колір, глибину, резолюцію, орієнтацію.
 • Ви можете одночасно використовувати на декількох моніторах.
 • Може автоматично змінювати розмір екрана для запуску програм.
 • Ви можете безкоштовно завантажити утиліту!

Що робити, якщо екран не повертається

Ситуації, коли зображення не можна повернути, вони відбуваються нечасто, але є багато проблем. Особливо, якщо картина застигла в неприродному положенні, наприклад, догори дном.

Найбільш поширеними причинами, чому це відбувається:

 • Пошкоджена відеокарта драйвера;
 • Відбулася вірусна атака;
 • Сталася помилка в ОС;
 • Ви вимикаєте зображення не на моніторі (у багатометрових конфігураціях).

Кожна проблема має своє рішення, але, перш за все, спробуйте перезавантажити комп’ютер. Якщо звичайна перезавантаження не допомагає, запустіть комп‘ютер у безпечному режимі.

Якщо з нормальним завантаженням Windows, екран повернув або переміщений, а в безпечному режимі, зображення повертається до звичайної позиції, швидше за все, проблема з драйвером відеокарти. Справа в тому, що в безпечному режимі Windows не використовує сторонніх відеороликів. Графіка в ній відповідає вбудованому базовий драйвер, сумісний з будь-яким відео адаптером.

Щоб вирішити проблему, драйвер не зміг перевстановити.

Перевстановіть драйвер відеокарти

У мене є графічний адаптер з чіпом від Nvidia, тому я покажу, як перевстановити водій, на його прикладі.

Windows Інструменти

Система може видавати повідомлення, яке ви встановили останній драйвер, і перевстановлення не потрібно. Потім на вкладці “Driver” виберіть “Запустити” або навіть “Видалити пристрій”, а потім перезавантажте комп‘ютер та встановіть драйвер вручну. Але ці функції для досвідчених користувачів. Якщо ви не впевнені у своїх здібностях, краще звернутися до того, хто краще розуміє комп‘ютер.

Якщо попередній, робоча версія драйвера відео зберігається на компютері, щоб усунути відмову, може бути достатньо лише для того, щоб “повернути” його.

Сканувати жорсткий диск для вірусів

Зловмисні програми не прагнуть привертати увагу, але іноді вони настільки грубо втручаються в систему, що можливі будь.Які випадки, включаючи “жарти” з поворотом екрана. Крім того, є жарти, головне завдання яких. Вразити користувача.

See also  Як опублікувати в Instagram з комп'ютера. Офіційна заявка "Instagram" в магазині "Windows10"

Якщо водій перевстановлення не допомагав або допомагав на деякий час, то варто перевірити комп’ютер на наявність вірусів та додатків, які ви не встановлені (жарти часто не приховують вашої присутності). У нашому веб.Сайті є стаття з оглядом десятків прохолодних антивірусів, скористайтеся будь.Яким із них.

Переконайтеся, що ви повернуте монітор

Якщо до вашого комп‘ютера підключено декілька моніторів, або монітор плюс проектор / телевізор, тобто ймовірність того, що ви змінюєте орієнтацію неправильного пристрою.

Щоб переконатися, що монітор правильний, натисніть екран “Define” “.

екрані, комп, ютері, виправити

Номер монітора відображатиметься у нижньому лівому куті екрана.

екрані, комп, ютері, виправити

На першому скріншоті можна побачити, що я маю монітор на номер один, і я дивлюся на другий. Логічно, що орієнтація на це не зміниться. Звичайно, не помічено, що інший монітор перекинувся, але якщо він, наприклад, не монітор, а проектор, то ситуація цілком реальна.

Метод 1

Щоб увімкнути екран, за замовчуванням слід одночасно натиснути стрілку Ctrl Alt вниз (обертайте стрілку 180 градусів) або Ctrl Alt вгору (переворот на вихідній позиції). Якщо натиснути, відповідно, стрілки Ctrl Alt вправо та ліворуч, екран поверне 90 градусів.

Цей метод підходить для комп‘ютерів, що працюють у операційній системі Windows 8 та 10. Щоб повернути екран, потрібно натиснути на ліву кнопку миші, а в спливаючому меню, щоб знайти рядок “Налаштування екрана”. Ви також можете перейти до цього розділу за допомогою панелі керування “Екран”. Далі потрібно вибрати рядок “Орієнтація”, виберіть відповідний параметр та натисніть “OK” та “Застосувати”.

Як фліп Windows Windows за допомогою системи

Якщо метод з клавішами клавіш Ctrl Alt для вас не працював, перейдіть до вікна роздільної здатності екрана Windows. Для Windows 8.1 і 7 Це можна зробити, натиснувши правою кнопкою миші на робочому столі та вибираючи елемент “Резолюція екрана”.

У Windows 10 ви можете натиснути на параметри роздільної здатності екрана через: клацніть правою кнопкою миші на кнопці «Пуск». Панель керування. Екран. Встановлення роздільної здатності екрана (ліворуч).

Подивіться, чи є елемент “орієнтація на екран” в налаштуваннях (він може не бути відсутнім). Якщо є, то встановіть орієнтацію, яку потрібно, щоб екран не перевернутий.

екрані, комп, ютері, виправити

У Windows 10 Налаштування орієнтації екрана також доступна у розділі “Усі параметри” (за допомогою клацання піктограми сповіщень). System. Екран.

екрані, комп, ютері, виправити

Примітка. На деяких ноутбуках, обладнаних акселерометром, автоматичний екран екрана може бути включений. Можливо, якщо у вас виникли проблеми з інвертованим екраном, це так. Як правило, на таких ноутбуках ви можете включити або вимкнути автоматичне поворот екрана у вікні Зміна вікна, а якщо у вас є Windows 10. У “Усі параметри”. “Система”. “Екран”.

Що робити, якщо екран все ще перевернувся вниз?

Екран комп‘ютера або ноутбука повернувся, а наведені вище методи не допомогли? Ну, це дуже дивно, але щось відбувається. Що можна зробити в цьому випадку?

 • Перевстановіть драйвер відеокарти
 • Перевстановити ОС
 • Напишіть детально в коментарях до статті про вашу проблему з обов’язковим показником моделі відеокарти, ОС та дій, які ви взяли

Якщо ви сумніваєтеся у ваших здібностях, негайно перейдіть до пункту 3 і напишіть у коментарях до статті, і я обов’язково спробую допомогти вам. Не хвилюйтеся, все фіксується =)

Отже, сьогодні ми дізналися, як виправити проблему, коли екран перевернув комп‘ютер або ноутбук Windows 7.8.1 або 10. Я сподіваюся, що стаття допомогла вам повернути зображення на місці і позбутися цієї проблеми.