Що робити, якщо монітор вимикається, але комп’ютер працює

Підключіть системний блок до монітора досить простий, для цього потрібно підключити їх кабель через відповідний порт, після чого зображення буде транслюватися на екрані. Незважаючи на відносну простоту процедури, відразу можуть бути кілька проблем, а після успішного зв’язку. Якщо монітор виходить, коли комп‘ютер працює, багато користувачів можуть претендувати, що це пов’язано з його несправедливим. Насправді, це не завжди так, і нижче ми розглянемо основні причини, чому монітор вимикається під час роботи системного блоку.

Монітор вимкнений і не включається, але комп’ютер продовжує працювати

Найбільш поширеною причиною, чому монітор вимикається в якийсь час, коли комп’ютер працює, це несправний кабель. У цьому випадку вам потрібно перевірити стан самого кабелю, згідно з якою передана інформація з комп’ютера до монітора. Найчастіше для виведення зображень, роз’єм DVI або HDMI використовується в корпусі комп’ютера. Переконайтесь, що кабель в ньому вставлений важко, якщо мова йде про DVI, він повинен крутитися, інакше з’єднання не буде надійним.

Если выявить повреждение или плохое соединение кабеля не получилось, рекомендуется попробовать использовать другой порт для подключения в системном блоке, чаще всего таких портов несколько. Также попробуйте обзавестись кабелем, с которым точно нет проблем, и соедините монитор с системным блоком через него.

Отключение дисплея

Начнем с самого простого. Ваш монитор включается, прекрасно работает, но через 10, 15 или 30 минут тухнет. В чому проблема?

По умолчанию в Windows установлена функция «отключать дисплей через N минут». Все дело в ней.

«Да этого не может быть!» – скажете Вы. Можливо. Но это стоит проверить. Будет глупо, если из-за такого пустяка Вы потратите кучу времени и нервов, пытаясь выяснить, почему тухнет монитор. К тому же проверка займет от силы 2 минуты.

Инструкция для пользователей Windows 7:

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

На Windows 8 и 10 процедура примерно такая же.

Інструкції для користувачів Windows XP:

 • Клацніть за правою кнопкою миші на робочому столі та виберіть елемент “Властивості”.
 • Перейдіть на вкладку “FitFide” та натисніть кнопку “Харчування” (внизу праворуч).
 • Дивіться знайоме поле “Відключення дисплея” та виберіть елемент “Ніколи” (або будь.Яке інше значення).

Корисно знати. Звук зник на ПК: що робити?

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

Налаштування неправильної роздільної здатності

Якщо ви поставите довільну резолюцію, яка не знаходиться в списку підтримуваних, будьте готові до всіх видів неприємностей, включаючи вимкнення картини. Поки екран не вийшов, перейдіть на панель управління графікою ноутбука та відновіть налаштування за замовчуванням. Якщо екран вийде відразу після завантаження, завантажте комп‘ютер у безпечний режим і змініть налаштування за замовчуванням. Ви також можете повернутися до попередньої точки відновлення, коли проблем не було.

See also  Як змінити жорсткий диск на комп’ютері. У разі заміни жорсткого диска

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

Неправильна робота водіїв

Також трапляється, що деякі з водіїв роботи не є цілком вірним. Наприклад, якщо драйвер відеокарти працює неправильно, екран може часто вийти або працювати з деякими невдачами. Достатньо просто встановити їх заново, щоб вирішити проблему невідповідним кольором і, на жаль, вицвітання.

Вам потрібно завантажити їх лише з офіційних джерел, інакше ви можете завдати шкоди вашому комп’ютері.

Якщо користувач не знає, які драйвери він має на ноутбуці, і що ні, ви можете використовувати програму “DriverPack Solution”. Це допоможе не тільки знайти доступні драйвери, але також оновлювати їх до найбільш відповідної версії. Також потрібно завантажити з офіційного сайту.

  Як тільки користувач завантажує його в Інтернеті, програма почнеться, а також сканує доступні пристрої. На вкладці “Програми” існує список встановлених програм, але вкладка драйверів буде вказувати кількість драйверів, які потребують оновлень.

Фахівці рекомендують у цей час не працювати для свого ноутбука, закрийте всі інші файли та програми та надайте програму оновити вибрані пристрої. У середньому ця процедура займає не більше 20 хвилин, залежно від того, як драйвери на ПК були оновлені.

Примітка! Ця програма корисна не тільки, якщо екран ноутбука вийде. З оновленням водіїв може підвищити продуктивність та прискорити роботу системи.

Перегрів відеокарти

Часто вимикача відео адаптера, яка проявляється в перериванні зображення зображення, викликана перегріванням. Зазвичай проблема виникає при роботі з ресурсоінтенсивними програмами або іграми, шум шанувальника також може спостерігатися, і чим довше комп’ютер продовжує працювати, тим частіше екран монітора виходить. Перевірте температуру відеокарти, яку можна використовувати спеціалізоване програмне забезпечення. Якщо показники перевищують допустимі межі або близькі до цього (для різних пристроїв, максимальна температура може бути різною залежно від виробника та моделі, але в цілому T ° вище 80 ° C вже є тривожним знаком), то заходи повинні бути прийнято для охолодження обладнання.

Щоб зменшити температуру, ви можете зробити наступне:

 • Якщо є розгін, ви повинні повернути відеокарту до оригінальних налаштувань. Планування розгону в майбутньому, потрібно переконатися, що пристрій залишатиметься в безпечному обмеженні температури після здійснення процедури.
 • Очистіть вентилятор і радіатор. Часто винуватцем зменшення їх продуктивності стає пилом, який з часом може підняти в буквальному сенсі килимів всередині системи.
 • Ми змінюємо тепловий. Між графічним процесором та тепловою раковиною термал, через деякий час він висихає і тріщини, втрачаючи свої властивості та вимогливі заміни. Для цього вам доведеться видалити вентилятор і радіатор, видалити залишки витраченої теплової пасти та застосувати нове.
 • Змінити несправний вентилятор або поставити більш продуктивну систему охолодження. Якщо елемент не вдалося або не справляється з його завданням, краще його замінити.

Тут з такими нестандартними та несподіваними рішеннями загальних проблем з комп’ютером я натрапив на свою практику, допомагаючи людям комп‘ютерам. Я сподіваюся, що ви дізналися щось нове з цих невеликих історій, або, принаймні, ви зацікавлені в їх читання.

І які нестандартні ситуації або рішення, які вам вдасться зіткнутися з практикою ремонту та технічного обслуговування ПК?

See also  Як підключити пульт дистанційного керування до комп'ютера. Віддалена миша

Підпишіться на наш канал у Яндекс.Zen або telegram канал @overclockers_news. Це зручні способи моніторингу нових матеріалів на сайті. З картинами, розширеними описом і без реклами.

Поганий контакт з кабелем

Загальна причина спонтанного відключення монітора є поганий контакт пристрою з кабелем. Шнур живлення може бути несправний або пошкоджений, і найпростіший спосіб перевірити. Це візуальний огляд кабелю для пошкодження та згинання.

Ви можете перевірити контакт монітора та шнура живлення, переконавшись, що всі вилки вставляються у відповідні роз’єми. Якщо у вас є додаткові порти на відеокарті або материнській платі, ви повинні спробувати підключити кабель до них. Ви також можете замінити шнур новим обслуговуванням або замінити адаптер.

Усунення несправностей екрана відключення монітора

Немає зображення на робочому екрані комп‘ютера. Це наслідок програмних помилок або поломки обладнання. Ну, коли будинки все ще зберігаються для іншого монітора, стає легше визначити проблему з ним, але без нього можна зробити, тому варіанти з додатковим обладнанням буде згадано в кінці.

Невдача водіїв відеокарти

Часто спричинені відключення монітора. Це збій у роботі драйверів. Для цього випадку тимчасове зникнення зображення на дисплеї та відновлення його через кілька секунд або після перезавантаження Windows. Для усунення проблеми:

 • Перейдіть до “Менеджер пристроїв”.
 • Клацніть на вкладці “Відеодаптер”, виберіть той, який використовується, і перегляньте її “Властивості”, зателефонуючи в контекстне меню, клацніть правою кнопкою миші.

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

Монітор вимкнений і не включається, але компютер продовжує працювати

монітор, виходить, комп, ютер, причина, проблеми

Монітор розбиття

З раптовим вимкненням монітора необхідно негайно перевірити індикатор живлення. Якщо він вийшов, це вказує на фізичні причини виникнення відмови, відмови однієї з внутрішніх компонентів, перегрів, вологи, що надходить до робочих контактів.

Другий монітор, підключений у цьому випадку, він працює належним чином, картина виводиться без перешкод та візуальних артефактів.

Видалення перегріву та високої вологості допоможе наступним чином:

 • Від’єднайте монітор від комп’ютера та перемістіть його до сухого приміщення.
 • Зачекайте кілька годин, нехай чіпи повністю охолоджуються, а вода випарюється.
 • Підключіть пристрій назад. Якщо проблема була це, то вона знову почнеться добре.
 • Помістіть РК-дисплей таким чином, щоб прямі сонячні соски не падають, і не було джерел випаровування води поруч, щоб уникнути повторення ситуації.

Підключення кабелю

Під час експлуатації кабель може бути пошкоджений, за допомогою якого відеосигнал передається на монітор. Це відбувається з DVI, а з HDMI, а також з системою VGA.

Щоб підтвердити або усунути проблему, необхідно:

 • Перевірте, чи підключіть з’єднувачі на кінцях дроту: відкрутіть гвинти та спробуйте підключити контакти більш щільно, трохи виливати дріт, повторно зафіксувати з’єднання з гвинтами.
 • Увімкнути монітор. Якщо на екрані з’явилося зображення, включаючи напис “No Signal”, спробуйте підключити монітор до іншого комп’ютера, використовуючи той самий кабель.
 • Якщо з іншим комп’ютером, графік відображається нормально, тоді розбивка повинна шукати десь всередині системи. Коли все залишається незмінним. Спробуйте замінити кабель.

Пошкодження відеокарти

Невдачі у відеозаписі, мабуть, найпоширеніша причина зникнення зображень з екрана. Вони виникають через конфлікти в програмному забезпеченні, тривалої відсутності обслуговування системного одиниці та пошкодження різних елементів відеокарти. Почнемо з останнього випадку:

 • Щоб перевірити продуктивність адаптера PCI Express, його потрібно видалити та замінити іншим, який міг би залишитися з попереднього комп’ютера або взяти з друзів для діагностики системи.
 • Якщо, замінивши компонент, зображення на моніторі з’явилося, то, швидше за все, потрібно буде компенсувати придбання нової відеокарти, інакше ця плата за ніщо, і варто перевірити інші частини.
 • Коли це терміново потрібно почати комп’ютер, і гарантія тривалий термін дії, ви можете спробувати розігріти відеокарту. Цей метод дозволяє відновити роботу при оранках чіпів, що є дуже поширеним розбиттям. На жаль, така деталь не буде працювати довго, але метод широко використовується як тимчасове рішення.
See also  Як підключити стаціонарний комп'ютер до Wi-Fi. Вирішення можливих проблем

Власники побудованого (інтегрованого) у материнській платі графічного чіпсету можуть тимчасово використовувати його, відключивши дискретну відеокарту, якщо вона дійсно зламалася.

Перегрів відеодаптера

Нормальна робоча температура процесора відеокарти становить приблизно 60 ºC, звичайно, значення залежить від конкретної моделі, але воно все ще не варто дозволити його значного надлишку. 105 ºC для GPU вважається критичним показником, і він починає знижувати робочу частоту, щоб захистити обладнання з розбиття. Частота персоналу значно зменшується, на екрані можна з’явитися графічні артефакти. З сильним перегріванням. Зображення зникає, а комп’ютер перезавантажує.

Моніторна роздільна здатність

У 90% випадків така проблема починає турбувати користувачів через те, що вони встановили дуже високі параметри для свого монітора.

Кожна окрема модель підтримує лише певну роздільну здатність, а також частоту оновлення. Якщо ви виберете параметри, які перевищують його можливості, то під час початку гри виходить екран.

Для власників старих моніторів

Однак є ще один важливий момент. І це виникає, як правило, власники старших моніторів з роздільною здатністю 1024×768, або 1280×1024 пікселів.

Справа в тому, що розробники гри за замовчуванням призначають конкретну резолюцію у своїх творіннях. Зазвичай це набагато вище, ніж 1280×1024 пікселів. Ось чому в грі і вимикає монітор. Він просто не підтримує занадто високу роздільну здатність (або частоту оновлення).

Ця проблема спостерігалася в S.Т.A.L.К.Е.R, FAR CRY 3, а інші ігри. Тоді багато геймерів скаржилися, що екран виходить на момент гри.

Вирішити цю проблему досить просто:

 • Необхідно знайти файл конфігурації. Це може мати іншу назву, але завжди має формат.Іни. Він знаходиться в папці “Гра” або “Мої документи”. Точніше, ви можете дізнатися в Google за іменною гру.
 • У файлі конфігурації ви повинні знайти рядок, в якому вказано роздільну здатність, а потім змініть його, збережіть.
 • Все можна відтворити.

Отже, проблема, коли монітор комп’ютера виходить у гру, ви не будете порушені.