Як відновити комп’ютерний живлення з власними руками

Якщо комп’ютер не вмикається, або час від часу почав відключити, або запах спаленого з’явився, то часто причиною такої поведінки є джерело живлення. Щоб переконатися, що ви можете замінити його працівником. Якщо причина в ньому, то ви можете спробувати це виправити. Хоча ремонт живлення комп’ютерів своїми руками досить складний, але в деяких випадках це можна зробити.

Ремонт живлення комп’ютера вдома, вам знадобиться паяльник. Краще використовувати паяльну станцію, але ви можете потрапити вздовж і двох солдатів різної влади. Потужний повинен буде працювати з транзисторами, діодними асамблеями та дроселями. Пристрій низької потужності корисна для потурання в різних невеликих частинах. Також для пайки буде потрібний припой, пайка кислоти або каніфолі. Для видалення припою використовує всмоктування або косу.

Крім того, інструменти потребуватимуть:

Початок усіх розпочався

Припустимо, що джерело живлення (ВР) з комп‘ютера прийшов на руку. Для початку нам потрібно переконатися, чи працює це? До речі, слід мати на увазі, що 5-вольтова напруга мита присутня відразу після підключення кабелю живлення до джерела живлення.

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Якщо цього немає, то не буде зайвим дзвонити шнур живлення цілісності, що жив мультиметром у режимі Sound Transk. Ми також не забуваємо дзвонити кнопку та запобіжник. Якщо все в порядку з мережевим шнуром, тоді увімкніть джерело живлення ПК до мережі та запустіть без материнської плати, закривши два контакти: PS-ON та COM. Ps-on скоротився з англійською мовою Блок живлення на. Буквально як “джерело живлення”. Com скорочено з англійської мови. Поширений. Поширений. Ps-на контакт придатні зелену дріт, а “загальний” мінус. Це чорний дріт.

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

24-контактний роз’єм знаходиться на сучасному блюді. На старших. 20 штифт.

Закриття цих двох контактів є найпростішим з усіх виставлених офісних паперових кліпів

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Хоча теоретично для цього буде зроблено будь-який металевий об’єкт або проводкування. Ви навіть можете використовувати ті ж пінцети.

Ми повинні негайно увімкнути. Вентилятор почне обертатися, і напруга з’явиться на всіх силових роз’ємах.

Якщо наш комп’ютер працює з несправностями, то буде корисно перевірити його роз’єми відповідність значенням напруги при своїх контактах. І взагалі, коли комп‘ютерні помилки і часто виходить синій екран, було б добре перевірити напругу в самій системі, завантажуючи невелику програму для діагностики ПК. Я рекомендую AIDA. Вона може негайно побачити в ньому, чи існує напруга в системі, незалежно від того, чи є джерело живлення для цього або досі “материнської плати” Мантіл “, або навіть щось інше.

Ось екран з програми Aida мого ПК. Як ми бачимо, всі напруги є нормальними:

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Якщо є будь-яка пристойна відхилення напруги, то вона вже ненормальна. До речі, купуючи використаний комп’ютер, завжди завантажте цю програму на ньому і повністю перевірте всі напруги та інші параметри системи. Перевірено на гіркому досвіді :-(.

Якщо ще значення напруги дуже відрізняється від роз’єму самого джерела живлення, блок повинен намагатися відновити. Якщо ви, як правило, дуже сильно дружні з комп‘ютерним обладнанням та ремонтом, то за відсутності досвіду краще замінити. Часто є випадки, коли дефектне джерело живлення при невдачі “каченят”. Найчастіше материнська плата не вдається. Як це можна уникнути?

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Схема живлення типу ATX

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності
комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Це найбільш безпечно та зручно включати відремонтований блок у мережу через трансформатор ділення 220В. 220в. Такий трансформатор просто виготовлений з 2 Tan55 або TS-180 (з телевізорів Tube B/B). Анодні вторинні обмотки просто підключені відповідно, немає необхідності нічого перемотати. Решта сяйво.Обмотки можуть бути використані для побудови регульованого живлення. Сила такого джерела цілком достатня для налагодження та початкового тестування і надає багато зручностей:. Електрична безпека. Здатність з’єднувати землі гарячої та холодної частини пристрою з одним дротом, що зручно для зняття осцилограми Помістіть перемикач датчика. Ми отримуємо можливість кроку зміни напруги.

See also  Як зробити фотографію екрана на комп'ютері. Як зробити скріншот на Mac OS, iPhone, iPad?

Також для зручності ви можете ловити ланцюги 310 В резистора 75K-100K з потужністю 2. 4w. Коли вимкнено, вхідні конденсатори вивантажуються швидше.

Якщо плата знята з блоку, перевірте, чи немає металевих предметів під ним жодного типу. Ні в якому разі не піднімайтеся за руки в плані і не торкайтеся радіаторів під час операції блоку, і після вимкнення чекайте приблизно на хвилину, поки конденсатори не будуть виписані.

На радіаторі силових транзисторів може бути 300 і більше вольт, він не завжди ізольований з блокової діаграми!

Принципи вимірювання напруг всередині блоку.

Зверніть увагу, що корпус Землі Земля подається через провідники біля отворів для кріплення гвинтів. Для вимірювання напруг у високій напрузі (“гарячому”) частині блоку (на силових транзисторах, у службі) необхідний загальний дріт. Це мінус діодний мост та вхідні конденсатори. Щодо цього проводу, все вимірюється лише в гарячій частині, де максимальна напруга становить 300 вольт. Вимірювання бажано провести одну руку. У низьковольтних (“холодна”) частина ВР все частіше, максимальна напруга не перевищує 25 вольт. У контрольних точках для зручності ви можете відправити дроти, особливо зручні для припою дроту до землі.

Перевірте резистори.

Якщо номінальні (кольорові смуги) все ще читається. Ми замінюємо нову з відхиленням не гірше, ніж оригінал (для більшості. 5%, для схем датчика низькорівневого струму можуть бути 0.25%). Якщо покриття з маркуванням була затьмарена або вийшла з перегріву. Ми вимірюємо стійкість до мультиметра. Якщо опір дорівнює нулю або нескінченність. Швидше за все, резистор є дефектним і визначає його номінальну вартість схеми живлення або вивчення типових схем включення.

Перевірте діоди.

Якщо мультиметр має режим вимірювання напруги на діоді. Ви можете перевірити без падіння. Падіння повинно бути від 0,02 до 0,7 В (залежно від струму, що протікає через нього). Якщо крапля дорівнює нулю або близько того (до 0,005). Ми скидаємо збірку та перевірку. Якщо ті ж читання. Діод зламаний. Якщо пристрій не має такої функції, встановіть пристрій для вимірювання опору (зазвичай ліміт 20 COM). Тоді в прямому напрямку хороший діод інтервалу матиме опір порядку одного. Двох кілома, а звичайний кремній. Близько трьох. Шість. У зворотному напрямку опір є нескінченність.

Щоб перевірити BP, ви також можете зібрати навантаження.

Динамік ATX 24-контактний роз’єм, з провідником OCO на основних каналах. 3.3v; 5В; 12в.

Показано параметр “Максимальний”. Провідники OOS не є у всіх блоках, а також немає каналів. Найпоширеніша версія OE 3.3v (коричнева дріт). Не може бути виходу в нові блоки.5в (біла дріт). Візьміть відключений від непотрібного роз’єму ATX та припою проводів з поперечним перерізом щонайменше 18 AWG, намагаючись використовувати всі контакти на 5-вольт, 12 і 3.3 Volta. Навантаження слід розраховувати на 100 у всіх каналах (ви можете з можливістю збільшення більш потужних блоків). Для цього візьміть потужні резистори або ніхроми. Ви також можете обережно використовувати потужні світильники (наприклад, галоген до 12 В), хоча слід зазначити, що опір нитки розжарювання в холодному стані набагато менше, ніж у нагрітому. Тому, починаючи з цього, здається, є нормальним навантаженням світильників, пристрій може бути захищений. Паралельні навантаження можуть бути з’єднаними лампочками або світлодіодами, щоб побачити наявність напруги на виході. Між PS_ON та GND.Виходом підключіть перемикач перемикання, щоб увімкнути блок. Для зручності під час роботи ви можете розмістити всю конструкцію у корпусі з ВР з вентилятором охолодження.

Перевірка блоку:

Ви можете заздалегідь увімкнути ВР до мережі, щоб визначити діагноз: немає Digeon (проблема з обов’язком, або KZ у частині живлення), існує обов’язковий, але не запускається (проблема з зіркою або PWM). Bp знаходиться в захисті (найчастіше. Проблема полягає у вихідних ланцюгах або конденсаторах), переоцінена напруга мита (90%. Конденсатори, а часто в результаті. Померлий ШІМ).

Перевірка первинного блоку

Видаліть кришку і почніть перевірку, приділяючи особливу увагу пошкодженому, зміненому кольорі, затемнення або цілопалення.

Запобіжник. Як правило, вигорання помітно візуально візуально, але іноді він покритий термічним умивальним Cambrich. Потім перевірте стійкість до меломату. Заборона запобіжника може вказувати, наприклад, несправність діодів вхідного випрямляча, ключових транзисторів або чергових режимів.

Термістор диска. Невдало будівництво надзвичайно рідко. Перевірка опору. Не повинно бути не більше 10 Ом. У разі несправності, небажано замінити його перемичками. Коли блок увімкнено, то термін звинувачення в імпульсному конденсаторі різко збільшиться, що може призвести до розбиття діодів вхідного випрямляча.

See also  Як змінити тему на Android. Трохи про ОС Android

Перевірте живлення на комп‘ютері

Перед перевіркою BP повністю знешкоджує комп’ютер. Пам’ятайте, що блок живлення працює при високій напрузі 220 вольт! Потім відкрийте бічну кришку корпусу та від’єднайте всі дроти від джерела живлення до інших компонентів системи: 20- або 24-контактний роз’єм для живлення материнської плати, 4- або 8-контактний роз’єм до потужності процесора, 4- 8-контактний роз’єм для увімкнення відеокарти (однак, це може бути не підключено через те, що не всі графічні прискорювачі потребують додаткового харчування та приймати необхідну енергію через слот PCI-Express) та інших пристроїв у вигляді жорстких дисків та охолоджувачі.

Потім візьміть самий простий канцелярський кліп (можна замінити будь-який дріт, що складається з матеріалу, який здатний виконувати електричний струм) і згинати його у вигляді листа “U”.

Знайдіть 24-контактний роз’єм, який ви відключили від материнської плати. Він виглядає як найбільша купа дрібних дротів. Вам потрібно знайти роз’єми, що відповідають зеленому дроту (це завжди один) і чорний (ви можете вибрати будь-який, але зазвичай вибирає сусіда). Закрийте ці два домкрати за допомогою кліпу. Обов’язково переконайтеся, що кінці кліпів примикають до металу всередині кожного контакту.

Потім увімкніть живлення до мережі. Вона повинна включити, і кулер всередині повинен обертатися. Якщо система охолодження не працює, то перевірте температуру ВР. Якщо він нагрівається, то він працює, але кулер повинен буде змінюватися. Однак той факт, що блок включений і працює. Не означає, що він повністю працює. Потрібно провести подальшу діагностику.

Перевірте спеціальні програми

Ви можете перевірити джерело живлення та використання спеціальних тестових програм. Один з них. Оссе Перебуди. Ви можете безкоштовно завантажити його на офіційному веб-сайті розробників за адресою: http: // www.Uk / download.

  • Запустити корисність;
  • Натисніть на зображення передач;

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Ремонт комп’ютерного блоку, найчастіша причина несправності, класика!

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Важливий! Пам’ятайте, що ви перевірите блок живлення за допомогою перебудови OC на несправності, краще не варто. Це програмне забезпечення сильно завантажує комп‘ютер “залізо”, і, у свою чергу, сильно завантажує живлення. Отже, якщо ви вірите, що блок на межі “смерті” краще не виставляти його ризикувати. Програма розроблена не для виявлення поломки, а для тестування продуктивності та стабільності системи.

Крім того, ви можете перевірити джерело живлення та використання інших програм, наприклад, AIDA64. Ця програма також дає дуже сильне навантаження на всі компоненти комп’ютера, тому необхідно підходити до тестування та проведення його обережності.

Ремонт комп’ютерного блоку, найчастіша причина несправності, класика!

Перевірка відремонтованого джерела живлення

Після відремонтованого блоку ATX, важливо правильно тримати його. У той же час, якщо не всі несправності були усунені, відмова від відновлених та нових зборів пристрою.

Запуск устройства питания можно осуществить автономно, без использования компьютерного блока. Для этого перемыкается контакт PS_ON с общим проводом. Перш ніж увімкнути запобіжник у сидінні, пайка лампочки 60 Вт, і запобіжник видаляється. Если при включении лампочка начинает ярко светить, то в блоке присутствует короткое замыкание. У випадку, коли лампа спалахує і виходить, лампу можна скинути і встановити запобіжник.

Следующий этап проверки БП происходит под нагрузкой. По.Перше, наявність напруги мита перевіряється на цей вихід, завантажується навантаженням на замовлення двох ампер. Если дежурка в порядке, блок питания включается замыканием PS_ON, после чего делаются замеры уровней выходных сигналов. Якщо є осцилоскоп. Пульсація виглядає.

Осмотр

Як розібрати комп’ютерне живлення? Обычной крестовой отверткой нужно открутить винтики. Деякі можуть ховатися під гарантійними начинками.

Кстати, если гарантия действует, неисправности блока питания лучше решить в сервисном центре.

Отже, джерело живлення для комп’ютера відкривається. Что мы видим? Структурна схема виглядає так:

комп, ютерне, джерело, живлення, працює, несправності

Стоит ее разделить на 5 секций:

  • Але. Діодний міст. Це необхідно для інверсії чергування напруги в постійному.
  • У. Конденсатор типу живлення. Его задача в сглаживании импульс, то есть срезке импульсов.
  • З. Трансформатор, понижающий напряжение до необходимых 12 вольт из 220.
  • D. Дроссельная группа. Вони згладжують перешкоди, утвореного на виході.
  • Е. Конденсатори, які виконують ту саму функцію, що і дроселі.
See also  Як ідентифікувати китайський iPhone від оригіналу. Екран з кроком

Между сектором В и С находится крупный радиатор с ключами. Вот и все устройство блока питания компьютера.

Тепер вам потрібно оглянути “пацієнта”. Якщо це сильно пил, а кулер не обертається. Це несправність. Вона повинна бути очищена, а вентилятор змащуватися з силіконовим змащенням. Після цього ви можете натиснути кнопку «Пуск» (про те, як почати джерело живлення без комп’ютера), якщо ні. Перевірте далі.

Якщо блок живлення не працює після очищення, варто шукати пляму Нагар, дефектні докладачі (їхня голова з хрестом не буде плоским, але опуклим), потемніння обмотки, розірвані шляхи.

Ремонт живлення. Пошукова схема та заміна Stabitron

Далі ми шукаємо схему для цього живлення. У Інтернеті ми знайшли схему Power Man 300 Watt. Відмінності в схемі лише в порядковій кількості радіомашин на дошці. Якщо ви можете проаналізувати друковану плату за дотримання схеми, це не буде великою проблемою.

Ось сама схема на силовій людині 300 Вт. Натисніть на природний розмір, щоб збільшити.

Як ми бачимо, дієт (обов’язок) вказується як 5VSB:

Право від нього є стабія з номіналом 6.3 вольт до землі. І як ви пам’ятаєте, стабільний є той же діод, але з’єднується в ланцюзі. Стабіл використовує зворотну гілку вау. Якщо стабілітрон був живим, то ми не мали б дроту 5VSB для маси. Ми припускаємо, що стабільно спалений, а перехід ПН знищується.

У нашому випадку ми можемо перевірити це лише одним способом, скидаючи одну або відразу обидва ноги стабіліону, як найбільш ймовірно, винуватця короткого замикання. Далі ми перевіримо, чи зникає коротке замикання між обов’язком та зважуванням чи ні. Чому так відбувається?

    З послідовним зв’язком, правило працює більше. Іншими словами, загальна стійкість до ланцюга більша, ніж опір більше резисторів.

Поки ми не усуваємо це коротке замикання, випускаємо одну з ноги частини, яку ми розглядаємо проблему, ми не зможемо визначити, які деталі у нас є коротке замикання. Справа в тому, що з звуковим дзвінком, всі деталі, паралельно підключені до частини в короткій замку, буде називати нас точно з загальним дротом!

Ми намагаємось впасти Stabitron. У ході роботи він просто розпадається.

Ми перевіряємо, чи є у нас коротке замикання на ланцюгах обов’язку та маси, чи ні. Дійсно, коротке замикання вже немає. Окремий новий стабіліртон.

Після першого включення джерела живлення новий стабілонг почав дозволяти дим. Тут потрібно було б запам’ятати одне з головних правил ремонтника:

Якщо щось згоріло, вам потрібно спочатку знайти причину цього, але лише потім змінити предмет на новий. В іншому випадку ви можете отримати ще один спалений предмет.

Закус спалений стабіліон граблі та увімкніть джерело живлення. Отже, є Digeon завищено: 8,5 вольт. Звичайно, на даний момент ми переживали за контролер ШІМ. Однак після завантаження даних на мікросхемі було виявлено, що обмеження напруги живлення для контролера ШІМ становить 16 вольт.

Наше припущення виявилося невірним, мова йде не про стабітрон. Йдемо далі.

Отже, які висновки можна зробити з цього ремонту:

1) всі паралельні з’єднані частин, коли вимірюється один одному. Їхні значення активних опорів розглядаються відповідно до правила паралельних сполучних резисторів. У випадку короткого замикання на одному з паралельних з’єднаних радіокомпонентних компонентів, однакова коротка замикання буде на всіх інших частинах, які підключені паралельно для цього.

2) визначити дефектні конденсатори одного візуального огляду, не потрібно або змінювати всі помилкові електролітичні конденсатори в ланцюгах проблемного вузла пристрою на свідомості, або відхилити пристрій за допомогою інструменту ESR-метра.

3) Пошук будь-якого цільового елемента, ми не боляче, щоб змінити його на новий, і ми шукаємо причину, яка призвела до його згоряння, інакше ми ризикуємо отримувати інший цінний елемент.