Table of Contents

Комп’ютер не бачить відеокарти. Чому це відбувається і як вирішити проблему

Давайте уявити собі ситуацію: ви, вирішивши витратити повне оновлення вашої технології, купив системний блок з більш розвиненим “наповненням” або просто покладіть нову відеокарту від NVIDIA або AMD. Як визначити, що комп’ютер та операційна система Windows з однієї причини або іншої, не взаємодіють з відеоадаптером:

Всі варіанти, описані нами, є лише “симптомами” проблеми, яка може бути усунена, що можна тільки зрозуміти початкову причину поломки. Тепер нам потрібно знати, що робити, якщо комп’ютер не бачить відеокарти. Вся сіль полягає в тому, що кожна ситуація вимагає власної послідовності дій. Тому ми пропонуємо розглянути зараз кожен варіант окремо.

Компютер не бачить відеокарти, встановленої раніше в контролері пристрою

Перша можлива варіація проблеми. Це ті випадки, коли ви вже функціонували вбудованою на материнську плату або дискретний відео.Адаптер, але в певний момент він перестав виконувати мої обов’язки. Але що може бути джерелом цієї неприємності? Давайте зрозуміємо.

Застарілі водії або їх невдача роботи

За правильне спарювання відеокарти з “материнською плату” відповідає за спеціальну програму. Драйвер. Іноді вони трапляються в різних видах невдач або конфліктів з новими версіями інших програм. Все це в кінцевому підсумку призводить до того, що героїня нашого аналізу принаймні неправильно відображає картину та як максимум. Повністю перестає функціонувати.

Не визначається ігровою (дискретною) відеокартом на ноутбуці.Що робити?

Регулярне оновлення заощадить багато нервів і заощадить пристойну суму грошей

Щоб відновити продуктивність, потрібно оновити старі компоненти. Якщо це не допоможе, вам потрібно видалити драйвери з комп’ютера та знову встановити їх. Якщо, після того, як згадані маніпуляції, комп’ютер не бачить відеокарти в менеджері пристроїв. Причиною розбиття не з водіїв.

Там були зміни або скидання налаштувань у BIOS

У деяких ситуаціях система не розпізнає важливий елемент через невдалі установки в BIOS. Нижче ми запрошуємо вас ознайомитися з простим та ефективним методом встановлення параметрів.

Ілюстрація Опис дії
Коли ви запускаєте комп’ютер, натисніть клавішу “DEL” (може відрізнятися залежно від версії та виробника ПК).
У загальному меню BIOS, який відкривається, ми знаходимо розділ, відповідальний за роботу з графічними компонентами.
Знайдіть елемент “Основний дисплей”. Зателефонуючи за допомогою інструкції з відеокартою, виберіть поточний тип шини.
Натисніть клавішу “F10”, це дозволить вам зберегти налаштування та перезавантажити.
Якщо проблема була пов’язана з BIOS, то все почне працювати в звичайному режимі.

Комп’ютер зупинився побачити відеокарту через інфекцію вірусними програмами

Ще одна досить популярна причина, чому ПК не бачить відеокарту в менеджері пристроїв, є негативним впливу комп’ютерних вірусів. На сьогоднішній день хакери винайшли різні різновиди цих шкідливих програм. Від відносно нешкідних “троянських” до руйнівних “хробаків”. На жаль, у завданнях деяких з них відбувається порушення працездатності дискретних та вбудованих відеодаптерів.

Тільки своєчасне випробування антивірусного та видалення заражених файлів допоможе впоратися з цим. Але навіть цей варіант не є панацеєю. Якщо після очищення комп’ютера продовжує не помічати відеокарту серед активних пристроїв, то лише повна заміна ПК або професійна обробка в спеціалізованому сервісному центрі зможе допомогти.

Не існує сумісності з операційною системою, компонентами або встановленими програмами

Одна з найпоширеніших обставин, що комп’ютер не бачить вбудованого чи зовнішнього композиції, безпечно з упевненістю називати проблеми сумісності. Прикладів є багато, і в рамках однієї статті, щоб вони відповідали їм, просто не спрацює. Ми представляємо найвідоміші випадки “непорозуміння”:

 • Встановлення сучасних моделей пристроїв на комп’ютері, що працює на старій операційній системі (наприклад, Windows XP або Vista). Крім того.
 • Конфлікт між поточними драйверами відеокарти та “операцією”. Фіксована установка попередньої або пізньої версії програмного забезпечення (залежно від ситуації вирішується індивідуально).
 • Конфлікт між конкретною моделлю материнської плати та героїнею нашої розбору. Щоб усунути таку несумісність, вам доведеться замінити “материнську плату”, або відео модуль. Немає інших компромісів.
See also  Монітор виходить, але комп'ютер продовжується. Причина 8: проблеми з монітором

Комп’ютер не бачить нової, встановленої відеокарти

Наступним можливим варіантом може бути наступна історія: ви вирішили оновити існуюче обладнання, встановив нову відеокарту, і комп’ютер не бачить його. Редактори вже бачить обурення на вашому обличчі в цій ситуації, але не надайте вільним посиленням почуттів. Можливо, рішення дуже просте і не вимагатиме справедливої ​​втрати часу та зусиль. Почнемо, ми пропонуємо розглянути джерела проблем, характерної точно при встановленні нового елемента системи.

Неправильна або неповна установка відеокарти в слот

Серед усіх роз’ємів на “тілі” материнської плати існує лише один підходящий тип для відеоадаптера. Він називається PCI. І може виявитися, що важливий елемент не буде кріпився на обох спеціальних засувках, або потрапляють у невідповідний слот для нього. Все це призведе до того, що відеокарта частково працює, але комп’ютер не бачить (і іноді відео модуля взагалі не працює). Щоб виправити цю невідповідність, просто захистити відеокарту у відповідних вимогах, зазначених у пакеті, роз’єм та перевірте засувки, щоб бути повністю закритими.

Чому відеокарта не відображається у менеджера пристроїв

Причини виникнення такої проблеми можуть бути багато. Залежно від причини, ви будете дотримуватися інших симптомів, за винятком того, що пристрій припинився у своєму відділенні в “Диспетчер”. Плюс, відеокарта не завжди зникає з “менеджера пристроїв”. Іноді може бути такий варіант, що його назва замінюється на “стандартний графічний адаптер VGA” або адаптер позначений як “невідомий пристрій” і передається до відповідної гілки.

У випадку, якщо відеокарта взагалі може спостерігатись такі симптоми:

 • Значно знизила продуктивність ігор та програм;
 • Поява спотворення на екрані комп’ютера;
 • Поява стороннього шуму при роботі, які раніше не спостерігалися;
 • Постійні вильоти та помилки.

Далі розглянемо можливі причини такої помилки та як їх вирішити.

Перевстановлення операційної системи

Можливо, доведеться повністю перевстановити систему, якщо жодна з шляхів не допомогла. Створіть завантажувальний диск Windows, як це описано тут. Стаття призначена для десятків користувачів, але загалом принцип однаковий для різних версій ОС.

Якщо комп’ютер не бачить відеокарту, спробуйте перезавантажити комп’ютер, перевірте підключення, налаштувати BIOS або Reinstall OS. В іншому випадку ми рекомендуємо звернутися до спеціаліста в сервісному центрі.

Комп’ютер не бачить дискретної відеокарти

З цією проблемою часто стикаються з тими, хто перевстановив операційні системи, коли під час встановлення сталася помилка. Рішення можливе, якщо ви перезавантажите ОС, або завантажте з LiveCD.

Розчин можливий при видаленні всіх драйверів з посиланнями NVIDIA, вимкніть папку з ім’ям NVIDIA. Очистити регістри. Вимкніть Інтернет, антивірус, перезавантажте та встановіть драйвери. Але якщо запропоновані маніпуляції не допомагають, вам потрібно звернутися до сервісного центру. Вирішити проблеми з ремонтом та введенням в експлуатацію.

Вимкніть вбудовану відеокарту

Щоб вимкнути інтегровану картку в BIOS, або безпосередньо, коли Windows увімкнено. Ви повинні клацнути правою кнопкою миші на ім’я відеоадаптера у диспетчері пристроїв, а потім натисніть “Вимкнути”.

З BIOS, він також може бути зроблений з вбудованою відеокартою (у ноутбуці). Для цього, коли комп’ютер перезавантажено, вам потрібно натиснути, що дель вже відома нам, додатково знайти первинне відео, інтеграційні відео-елементи та розміщення відключення.

комп, ютер, бачить, nvidia, проблеми

Вимкніть вбудовану відеокарту

Щоб відключити інтегровану карту в BIOS, або безпосередньо, коли Windows увімкнено. Ви повинні клацнути правою кнопкою миші на імені відеозаписного адаптера в диспетчері пристроїв, а потім натисніть “відключити”.

За допомогою BIOS він також може бути зроблений із вбудованою відеокартою (на ноутбуці). Для цього, коли комп’ютер перезапускається, вам потрібно натиснути вже відомий нам Дель, ще більше знайти первинне відео, інтеграційні відео.Елементи та розмістити відключити.

комп, ютер, бачить, nvidia, проблеми

Поширені несправності

Потенційні причини, чому комп’ютери не бачать відеокарт, порівняно мало. І багато з них можна вирішити самостійно. Хоча в деяких випадках буде правильніше шукати кваліфіковану допомогу в сервісному центрі.

Зіткнувшись з тим, що комп’ютер не бачить відеокарти і не відображає її в менеджері пристроїв, користувач не зможе повноцінно працювати з ПК. Зрештою, відеокарта відповідає за графіку, для можливості відображення вмісту екрана у хорошої якості. Так, комп’ютер без відеокарти продовжуватиме працювати. Але малоймовірно, що хтось може повністю продовжувати свої повсякденні справи для ПК, коли відеокарта не виконує свої функції.

See also  Який фільм Rington на iPhone. Як покласти пісню за допомогою iPhone (iTunes 12.6 і старших версій)

Всі заходи, представлені в цих інструкціях, будуть актуальними для настільних ПК, а також для ноутбуків, які обладнані зовнішнім, тобто дискретною відеокартою. Для інтегрованих карток, у випадку деяких ноутбуків, надаються абсолютно різні дії та рекомендації.

Важливо помітити, що це не вигідно, це буде NVIDIA GeForce або AMD Radeon. Справа в тому, що комп’ютер не бачить відеокарти. Бренд і модель в той же час не грають.

Основні причини, за допомогою яких комп‘ютер не бачить відеокарту, а на ПК з Windows 10 на борту не видно у списку менеджера пристроїв, пов’язаний з:

Плюс до цього, рекомендації будуть представлені окремо, якщо це вбудована графічна карта.

Тепер конкретно про те, що робити, якщо комп’ютер не бачить вашої відеокарти з однієї причини або іншої, а нормальна робота ПК стає майже неможливим.

Проблеми з’єднання

Спостерігаючи, що комп’ютер не бачить одну чи іншу відеокарту, чи слід приймати продукти NVIDIA, або серії AMD Radeon, необхідно вживати відповідні дії. Відразу звинувачуйте себе графічним адаптером. Якщо комп’ютер не бачить відеокарту, це можливо, що це невірно підключено.

Порти можуть бути заплутаними. Наприклад, слот схожий на pciex16, але насправді це буде pciex4.

Як ви розумієте, підключіть та від’єднайте, ви можете дискретну відеокарту. І якщо ваш комп’ютер не бачить це з якоїсь причини, то починайте з перевірки правильного з’єднання.

Увага. Це повинно бути зроблено, якщо ПК нещодавно було відремонтовано, розібрано, або інша відеокарта була встановлена. Ще підключення може бути порушено під час транспортування.

Якщо є підозри, що відеоадаптер нещодавно відкликаний з гнізда, або він міг вистрибнути звідти, то це необхідно:

Якщо маніпуляції не дали жодного результату, то причина не в цьому. Потрібно рухатися далі.

Материнська плата

Немає нічого приємного в тому, що відеокарта ваш комп‘ютер не визначений. Це вказує на певні проблеми. Але що саме, без перевірки і принаймні поверхневої діагностики, важко сказати.

Один з потенційних винуватців може діяти материнською платою. Тобто основу комп’ютера, на якому утримуються всі компоненти.

комп, ютер, бачить, nvidia, проблеми

Здавалося б, що кулер обертається, все повинно працювати теоретично, але чомусь це не відбувається.

Не визначається ігровою (дискретною) відеокартом на ноутбуці.Що робити?

З боку материнської плати існує кілька можливих причин:

 • Розподіл самої материнської плати. Це трапляється рідко, але все одно неможливо виключити цей варіант. Необхідно зняти бічну кришку і ретельно оглянути стан для тріщин, слідів спалювальних дощок тощо. Але важко визначити таку несправність.
 • Роз’єм несправності. Або слот, призначений для підключення відеокарти, зламав, не вдалося. Знову ж таки, користувач може лише оглянути його. Перевірте, щоб продуктивність може бути 2 способами. Атрибут до сервісного центру або підключіть іншу, свідомо гарну відеокарту.
 • Конфліктна відеокарта та материнська плата. Варто переглядати, скільки у вас є вікова плата та свіжа відеокарта. Справа в тому, що застарілі дощові роботи з новими відеокартами не зможуть. Це правило дійсне у зворотному порядку.

Враховуючи ці можливі проблеми, їх ліквідація може бути елементарним простою, або вимагати втручання фахівців.

Невдача операційної системи

Одна з найпростіших і найпоширеніших причин. Саме ця операційна система неправильно завершила роботу або неправильно завантажена. Як результат, це не може бачити, а не сприймати відеокарту.

Перше, що потрібно зробити в такій ситуації, полягає в перезавантаженні комп’ютера. У більшості випадків така міра допомагає ідеально.

Крім того, рекомендується розпочати сканування системних файлів для виявлення зламаних і пошкоджених. Можливо, що проблема з’явилася через них. Для цього потрібно:

Але це трапляється так, що після перевстановлення Windows, або після наступних оновлень, комп’ютер не бачить відеокарту.

Він вже підключений безпосередньо до системних помилок. Тут найбільш правильне рішення буде відновлення вікон.

Якщо відбулося після встановлення наступних оновлень, ви можете спробувати повернути систему до попередньої версії. Це також є ефективним і часто ефективним вирішенням проблеми.

комп, ютер, бачить, nvidia, проблеми

Водії

Неможливо виключити, що причина проблем на стороні графічного адаптера, який просто не виявляється комп’ютером, стали звичайними драйверами.

See also  Не вмикається на комп'ютері пише енергозбереження. Не вмикається комп'ютер записує енергозберігаючий режим. Режими енергозбереження Windows

Найчастіше це відбувається, якщо водії тривалий час не оновлювались, і вони тривають, застаріли протягом тривалого періоду служби. Або вони можуть бути не.

Для таких ситуацій допоможе наступна інструкція:

Система розпочнеться ввімкнено. Він може автоматично визначати підключений пристрій як графічний адаптер і почати шукати драйвери для нового обладнання.

Якщо цього не сталося, то відкрийте офіційний веб.Сайт виробника вашої відеокарти. На моделі та серії знайдіть драйвери, які відповідають вашій відеокарті.

Ці файли повинні бути збережені на комп’ютері та запускають їх встановлення. Після завершення установки вам потрібно буде просто перезапустити ПК. Оновлення набудуть чинності, і система почне працювати правильно, визначивши наявність відеоадаптера.

Як виправити помилку, коли комп’ютер не бачить відеокарти в Windows 10?

Після оновлення до Windows 10 багато користувачів стикаються з проблемою, коли комп’ютер не бачить відеокарту Radeon або GeForce. Рідше, така проблема виникає з чистою установкою операційної системи. Проблеми з відеокартою в Windows 10 може бути декількома способами.Важливий! Варто відрізнити проблему з відсутністю відеокарти в пристрої диспетчера та визначення його самою системою. Якщо операційна система Windows 10 не бачить відеокарти, екран комп’ютера буде повністю чорним і навіть не може пройти пост. У цьому випадку проблема може полягати у фізичному розбитті самої відеокарти або несумісності материнської плати та відеокарти.

Причина, чому Windows 10 не бачить вбудовану відеокарту. Відсутність необхідних водіїв. Під новою операційною системою не всі виробники відеокарти випустили водій, а універсальне положення від Microsoft не завжди підходить для певної моделі пристрою. У цьому випадку така ситуація може виникнути, коли відповідні драйвери просто не встановлені, або система не знаходить їх на комп‘ютері. Адаптер базового відео відображається у менеджера пристроїв.

Щоб вирішити цю проблему, Windows 10 розробників спочатку рекомендують:

 • Встановіть рамки бажаної версії перед установкою драйверів.
 • Перевірте наявність двигунів чіпсетів для материнської плати. Часто користувачі пропускають їх при встановленні ОС, або вони взагалі не встановлені, оскільки вони не підходять для моделі дошки.
 • Якщо у вас є побудована відеокарта або дві з них, вам потрібно включити параметр IGPU в налаштуваннях BIOS. Часто в розділі “Розширений”, потім “Конфігурація системи” (для кожної моделі материнської плати цей шлях відрізняється).
 • Після його активації потрібно перезавантажити ПК. Після переходу до менеджера пристроїв. Тут з’явиться додатковий пристрій. Тепер ви можете перевстановити водії.

Перевстановлення драйвера відео для Radeon відеокарти, GeForce повинен розпочати роботу з завантаження поточних водіїв від офіційного веб-сайту виробника. Якщо для вашої відеокарти немає драйверів. Вони сумісні з Windows 10. Після цього ми вимикаємо комп’ютер з Інтернету та виконуємо наступні дії.

 • Видаліть драйвер за допомогою розділу та компонентів “Панель управління”. Після очищення перезавантажте комп’ютер.
 • Надійним способом видалення програмного забезпечення є використання спеціальних утиліт. У випадку з GeForce це може бути утиліта для видалення драйвера дисплея. Запустіть програму на своєму ПК (рекомендується в безпечному режимі) та натисніть “Видалити та перезавантажте”.
 • Або в диспетчері пристроїв натисніть на відеокарту, яка відображається, нехай вона навіть буде базовим адаптером і виберіть “Оновлення”. Виберіть “Пошук на цьому комп’ютері”.

Важливий! Якщо після встановлення драйвера, екран став чорним, варто чекати кілька секунд, якщо проблема не зникає, ми набираємо комбінацію клавіш “WinR” та введіть “вимкнення / r”. Консоль почнеться. Ми не бачимо її. Через 10 секунд після введення команди натисніть “Enter”, а потім знову “Введіть” через 5 секунд. Не рекомендується вимикати комп’ютер за допомогою кнопки живлення.

комп, ютер, бачить, nvidia, проблеми
комп, ютер, бачить, nvidia, проблеми

Проблеми з вбудованою карткою

Якщо у вас виникла проблема з інтегрованою карткою на ноутбуці, ви також можете вирішити цю проблему.

 • Завантажте з офіційного сайту водія для відеокарти та чіпсету.
 • Встановіть драйвер для чіпсету.
 • Після чіпсета встановіть на відеокарту.
 • Перезапустіть ноутбук.

Якщо справа була в драйверах, то картка буде відображатися.