Що робити, коли комп’ютер або ноутбук не розпізнає або не бачить принтера

Причини, чому комп‘ютер не бачить принтера, іноді кілька. До них відносяться проблеми в апаратному пристрою або проблем з картриджами або системою подачі чорнила. Є ситуації, коли комп’ютер (ПК) не бачить або не перестає бачити принтер, незважаючи на те, що обидва пристрої працюють нормально.

Usb Windows 10 принтер не визначено

Що робити, якщо комп’ютер не розпізнає принтер

Діапазон можливих причин широко, тому це мудріше почати вирішити проблему з простими методами. Крок користувача за кроком визначатиме джерело проблеми та усунути її. Для цього потрібно:

 • Переконайтеся, що принтер, принаймні, увімкнено. Один натискання кнопки живлення та відповідний показник повинен бути освітлений.
 • Перевірте підключення до якості до комп’ютера. Щоб приклеїти шнур у роз’єм USB, поки він не зупиниться. Це лише половина догляду. Важливо також перевірити свою цілісність.
 • Встановити / перевстановити драйвер пристрою.
 • Визначте принтер, який використовується за умовчанням.
 • Активуйте автоматичну службу друку.
 • Перевірте комп’ютер для вірусів.
 • Тимчасово вимкніть антивірус. Захисні програми можуть бути помилково конфлікти з драйверами пристрою, тому комп‘ютер не бачить принтера користувача.
 • Переглянути статус портів USB у налаштуваннях BIOS (включені чи ні). Доцільно перевірити їх фізичний стан, засмічення пилом.
 • Перевірте цілісність системних файлів. Запустивши командний рядок від імені адміністратора, необхідно ввести “SFC / Scannow” (без лапок), а потім натисніть клавішу Enter.
 • Виконайте відкат системи до попередньої точки відновлення, коли принтер був визнаний комп‘ютером та надруковано без збоїв.
 • Спробуйте підключити друкарський пристрій через мережу Wi-Fi.

Перевірка служби для підключення USB-кабелю та роз’ємів на пристроях

Основна причина, через яку ПК або ноутбук не бачить принтера. Пристрій, що з’єднує пристрої, повинна бути вилучена з обох сторін, і повторно вставити в USB-сторони, поки вона не зупиниться. Останній повинен бути в робочому стані. При необхідності підключіть принтер по черзі до кожного з портів на комп‘ютері. Іноді необхідно від’єднати мишу за допомогою клавіатури, щоб перевірити ці роз’єми. Така техніка розроблена для стандарту USB-2.0, але в той же час вона працює без проблем з версією 3.0 і новіша.

Чому комп’ютер не бачить принтера з дротним з’єднанням

Поява помилки принтера до мережі, яка синхронізується за допомогою кабелю, найчастіше коригується простим відновленням друкарського пристрою до ПК. Ви також можете спробувати змінити порт з’єднання порту до комп’ютера. Зверніть увагу на те, що MFP може бути в режимі сну. Ця функція також впливає на відображення вашого друкарського пристрою. Це навіть трапляється, що принтер вийшов із сплячого стану, але це не було запрограмовано для відображення з будь-якої причини. У цій ситуації він не завадить комп’ютер та принтер для перезавантаження комп’ютера.

See also  Мені потрібен антивірус для iOS. Norton 360: Мобільна безпека

Якщо простий перезавантаження та повторне підключення не допомогло, то вам потрібно виконати ряд наступних дій:

 • Вимкніть принтер і від’єднайте кабель з комп‘ютера;
 • Знову ввімкніть пристрій та повторно прикріпіть кабель до USB-порту ПК;
 • Введіть панель керування операційною системою комп’ютера;
 • Знайти розділ “Пристрої та принтери”;
 • У меню, який відкриється, виберіть модель вашого принтера та натисніть на неї за допомогою правої кнопки миші (миша 2);
 • У контекстному меню виберіть “Властивості принтера”;
 • Коли з’являються параметри друку, перейдіть на вкладку безпеки;
 • Перевірте відповідні елементи категорії “Дозволити”.

Це не буде більш зайвим, щоб перевірити, який принтер встановлюється за замовчуванням (у випадку, якщо в мережі є кілька активних пристроїв).

Перевірте та оновіть драйвери пристроїв

Якщо персональний комп’ютер не бачить принтера, підключений через USB, то найкраще перевірити спеціальне програмне забезпечення для наявності проблем. Щоб виключити або навпаки підтвердити свої власні припущення про несправність водіїв, необхідно виконати наступні дії:

  Ми переходимо до “Пуск” і знайдіть “Панель керування”.

Причиною є поганий контакт інтеграції USB

Не сказати, що ця причина була найпопулярнішою, але це відбувається. Як правило, інтенсивний кабель, який поставляється з принтером, важко вимкнути, керуючи його за призначенням і правильно. Це вимагатиме немислимих маніпуляцій з нею на вигинах, надмірностях та інших механічних впливах. Але ви повинні визнати, принтер є стаціонарним пристроєм, який вимагає одного часу підключення. Тому скеля дроту в кабелі малоймовірно.

Інша справа, втрата контакту в комп’ютерному роз’ємі. Але знову ж таки, якщо в якийсь момент комп’ютер перестав бачити принтер, який працює належним чином, і ви не вживали жодних дій щодо їх перевстановлення, а потім з більшою ймовірністю можна стверджувати, що причина також не в цьому.

Тим не менш, перед тим, як дізнатися, чому комп’ютер не бачить принтера, приймаючи радикальні заходи, то це ймовірність повинна бути перевірена.

Щоб запустити, просто змініть кабель у роз’ємах обох пристроїв. Якщо проблема не зникла, підключіть принтер через USB на інший комп’ютер або ноутбук з тим самим кабелем. У випадку його успішного визнання, як нового пристрою, можна зробити висновок, що причина, швидше за все, програмний характер вашого ПК.

Віруси та антивірус

Невпевнена установка різного обладнання іноді впливає на антивірусні програми. Принтер не є винятком.

комп, ютер, бачить, драйвер, принтера

Ось чому ПК не може розпізнати з’єднаний друкарський пристрій. Тоді вам потрібно перевірити свою роботу при тимчасовій суспензії захисту. Є програми, які можуть завдати шкоди комп’ютеру, включаючи механічну, тому ОС регулярно очищається з вірусів. Для цього бажано використовувати лише ліцензії.

Що робити, якщо ноутбук не бачить (не розпізнає) принтер

Негайно варто звернути увагу на те, що причиною цієї проблеми. Наприклад, ви просто підключили принтер, а портативний ПК не хоче його визначити. Або принтер, як правило, надруковано з ноутбука, а потім у якийсь момент припинив визнання їх. Хоча фактори появи помилки розпізнавання та подібні у багатьох критеріях, а для початку процедури виявлення проблеми є трохи різних методів. Далі ми коротко пояснюємо, що, перш за все, слід звернути увагу так чи інакше.

Ноутбук не бачить нового принтера

Якщо ви підключите лише принтер до ноутбука, то відповідне програмне забезпечення повинно бути встановлено для повної роботи. Саме на цьому етапі багато дозволяють помилково. Забудьте або не знаю, що необхідно не тільки підключити офісне обладнання для ПК, а й встановити водій для нього (висновок здійснюється на основі часто заданих питань споживачами на тематичних форумах). Крім того, багато користувачів не знають, що для повної роботи принтера вона повинна бути встановлена ​​за замовчуванням як основний. Він не буде зайвим, щоб перевірити, чи увімкнено сервіс друку на ноутбуці. Ну, а останній удар, ви повинні повторно перевірити кабель з’єднання або встановити параметри бездротового друку.

See also  Комп'ютер працює дуже повільно, як виправити. Очистіть ноутбук "Всередині"

Ноутбук не бачить старого принтера

Якщо друкарський пристрій нормально працював протягом багатьох років, і раптом перестав визначити ноутбук, у цьому випадку початок перевірки буде залежати від головного фактора впливу. Наприклад, якщо ви чистите в кімнаті, то перше, що потрібно, щоб перевірити контакт між принтера та ноутбуком (у випадку підключення через маршрутизатор Wi-Fi, він також повинен бути переглянутий). Наступним кроком потрібно перевірити оновлення драйверів та операційну систему ноутбука. Можливо, розробники випустили нове оновлення програмного забезпечення, тому деякі служби ОС були тимчасово призупинені. Ну, нарешті, це не буде зайвим, щоб перевірити ноутбук за наявності вірусів. Шкідливі програми часто порушують роботу драйвера принтера.

Увага: При спробі встановити драйвери зі старого принтера або MFP на ноутбуці, сучасні антивірусні / захисні програми можуть бачити потенційну загрозу в них та заблокувати свою роботу. Насправді, все добре з водієм (якщо ви завантажили його з офіційного або перевіреного сайту, або встановіть його з повного диска). Тому, перш ніж встановити драйвер, рекомендується вимкнути антивірус або негайно додати програмне забезпечення за винятком.

Якщо виникає проблеми під час друку з мобільного пристрою, з статтями: “Як підключити принтер до телефону” та “Як друкувати з телефону”.

Ноутбук не бачить принтера через USB

Підключивши принтер до ноутбука USB, потрібно зрозуміти, що багато друкарських пристроїв пам’ятають, який порт вони були підключені до. Тому будь-які маніпуляції з перемиканням може викликати невдачі у своїй роботі. Крім того, принтери не дуже скаржаться занадто довгих кабелів. Найбільш оптимальний USB-шнур-це той, який поставляється в комплекті (± 0,5-1,5 м). Також офісне обладнання не скаржиться на з’єднання через різні шнури розширення, USB.Концентратори або адаптери. Краще безпосередньо підключити принтер до ноутбука. Крім того, підключивши принтер до ноутбука, зверніть увагу на порти USB. Старіші методи офісного обладнання не чітко пов’язані з USB.Портом 3.0.

Ноутбук не бачить принтера через Wi-Fi

Відсутність підключення принтера з ноутбуком, підключеним бездротовим чином, в основному відбувається через збій програмного забезпечення. Тому, перш за все, варто перевірити налаштування підключення Wi-Fi, а також роботу драйвера принтера та служби друку. Також може виникнути збої через застарілості. Перевірте прошивку драйвера та принтера для оновлень (іноді, навпаки, ви повинні повернутись до попередньої версії). Крім того, варто звернути увагу на оновлення для операційної системи персональної комп’ютерної роботи (особливо актуальна для сучасного Windows 10 OS). Якщо принтер або MFP підключено до ноутбука за допомогою Wi-Fi маршрутизатора або адаптера, то їхня продуктивність також потрібно перевірити.

Ноутбук не бачить принтера через USB

Багато принтерів придбав давно, і це можна підключити його лише широким способом. Тому перше, що слід перевіряти кабелі, і лише після того, як це буде налаштувати принтер або операційну систему. Якщо ваш принтер підключений іншим способом, то цей крок можна пропустити.

Перш за все, перевірте, наскільки щільно сидить кабель у обох гніздах (на материнській платі, так і в самому принтері). Звичайно, якщо у вас є кілька підходящих дротів, то спробуйте їх усіх. Краще розглянути їх за шкоду, розриви, скорочення, жебраки тощо. До речі, потрібно безпосередньо підключити кабель до материнської плати. Краще не використовувати USB-порти на передній стороні корпусу, а не вдаватися до довідки різних USB-концентратів та розширень.

Також перевірте версію USB. Найпопулярніші варіанти. 2.0 і 3.0. Перший має чорний колір, а другий. Синій. Краще підключити старе обладнання до попереднього аудиторського роз’єму. Особливо, якщо ви використовуєте стару операційну систему та старі залізо. Також бажано використовувати кабель, який прийшов з принтера. Саме з ним, що пристрій буде повністю сумісний. І, нарешті, переконайтеся, що у вас є підходящий дріт. Справа в тому, що багато користувачів новачок плутають його з Ethernet з роз’ємом через те, що вони візуально дуже схожі. Але ви не повинні намагатися засунути кабель до принтера, щоб підключити комп’ютер до маршрутизатора, а потім дивуватися: “Чому ноутбук не бачить принтер через шнур?”” “

See also  Як видалити безуспішну програму на Android. Виберіть Менеджер файлів

Завантажте драйвер принтера з офіційного ресурсу

Якщо ви не змогли додати принтер або знайти свою друковану модель пристрою в меню, і у вас немає накопичувача з драйверами, який, як правило, в комплекті з пристроєм, дізнайтеся точну модель принтера (інформація повинна розташовуватися безпосередньо на панелі пристрою ), відкрийте офіційний ресурс виробника, знайдіть його, є власна модель. Завантажте з цієї сторінки “дрова” та встановіть їх за допомогою завантаженого інсталятора. Розглянемо процедуру на прикладі драйвера для принтера від Epson:

Якщо перераховані методи не допомогли вам, спробуйте наступні рішення:

 • Оновіть драйвери контролера USB у “Диспетчер пристроїв” та перевірте, чи ввімкнено сам USB в налаштуваннях BIOS.
 • Активуйте послугу автоматичного друку.
 • Перевірте ПК на наявність вірусів, встановлених антивірусною та портативною захисною програмою (AVZ, інструмент видалення вірусів Касперського та інше).
 • Відновіть цілісність системних файлів у «командному рядку», виконуючи спеціальні формули, наприклад, SFC /Scannow.

Якщо ви не допоможете, ці способи, швидше за все, ми говоримо про апаратне розбиття самого друкованого пристрою. У цьому випадку візьміть принтер до сервісного центру, щоб вирішити проблему. Якщо принтер може бути відремонтований, він фіксується. В іншому випадку вам потрібно подумати про покупку нового. Якщо ви підключите принтер до цього ПК з Windows 10, і система не хоче її бачити, це можливо, що цей пристрій просто не підтримується вашою версією ОС.

Якщо ПК з “Windows” різко припинив побачити ваш друкований пристрій, ви, можливо, вийшли з ваших драйверів. Спробуйте додати новостворень у розділі “Параметри” або встановити драйвери вручну, використовуючи встановлений диск, який включений, або через офіційний ресурс виробник. Перед цим рекомендується перевірити продуктивність самого принтера (чи встановлено індикатор у кнопці живлення), з’єднання є правильним, а також запустити інструмент для усунення несправностей принтера в “операції”.