Як збільшити розмір шрифту на екрані комп’ютера

Питання від користувача

Доброго дня.

Будь ласка, скажіть мені з однією проблемою: після покупки нового великого монітора. Радість не була довгою, фотографіями та фільмами на ньому стали приголомшливими, а текст не дуже. Занадто малий! При читанні такого тексту очі швидко втомлюються через свій невеликий розмір.

Чи ж це якимось чином збільшити розмір шрифту в цілому у всіх програмах і в самому Windows?

Порада: До речі, ви помітили на сайті, що маленький шрифт також варто (для мене). Я раджу вам трохи збільшити це.

Світлана.

Так, така проблема присутня: тепер зростає діагональ моніторів, разом з захоплюючим темпом, роздільна здатність екрана зростає (завдяки цьому тексту на моніторі, і лише деякі деталі стають жорсткими).

У цій статті розглянумо різні варіанти, як ви можете збільшити шрифт та елементи на екрані для більш простих читання.

До речі, за словами лікарів, існує рекомендація, щоб сидіти на екрані не ближче, ніж 50 см від нього (якщо ви часто приїжджаєте на екран у процесі роботи. Це означає, що у вас є ще один аргумент, щоб збільшити шрифт комп‘ютер).

До речі, шрифт на цьому сайті був дещо збільшений, давайте подивимося на реакцію відвідувачів (спасибі за пораду, я якось не думав навіть над ним).

Встановлення шрифту в Windows 10/11

Отже, по-перше, я рекомендую відкривати параметри Windows (або через меню “Пуск”, або за допомогою комбінації ключів Wini).

Після того, як ви хочете відкрити розділ “Система / дисплей” (див. Скріншот) і зверніть увагу на:

 • Масштаб: Якщо у вас є різні елементи на екрані, а шрифт занадто малий, щоб встановити шкалу 125%.150% (замість 100%). З новими ноутбуками, в більшості випадків проблема просто пов’язана з цим параметром;
 • Роздільна здатність: чим вище роздільна здатність. Чим менше шрифт на екрані, але, однак, більш чітке зображення в цілому (якщо ви встановите роздільну здатність вище, рекомендується для вашого дисплея. Вам потрібно “закінчити” це через масштабування (t.Е. Ці 2 параметри пов’язані один з одним);
 • Додаткові параметри масштабування: Я також рекомендую відкрити це посилання (див. Скріншоти нижче. У Windows 11. Просто натисніть на LKM на елементі “шкалу”).

Налаштування дисплею. Масштабування та роздільна здатність // Windows 10

Додавання!

Ви можете неправильно “встановити” дозвіл / масштабування, якщо ви не встановлені (не оновлено) відео детектора. Інструкції щодо оновлення. См. Тут

У допі. Рекомендується включити один параметр: “Дозволити вікна виправити розмиття у програмах” (доречно, якщо масштабування встановлено значення вище 100%).

Правильний розмиток у програмах // Для Windows 10

See also  Як керувати комп'ютером без миші. Монут

Можливо, ці параметри є першими, де почати. Якщо після регулювання роздільної здатності та масштабування зображення все ще не задовольняється. Це може бути “до налаштування” вручну (про це нижче).

Змінюючи розмір шрифту, змінюючи масштаб

Масштабування змінюється не тільки шрифти, але також розміри інших елементів системи. Ви можете налаштувати масштабування в параметрах. Система. Відображення. Масштаб і маркування.

Однак масштабування не завжди те, що вам потрібно. Щоб змінити та налаштувати окремі шрифти в Windows 10, ви можете використовувати сторону. Зокрема, це може допомогти просту програму зміни розміру шрифту безкоштовного системи.

Збільшити / зменшити шрифт, масштаб у Windows 7.

Щоб змінити шкалу шрифту та Windows у Windows 7, потрібно клацнути правою кнопкою миші на порожньому поле робочого столу та вибрати “Роздільна здатність екрана”.

У вікні, яке відкриється, виберіть “Текст та інші елементи більш.Менш”.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Після цього ви отримаєте вибір між тим, скільки шрифт та інші елементи будуть прийняті. Вкажіть, який елемент ви підходить і натисніть кнопку “Застосувати”.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Якщо ви хочете змінити шрифт до свого коефіцієнта, виберіть “Інший розмір шрифту (точок на дюйм)”.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Після цього вкажіть, скільки відсотків ви хотіли б збільшити розмір шрифту та вікна в Windows 7.

Після цього необхідно перемістити (“запустити”. “вийти з системи”). Зауважте, що ця процедура закриє всі програми, перш ніж натиснути “Вихід зараз” Закрити всі програми.

Як змінити розмір значків та етикеток Windows

Збільшення або зменшення розміру значків (папки, файли та ярлики) в Explorer і на робочому столі ще простіше. Ось два зручні способи:

Утримуйте клавішу CTRL, прокрутіть колесо миші.

Другий спосіб. Вибір одного з стандартних розмірів значків. Просто натисніть клацніть правою кнопкою миші у вільній частині робочого столу або папки, а в меню, який з’явиться, “Перегляд”, то на потрібний розмір значків. Наприклад:

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити
змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити
змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Панель керування та персоналізація

Якщо у вас є Windows 7 або 8.1, перейдіть до “Панель керування”, запустіть аплет “шрифти”, натисніть ліворуч “Зміна розміру шрифту”, виберіть елемент у спадному меню, для якого буде налаштований шрифт, а потім виберіть Розмір самого шрифту. Застосувати налаштування.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

У “Сім” відновити розмір і гарнітуру шрифту для окремих елементів може бути у вигляді вікна. Для цього відкрийте аплет “Персоналізація”, натисніть посилання “Колір вікна” у вікні, який відкриється, виберіть елемент Inteeis та виберіть відповідний шрифт для нього. До речі, ви можете змінити не тільки розмір і гарнітуру шрифту, але і його колір і щільність.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Методи змінюють шрифт

Як на ноутбуці або на комп’ютері зробити шрифт більше? Існує кілька способів, які дозволяють швидко змінювати розмір на екрані інформації.

Комбінація клавіш

Коли мова йде про робочі програми, такі як редактори тексту або веб-переглядачі, ви можете змінити шрифт у них, використовуючи спеціальні гарячі клавіші на клавіатурі. Але мало хто знає про це:

 • Щоб змінити шрифт, ви повинні натиснути клавіші “CTRL” та “.
 • Один клік на кнопці “” призведе до збільшення одного кроку шрифту.
 • Ви можете натиснути його кілька разів, щоб зробити розмір тексту як можна комфортно.
See also  Як перевірити материнську плату комп'ютера. Перевірка ефективності через оперативну пам’ять

Зробити шрифт менше може бути однаковим способом, лише замінюючи кнопку “”-“-“. Зменшити розмір тексту може знадобитися, якщо він був встановлений занадто багато для збільшення.

Ви також можете затиснути клавішу “Ctrl” і повернути колесо миші. Це дозволить вам змінити шрифт комп’ютера на потрібний розмір. Вийміть великий розмір букв, ви можете повернути колесо у зворотному напрямку.

Зверніть увагу! Збільшення буде застосовано лише для сторінки або одного текстового документа, відкритий у браузері. Кожен раз, коли ви працюєте з новим файлом або аркушем, вам потрібно буде налаштувати знову. Це також стосується бажання зробити невелику сторінку.

Як змінити розмір шрифту в Windows 8

Представлені параметри не змінюють шрифт під час введення текстового документа, тому це можна зробити так, як цього вимагає Гост.

У Windows

Представлена ​​інструкція базується на Windows 7, але може бути використана для всіх інших версій:

 • Натисніть кнопку Пуск і відкрийте панель керування.
 • Натисніть на напис: “Дизайн та персоналізація”.
 • Натисніть на екран “Напис”.
 • Вкажіть потрібний розмір шрифту (невеликий, середній або великий) та натисніть кнопку “Застосувати”.

У вікні з’явилися, натисніть “Вийдіть зараз”. Не забудьте зберегти всі відкриті файли до цього та закрити всі відкриті програми.

Як збільшити розмір тексту на комп’ютері

Незалежно від того, чи є у вас ноутбук з крихітним екраном або робочим столом з гігантським монітором, ваші комп‘ютерні шрифти можуть бути занадто малими для читання. Або, навпаки, вони можуть бути більше, ніж вам потрібно. На щастя, вам не потрібно інвестувати в нову пару окулярів. Якщо у вас є комп’ютер або Mac, ви можете легко налаштувати розмір тексту як для всієї операційної системи, так і для окремих частин INTES. Методи залежать від вашої операційної системи та скільки ви хочете зробити.

Часто при перегляді різних сайтів текст на деяких занадто малий або занадто великий для нормального сприйняття. Вбудована функція масштабування в браузері допомагає мати справу з ним. Це також корисно при використанні дуже великих моніторів.

У всіх сучасних браузерах ви можете змінити шкалу таких сайтів:

 • Утримуючи клавішу CTRL, закручіть колесо миші.
 • Holding Ctrl Натисніть клавіші і
 • Щоб повернути масштаб масштабу 100%, скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl та 0 (нуль).

Ви можете використовувати як звичайні клавіші Plus, мінус, нульові та цифрові клавіші клавіатури.

Як змінити розмір букв у певних програмах (частково)

У багатьох комп‘ютерних програмах, в яких ви можете відкрити та читати текст, ви можете збільшити або зменшити його розмір. Насправді, це зміна масштабу, а не редагувати сам файл. Грубо кажучи, ви можете просто принести його ближче або навпаки, щоб перемістити текст, не змінюючи його.

Як це зробити. Найбільш поширеним способом знайти цю функцію в окремій програмі. Але це не дуже зручно і не завжди легко. Тому існує альтернативний варіант “швидкий”, який працює в більшості комп‘ютерних програм.

Натисніть одну з клавіш Ctrl на клавіатурі та, не випускаючи його, прокрутіть колесо на миші. Кожна така прокрутка збільшується або зменшує текст на 10-15%. Якщо ви “крутити” колесо на собі, розмір шрифту зменшиться, а якщо від себе, то збільшується.

See also  Комп'ютер не бачить мережевого середовища.

Як тільки розмір влаштовує вас, відпустіть кнопку CTRL. Таким чином, ви вирішите результат та повернути колеса на колишніх функціях миші.

До речі, замість колеса ви можете використовувати кнопку, щоб збільшити та. Зменшити. Тобто затискайте CTRL, а потім натисніть, а потім відпустіть ключ або. На клавіатурі. Однорічне натискання змінює розмір на 10-15%.

Кілька прикладів. Припустимо, я часто використовую Інтернет для пошуку інформації. Я читаю новини та статті. За різними ресурсами розмір тексту різний. Він залежить лише від самого сайту.

Здебільшого, розмір листів мені підходить, і я не відчуваю незручності під час читання. Але іноді є сайти, на яких для мене шрифт дуже маленький. Ви повинні нахилятися близько до екрану, натиснуті. Це незручно і незручно.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Тут у таких випадках ви можете швидко збільшити шрифт. Я піднімаюся на кнопку CTRL на клавіатурі і кілька разів прокручую колесо на миші, тим самим змінюючи розмір тексту.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Він працює в 90% випадків: на сайтах, поштою, соціальними мережами. Чи можете ви перевірити себе, збільшуючи розмір шрифту в статті, яку ви прочитали зараз.

До речі, щоб повернутися до початкового розміру, потрібно натиснути кнопку CTRL на клавіатурі, а потім натиснути клавішу один раз 0. Правда, таке “повернення коштів” працює не у всіх програмах, а лише в браузерах.

Інший приклад. Скажімо, я друкую документ у програмі Microsoft Word. Текст у ньому повинен бути певним розміром, але для мене це занадто малий. Я не можу просто збільшити шрифт у самому програмі. Це порушує правила проектування, а також працювати з таким невеликим текстом.

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Стискаючи кнопку CTRL і скручуючи колесо на миші, я можу збільшити масштаб документа. Таким чином, я просто приношу його до мене, але я не буду змінюватися. Текст залишатиметься таким же розміром, але я побачу його збільшеним.

Те ж саме стосується фотографій та фотографій, які ми відкриваємо на комп’ютері. Точно так само, як вони можуть бути “ближче” або “відійшли”.

Як змінити розмір шрифту в Windows 8

змінити, розмір, шрифт, комп, ютері, збільшити

Важливий! Деякі програми пам’ятають розмір, який був налаштований. Тобто, відкривши щось інше в такому програмі, вона негайно буде показана в зміненому розмірі.

Тому не бійтеся, якщо документ, книга або сторінка в Інтернеті відкриється в нестандартному розмірі. Занадто великий або занадто малий. Просто змініть його так само (Ctrl і миша в миші).