Ми створюємо мережу з вашими руками та підключаємо його до Інтернету, частину першого

Ми починаємо публікувати цикл статей про розгортання невеликого (у межах будинку або малого офісу) локальної мережі та підключення до Інтернету.

Я гадаю, що актуальність цього матеріалу сьогодні досить висока, оскільки лише за останні кілька місяців кілька моїх знайомих, відомих комп’ютерів взагалі, задали мені питання про теми мережі, які я вважав це очевидним. Мабуть, вони не для всіх 😉

У ході статті будуть використані терміни з мережевого регіону, більшість з них пояснюються в Міні-чаво в мережах, складених Дмитром Рішко. На жаль, цей матеріал не був оновлений протягом тривалого часу. Хоча він не втратив актуальності, але в ньому є досить багато прогалин, тому, якщо є добровольці з цих прогалин, пишіть електронну пошту, зазначену в кінці цієї статті. У першому використанні мережевого терміну гіперпосилання буде слідувати від неї до пояснення в FAQ. Якщо деякі терміни не будуть пояснені в ході статті чи у FAQ, не соромтеся згадати цей факт на конференції, де ця стаття буде обговорена.

Так. Перша частина буде вважатися найпростішим справою. У нас є 2 або більше комп’ютерів із вбудованим на материнську плату або встановлено окремо за допомогою мережевої картки, перемикач (перемикач) або навіть без неї, а також канал в Інтернеті, наданий найближчим постачальником.

Виправити, що всі комп’ютери встановлені Microsoft Windows XP Professional операційну систему з версією Service Pack 1. Я не буду стверджувати, що це найбільша масова ОС, встановлена ​​на комп’ютерах зараз, але враховуйте всі існуючі сім’ї того ж Microsoft протягом досить тривалого часу (але якщо є багато страждань, проаналізуйте інших). Версія ОС. Англійська. У російській версії все буде працювати так само, читачам потрібно лише знайти відповідність російських аналогів імен у експонентах нижче.

Якщо у нас є лише два комп’ютери, і немає вимикача, то для створення мережі між двома комп’ютерами вимагає наявності мережевої картки в кожному з них та перехресного кабелю, щоб поєднувати комп’ютери один з одним.

Чому перехрестя і поганий звичайний кабель? У стандартах Ethernet для 10 та 100 Мбіт / с (10Base-T і 100Base-TX) 4 дроти використовуються для скручених пар (дві свині самі по собі пару проводів). Зазвичай в кабелі, наприклад, кручений пари, 8 проводів, але тільки 4 використовуються з них (всі восьми використовуються в Gigabit Ethernet).

У роз’ємах типу MDI, встановленого на мережевих картах, контакти 1 та 2 несуть відповідальність за передачу, 3, 6. За рецепцію. Якщо ви поєднуєте контакти з двох мережевих карт з прямим кабелем (один до одного), то нічого не буде працювати, що очевидно з малюнка:

На обох мережевих картах, у випадку прямого дроту, пари 3,6 поєднуються для прийому (обидва будуть чекати передачі, слухають риболовну лінію), а пари 1.2, відповідального за передачу (обидва будуть намагатися передавати, але ні хтось почує їх). Ця проблема виправляється перехресним кабелем, він перетинає дроти 1,2 та 3,4, т.Е. Змінює їх. Таким чином, сигнал 1,2 пар буде переходити до 3,6 пару другої мережевої картки, а з 3.6. 1.2.

Два перемикачі поєднуються через той самий принцип (на вимикачах є змії MDI-X, той самий кабель Crossover потрібно для їх підключення).

І тепер ми повертаємося до нашої мережі двох комп’ютерів. Якщо ми пропускаємо теорію, то щоб підключити вищезгадані машини, нам потрібно або купуємо готовий кросоверний кабель, або самостійно покращуйте його, використовуючи обчислювальний інструмент.

Після отримання кабелю підключіть мережні картки комп’ютерів та Voila з ним. Все повинно заробити (на фізичному рівні). Щоб перевірити продуктивність мережі на фізичному рівні (рівень сигналу), має сенс подивитися на показники (найчастіше зелені), які розташовані на мережній карті поблизу роз’єму RJ-45. Принаймні один з них повинен відповідати за вказівку на наявність посилання (фізичне з’єднання). Якщо показники обидві мережеві картки освітлені, то існує фізична ланка, кабель правильно натискається. Індикатор запису лише однієї з двох карток не означає, що все на фізичному рівні. Мерехтіння цих (або сусідніх) показників сигналізує передачу даних між комп’ютерами. Якщо показники на обох картках не спалюються, то, швидше за все, неправильно постраждали або він пошкоджений кабель. Можливо також, що одна з мережевих карток не вдалося.

Звичайно, описаний у попередньому пункті не означає, що операційна система бачить мережеву картку. Згортування показників говорить лише про наявність фізичної лінії між комп’ютерами, не більше. Щоб переглянути вікна, щоб переглянути мережеву картку, вам потрібен драйвер цієї картки (зазвичай, сам оператор знаходить право і автоматично кладе його). Цитата з форуму: “Тільки вчора діагностовано справу з підключеною мережею, а не до кінця, вставлена ​​в роз’єм PCI. Як наслідок, “фізично” мережа працювала, але вона її не бачила.”” “.

See also  Комп'ютерна фрі і не починається. Які сигнали?

Розглянемо другу ситуацію. Є перемикач і два або більше комп’ютера. Якщо два комп‘ютери все ще можуть бути підключені без перемикача, то, якщо є три (або більше), то їхній союз без перемикача є проблемою. Незважаючи на те, що проблема вирішується. Поєднати три комп’ютери, потрібно вставити дві мережеві карти в одному з них, перекладіть цей комп’ютер до режиму маршрутизатора (маршрутизатор) та підключіть його до двох інших машин. Але опис цього процесу є поза обсягом цієї статті. Давайте зосередимось на тому, що для поєднання в одну локальну мережу трьох і більше комп’ютерів, вам потрібен перемикач (однак, є інші варіанти: ви можете поєднувати комп’ютери з сумішшю Inteeis або USB-кабелю Datalink; а також використання бездротового зв’язку ( Wi-Fi) Карти перекладені в режим спеціального функціонування але про це у наступних серіях).

До вимикача комп’ютери пов’язані прямим кабелем. Який варіант здійснення (568а або 568b) буде обраний. Абсолютно не важливий. Головне, щоб пам’ятати, що з обох сторін кабелю це (печатка) збігалося.

Після обтиску кабелю (або придбання його в магазині) та підключіть усі доступні комп’ютери до комутатора, слід перевірити наявність фізичного. Перевірка протікає аналогічно вище описаного методу для двох комп’ютерів. На комутаторі поруч із портами також є показники, що сигналізують про наявність фізичного з’єднання. Цілком може бути, що індикатори не поруч (зверху, збоку, внизу) з портом, але виготовляються на окремій панелі. У цьому випадку вони будуть пронумеровані відповідно до номерів портів.

Ми розглянемо 5 кроків, на створення місцевої мережі в офісі або вдома.

Щоб створити локальну мережу між комп’ютерами, нам потрібно мати:

 • Перемикач (перемикач) або маршрутизатор (маршрутизатор);
 • Кабель.Скручена пара (патч.Шнур);
 • Наявність мережевої картки на кожному комп‘ютері (тепер кожен компютер оснащений вбудованою мережевою карткою);

Перемикач (перемикач) D-Link DES-1008A

Вигляд спереду Вид ззаду

Мережева дошка (справа на малюнку показана вбудована мережева дошка)

Тепер всі комп’ютери залишаються для з’єднання з перемикачем або маршрутизатором за допомогою кабельної скрученої пари.

Ми підключаємо один кінець кабелю (кручена пара) до комп’ютерної мережевої картки, а інший. У перемикачі (перемикач) або маршрутизатора (маршрутизатор).

І так з усіма комп’ютерами, які будуть підключені до локальної мережі.

Вибір статичної IP-адреси

Перший крок для налаштування мережі є встановлення постійної (статичної) IP-адреси для кожного комп’ютера, який буде підключений до нього. В принципі, більшість додатків та пристроїв працюють з динамічною адресою, але не буде ніяких гарантій стабільного підключення. Більше того, вибір “статики” займає лише пару хвилин.

 • Завдяки вбудованому пошуку, знайдіть та відкрийте утиліту “Параметри”.
 • Виберіть пункт “Мережа та Інтернет”, перейдіть до розділу Ethernet або Wi-Fi.
 • Натисніть назву поточного з’єднання з мережею.
 • Прокрутіть вікно до розділу “Параметри IP”.
 • Змініть значення від “автоматично (DHCP)” вручну.
 • Увімкніть режим IPv4 або IPv6 залежно від завдання.
 • Зробіть IP-адресу, довжину префіксу підмережі та шлюзу.

Також можна вказати сервер DNS (бажаний та додатковий). Після натискання кнопки “Зберегти” рекомендується перезавантажити комп’ютер. Як вибрана IP-адреса, вибрано одне значення з діапазону 192.168.0.1-192.168.255.255. Головне, що кожен пристрій набуває унікальну адресу (починаючи з маршрутизатора, який часто “зависає” за 192.168.0.1 або 192.168.Один.Один).

У полі “довжина префікса підмережі” необхідно ввести значення 24, а також як адресу DNS-адрес обслуговування або загальнодоступного сервера від Google-8.Вісім.Вісім.8 і 8.Вісім.Вісім.4. Те саме вказано при виборі IPv6, хоча “застарілий” протокол IPv4 залишається практично стандартним де-факто. Це гарантовано підтримувати обладнання, придбане навіть 5-10 років тому.

Налаштування кабелю

Налаштуйте локальний мережевий комп’ютер, ви можете використовувати кабель за допомогою. Використовується RJ45. Це трапляється два типи:

Щоб створити таку асоціацію, нам потрібен перехресний зонектор. Розбирання кабелю незалежно потребує лише при покупці.

Оскільки поточні мережеві картки можуть самостійно визначати його тип під час встановлення.

Якщо кабель іншого типу був під рукою. Це не страшно. Програма автоматично визначить це та вибере всі необхідні налаштування.

Кабель для створення місцевості для декількох комп’ютерів

Деталі вам потрібно зв’язатися з ПК у комірці ПК. Зелений індикатор буде освітлений. Це означає, що все добре функціонує.

 • Ми переходимо до “Панель управління” та звертається до “мережевого з’єднання”.
 • Виберіть піктограму та скористайтеся правильною кнопкою для змішування.
 • З’являється вікно, вам потрібно вибрати рядок “Властивості”.
 • Сторінка з’явилася, в якій записується з’єднання, і є методи, які використовуються в цій кон’югації.
 • Виберіть останній елемент і натисніть нижче кнопки. “Властивості”.

Яка різниця: концентратор (концентратор), swish (s), маршрутизатор (маршрутизатор)

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Налаштуйте з’єднання за допомогою кабелю

 • У цьому розділі вам потрібно призначити адресу AHI. Це має бути у цьому форматі 192.168.Ххх.Ххх. На обох ПК вони не можуть бути однаковими.
 • Збереження конфігурацій за допомогою кнопки “ОК”.
 • Виконати перезавантаження.

Wi-Fi бездротова мережа

Цей метод набагато молодший за старовинну кабельну мережу, але вона простіша і зручніша за умови, що у вас є адаптер Wi-Fi на обох ПК.

See also  Як керувати комп'ютером без миші. Монут

Не потрібні додаткові кабелі чи інструменти. Крім того, ви можете створити не просто мережевий комп’ютер, але ціле гаряче місце, до якого ви також можете підключити таблетки, телефони або смарт-телевізор, а також розповсюджувати Інтернет, якщо він підключений до основного пристрою.

Бездротова мережа організована наступним чином. Виберіть один комп’ютер, який буде головним. На ньому ми створимо віртуальну точку доступу. Для цього запустіть командний рядок з правами адміністратора. Він повинен бути призначений дві команди. Перша команда встановлює параметри створеної Wi-Faya, а саме ім’я (SSID) та пароля. Приклад:

Netsh WLAN SET HOSTEDNETWORK MODE = Дозволити SSID = “Moi-Wi-Fi” Key = “Wifipassword” KeySage = Personistent

Тут пари “ssid”. Назва сітки, яка буде видно у списку доступних інших пристроїв, та ключ. Пароль для підключення. Після введення натисніть кнопку “ввести”.

Netsh Wlan запускає hostnetwork

Він запускає створену Wi-Fi Virtual Hot Spot для роботи:

Після цього ви можете спробувати підключити інші гаджети до цього wi fai. Якщо вам раптом потрібно вимкнути віртуальну точку доступу, введіть команду:

Netsh Wlan зупинити hostnetwork

Єдине, можливо, незручний момент. Це те, що запускати Wi-Fi, щоб розповсюджувати, буде кожен раз, коли цей комп’ютер увімкнено.

Налаштування локальної мережі між комп’ютерами в Windows 10

Увага: Якщо ви всі організовані через маршрутизатор, ви можете спокійно пропустити цей абзац.

Підключіть кабель комп’ютера. Це лише половина кінець. Вам все ще потрібно правильно налаштувати мережу між двома комп’ютерами. Для цього потрібно відкрити список мережевих з’єднань Windows, натиснувши комбінацію ключа WinR та вводячи команду NCPA.Зволожувати.

З’явиться список з’єднань, серед яких потрібно вибрати “локальне з’єднання” або “Ethernet” у випадку кабельного підключення та “бездротової мережі” у випадку Wi-Fi:

Натисніть на неї клацніть правою кнопкою миші, щоб з’явитися меню та виберіть пункт “Властивості”. Вікно відкриється:

Натисніть двічі на лінії “Інтернет-протокол версії 4 TCP / IPv4”, щоб викликати ще одне вікно:

Тут вам потрібно перевірити прапорець “Використовувати таку IP-адресу”. На першому комп’ютері ми призначаємо IP-адресу 192.168.Один.1 C Маска 255.255.255.0.

На другому комп’ютері необхідно зробити наступне в порядку AI-PI адреси. 192.168.Один.2 з маскою 255.255.255.0:

Натисніть кнопку “OK”, щоб застосувати налаштування. Тепер, в принципі, комп’ютери повинні бачити один одного.

Ви можете перевірити це через командний рядок за допомогою програми Ping Test. Вилка з першого комп‘ютера другий. Для цього запустіть командний рядок Windows 10 та введіть команду Ping 192.168.Один.2. Якщо все добре, то результат буде таким:

Тобто, обмін пакетами йде, немає втрат. Все відмінно. Якщо IP-адреса не пінг. Перевірте параметри протоколу TCP / IP, а також настройки брандмауера або брандмауера. Справа в тому, що вони можуть блокувати протокол ICMP, на якому працює програма Ping.

Аналогічним чином, з другого комп’ютера я ping перший за допомогою команди Ping 192.168.Один.Один:

Отже, ми могли б створити локальну мережу між двома комп’ютерами або ноутбуками. І тоді вам потрібно відкрити доступ до кожного комп’ютера через мережу, тобто можливо, щоб перейти до іншого через мережеве з’єднання та завантажувати або завантажувати файли. Для цього відкрийте центр керування мережею та обмінюватися та перейти до варіантів розширеного обміну:

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Тут необхідно для вашого поточного профілю мережі для встановлення прапорців:. Увімкнути виявлення мережі. Увімкнути обмін файлами та принтерами. Дозволити Windows керувати зв’язками місцевої групи. Натисніть кнопку “Зберегти зміни”.

Тепер ви можете спробувати відправитися з першого ПК на другому ПК за допомогою звичайного протоколу передачі даних для Windows. Самба. Для цього перейдіть до нього або через мережеве середовище, або, вводячи свій IP безпосередньо в цільовій лінії провідника. Ось так:

Зауважте, що перед адресою має бути два зворотного інсульту. “\\”. Якщо ви покласти дві звичайні ковші. “//”, потім Smart Windows 10 розгляне його як за допомогою http: // Протокол, що означає, що ви спробуєте відкрити сайт з такою адресою, і, звичайно, вийде помилка.

Якщо раптом, при спробі ввести наступний комп’ютер через мережу, з’явиться запит на логін та пароль, то це означає, що ваш гість вимкнено в системі. Щоб активувати його, потрібно запустити командний рядок з правами адміністратора та введіть команду:

Створення локальної мережі з кабелем

Негайно вказує, що ваш будинок має Wi-Fi маршрутизатор, а всі комп’ютери підключені до нього, без додаткових зусиль, необхідних для створення необхідної мережі. Вже є зв’язок між вашими комп’ютерами, тому підключіть їх додатково один до одного, немає необхідності. Але в більшості випадків необхідність створення локальної мережі виникає, коли такого зв’язку немає. У цьому випадку вам доведеться підключати комп’ютери безпосередньо один з одним (сучасні моделі легко з’єднані простим інтернет-кабелем). Потім, перш за все, переконайтеся, що параметр “Робоча група” призначається однакову назву на кожному з підключених пристроїв. Для цього виконайте такі дії:

  Натисніть комбінацію клавіш Winx та виберіть розділ системи зі списку (ви також можете натиснути клацніть правою кнопкою миші у нижньому лівому куті екрана, щоб зателефонувати до цього списку).
See also  Підключення адаптера Wi-Fi до комп'ютера. Як встановити адаптер Wi-Fi

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Далі потрібно встановити параметри виявлення мережі. Включена мережева виявлення дозволить вам взаємодіяти з вашим комп’ютером у локальній мережі, під час відключення, блокує цю функцію. Добре вміти переключити цей параметр для цілей безпеки. Це робиться наступним чином:

 • Клацніть правою кнопкою миші на піктограму підключення до мережі в лотку (праворуч нижній кут екрана).
 • Виберіть “Мережевий та загальний центр доступу”.
 • Зліва від головного вікна ви повинні вибрати “Змінити додаткові параметри”.

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Це вже достатньо, якщо комп’ютери з’єднані кабелями через маршрутизатор. Але якщо вони безпосередньо підключені, дотримуйтесь ряду додаткових налаштувань. Ми робимо наступне:

 • Натисніть комбінацію ключа Winx.
 • Виберіть пункт “Мережні підключення” у вигляді списку.
 • Виберіть підключення до мережі через свій пристрій та зателефонуйте в контекстне меню, натиснувши праву кнопку миші на ньому.
 • Перейдіть до “Властивості” пристрою.
 • Далі відкрийте властивості компонентів (TCP / IPC4)
 • І встановіть параметри, як на зображенні нижче, при врахуванні того, що остання цифра IP-адреси повинна відрізнятися від кожного комп’ютера в локальній мережі.

Таким чином, ми створили та налаштували локальну мережу через мережевий кабель. Комп’ютери мають доступ до спільних файлів і принтера один одного, який задовольнить наші цілі.

Якщо у вас все ще виникають запитання щодо створення подібної локальної мережі, ви можете переглянути це відео.

Створіть віртуальний сервер

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Почніть створювати віртуальний сервер

Яка різниця: концентратор (концентратор), swish (s), маршрутизатор (маршрутизатор)

Мій вибір регіону. Ірландія (Дублін), якщо вам потрібна максимальна швидкість. Німеччина (Франкфурт).

Виберіть регіон Виберіть Операційну систему Виберіть тип сервера (я рекомендую найдешевший) 1 ТБ трафік на місяць має бути достатньо

Тепер зарезервуйте спеціальну адресу IP4, IP6. Виправлено автоматичним при створенні віртуального сервера (неможливо його змінити).

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Забудьте статичного зовнішнього IP

Отримавши адресу IP4, негайно виправте її за допомогою нашого віртуального сервера.

Зафіксуйте IP4 для нашого віртуального сервера, натисніть на “Home” та поверніться на головний екран

Ось важливий момент (він може бути зроблений як перед створенням сервера, а пізніше). Поруч із кнопкою дзвінка терміналу (виділено на синьому квадраті), натисніть 3 бали, виберіть Керування, а потім мережа.

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Спливаюче меню призначить вхідні порти (за замовчуванням 22, 80)

Відкрийте вхідні порти для нашого сервера, додайте лише 2012 рік, вибраний для Shadowsocks.

Протоколи транспорту TCP та UDP

Усі запити та отримання відповідей між мережевими пристроями здійснюються за допомогою протоколів транспорту TCP та UDP.

Протокол TCP гарантовано доставить запит та цілісність його передачі. Він перевіряє наявність вузла заздалегідь, перш ніж надсилати пакет. І якщо шлях цілісність пакету буде порушена, то TCP доповнить відсутні компоненти.

Взагалі, це протокол, який зробить усе, щоб ваш запит правильно дійшов до адресата.

Тому TCP є найпоширенішим протоколом транспорту. Він використовується, коли користувач сидить в Інтернеті, піднімається на сайти, послуги, соціальні. Мережі та Т.D.

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Протокол UDP не має такої гарантованої передачі даних, як TCP. Він не перевіряє наявність кінцевого вузла перед доставкою і не заповнює пакет у разі його деградації. Якщо певний пакет або кілька пакетів на шляху втрачаються, повідомлення досягне адресата в такій неповній формі.

Справа в тому, що цей транспортний протокол має величезну перевагу над TCP у ставках передачі даних. Тому UDP широко використовується для надсилання голосових та відеозаписів у режимі реального часу. А саме, у IP-телефонії та відеодзвінках. Наприклад, будь-який виклик через WhatsApp або Viber використовує транспортний протокол UDP. Також з відеодзвінками, наприклад, через Skype або ті ж посланці WhatsApp і Viber.

створити, комп, ютер, пристрої, мережа, маршрутизатор

Точно, UDP не гарантує абсолютну передачу даних та цілісність переданого пакету, часто виникають проблеми, коли викликають через Інтернет. Це голосове переривання, затримка, ехо або Робаголос.

Ця проблема виникає через завантажений Інтернет-канал, подвійну НАТА або радіоканал.

Було б добре використовувати TCP у таких випадках, але на жаль, миттєва передача цілісних пакетів необхідна для передачі голосу, а UDP ідеально підходить для цього завдання.

Щоб не до проблем з використанням Протоколу UDP, вам просто потрібно організувати високоякісний Інтернет-канал. А також налаштуйте виділену смугу для UDP на маршрутизаторі, щоб навантаження з інших пристроїв, які використовують TCP, не заважає операції транспортного протоколу UDP.

Я не турбував статтю і копіював тут наукові визначення всіх термінів, які використовуються, до яких це необхідно, просто бандит.

Я спробував зібрати 7 найважливіших, на мій погляд, моменти, знання яких, допоможе молодим “Ійтішник”, щоб пройти перші етапи інтерв’ю для “це” позицій або, принаймні, просто дати зрозуміти роботодавець, який ви чітко знаєте більше, ніж звичайного користувача.