Що таке роз’єм WAN та LAN на маршрутизаторі. Підключення та налаштування Інтернету на кабелі

Будь-хто, хто коли-небудь налаштований на власний маршрутизатор з компютера / ноутбука за допомогою Wi-Fi або через дріт, зустрічається концепції, такі як “WAN” та “LAN”. Для того, щоб підключити, що кабель провайдера (Couple Power) підключений до доступу до глобального Інтернету або від маршрутизатора, після чого ви можете відкрити будь-яку HTTP-адресу в браузері та встановити з’єднання з сайтами. Inteeis wan, або як його також називають портом Ethernet, а локальні роботи присутні на всіх маршрутизаторах незалежно від виробника-TP-Link, Asus, D-Link, Mikrotik тощо. Частина їх числа може змінюватись від 2 до 5. Ми неодноразово публікували на сторінках Wifika.En Інструкції щодо налаштування Інтернету різних типів бездротових. Динамічних IP (DHCP), статичного IP, PPPOE тощо. Сьогодні я хотів би зупинитися на концепції “Wan Network”. Як перекладається цей термін, а це означає, що відрізняється від локальної мережі або бездротової локальної мережі.

Wan (van) у розшифровці звучить як “широка мережа”. Перекладена на російську цю глобальну комп’ютерну мережу. Ми називаємо це просто Інтернет. Ось чому один із роз’ємів на маршрутизаторі Wi.Fi позначений іконою “WAN”. Саме в ньому кабель підключений до Інтернету, який витратив постачальника в квартирі.

Lan (LAN) залежить від аналогії “локальної мережі”, тобто нашої локальної мережі. Тобто це зв’язок між різними пристроями як частина підключення до одного маршрутизатора. За такою мережею ви можете передавати файли або трансляцію відео, музику з одного носія до іншого.

Щоб отримати додаткові відомості про різницю між місцевою та глобальною мережею, читайте в окремій статті.

Підготовка та невелика теорія

Перш ніж перейти до процесу підключення та налаштувань, потрібно спочатку переконатися, що у вас є контракт на ваших руках, ви зробили висновок з постачальником. Цей договір надається вам після укладання договору з постачальником послуг Інтернету. Вона повинна зберігатися в собі, і його втрата небажана.

На додаток до передачі ваших юридичних прав та обов’язків, договір містить таку інформацію, корисну для вас:

 • Номер контракту, який служить своєрідним ідентифікатором. У разі проблем з Інтернетом ви можете зателефонувати до постачальника та повідомити його цьому номері. Через це він зможе автоматично перейти до клієнта, для кого це номер фіксується (тобто у вас), і це буде швидше, ніж виклик адреси та прізвища.
 • Адреса постачальника. За адресою адреси, яку ви можете прийти та обговорити теми, пов’язані з Інтернетом, особисто з представником компанії-постачальника.
 • Номер телефону. Простий спосіб звернутися до представника компанії, добре, або попросити його розширити Інтернет, якщо ви не маєте можливості заплатити за це на даний момент. Зазвичай вони згодні з цим, оскільки вони нічого не втрачають, але вони отримують схвалення від клієнтів.
 • Тип підключення до Інтернету.

Останній елемент особливо важливий. Тип підключення до Інтернету потрібно знати для правильної конфігурації. Налаштування Інтернету залежить не від того, як ви підключили Інтернет (через кабель безпосередньо або через з’єднання кабелю до маршрутизатора), а на якому типу з’єднання у вас є. Вони такі:

 • Динамічний IP. Найпростіший спосіб налаштування типу з’єднання. Всі дані для успішного підключення до глобальної мережі ви автоматично (якщо відповідний елемент вказаний у налаштуваннях, але про це пізніше).
 • Статичний ІП. Якщо у вас є цей тип підключення, вам доведеться налаштувати Інтернет вручну.
 • Pppoe (протокол точка до точки над Ethernet). Цей тип підключення до Інтернету вимагатиме, щоб ви ввести логін та пароль під час підключення.
See also  Як відкрити кришку кондиціонера LG. Розбирання

Щоб дізнатись, який тип у вас є, читати контракт. Він повинен бути вказаний там. Якщо це не так, то вкажіть це питання від постачальника, закликаючи номер, зазначений у договорі. Є й інші види сполук (наприклад, PPTP або L2TP), але серед постачальників у СНД вони майже ніколи не використовуються. Пріоритет надається до трьох типів, які описані вище.

Step-Сильні інструкції для підключення

Причина для підключення до Інтернету до маршрутизатора може бути:

 • Відсутність модуля Wi-Fi;
 • Відмова існуючого мережевого адаптера;
 • Необхідність самого маршрутизатора або оновити його прошивку;
 • Низька швидкість прийнятого сигналу.

Як підключити Інтернет-кабель до компютера

Що стосується швидкості, то це значно зменшується при перегляді відеофайлів через Інтернет або передачу інформації у великій кількості. Крім того, швидкість сигналу може значно зменшуватися, якщо встановлена ​​система відеоспостереження.

Для впровадження процедури приєднання взято маршрутизатор, на який є незайнятий роз’єм для підключення дроту. Один кінець кабелю повинен бути підключений до роз’єму LAN (як правило, жовтий), який знаходиться за маршрутизатором. Інший кінець підключений безпосередньо до роз’єму ПК.

Після цього перевірка наявності мережевого з’єднання. Якщо лампочки горять, це означає, що є сигнал.

Дротове з’єднання через маршрутизатор

Особливу увагу слід приділяти підключенню до вже операційної системи та Інтернет.Кабелю нового комп’ютера.

Якщо це підключення в Інтернеті, то дії виконуються в такій послідовності.

Спочатку кабель вставляється в комп‘ютерну картку, а потім виконуються наступні дії для налаштування з’єднання:

 • Заходження в меню “Почати”, щоб перейти до “мого компютера“.
 • Після цього через “панель управління” перейдіть до “мережі та спільного доступу”.
 • Щоб підключитися, виберіть кнопку “Нові налаштування з’єднання”.
 • Маючи значок підключення до Інтернету, активуйте ключ “високої швидкості”.
 • Крім того, вам потрібно буде ввести вхід та пароль, щоб мати можливість отримувати Інтернет.Сигнал. Все це в Угоді про обслуговування.
 • Якщо налаштування налаштовані правильно, значок мережевого з’єднання увімкне на панелі.

Якщо маршрутизатор не новий, краще скинути всі доступні на ньому налаштування. Для цього в пристрої є спеціальна кнопка під назвою скидання. Натиснувши на нього і проводячи кілька секунд, ви можете повернутися до заводських налаштувань.

Коли ви підключаєте вже налаштований комп’ютер або ноутбук до маршрутизатора, вам потрібно вставити кабель у слот і чекати сигналу, що пристрій працює. Це вплине на підключений пристрій, як з’являється нова піктограма мережі.

Коли маршрутизатор не налаштований або є інші проблеми з’єднання, жовтого сигналу буде спалахувати на інструменті, що означає, що Інтернет не вдалося.

З’єднання без маршрутизатора

Налаштування Інтернету через кабель Найпростіший спосіб підключити Інтернет. Метод кабелю є найбільш надійним, це дозволяє безпосередньо здійснити підключення до дроту до порту Ethernet у обладнання. Він розташований зсередини комп’ютерної панелі. Щоб отримати сигнал, потрібно налаштувати нове з’єднання.

See also  Монітор не запускається на комп'ютері. Джерело сигналу

Якщо ви приймаєте, наприклад, Windows 10, то послідовність буде такою:

 • Введіть меню “Пуск”, перейдіть до “Параметри”.
 • Потім натисніть “Мережа та Інтернет” та знайдіть вкладку VPN за допомогою параметрів адаптера.
 • Всі можливі з’єднання, доступні для цього пристрою, будуть видно у папці.
 • Вибір кнопки “Властивості” через Інтернет-клавішу, ви можете прочитати протокол TCP / IP версії 4.
 • Щоб увійти до статичної IP-адреси, вам потрібно буде з’ясувати налаштування від свого постачальника.
 • Найчастіше налаштування виконуються в автоматичному режимі самого сервера. Вам просто потрібно натиснути OK, і буде зроблено дротовий доступ до іншого пристрою.

Як налаштувати Інтернет

Залежно від обраного способу організації мережевого з’єднання, користувач повинен буде виконати ряд дій, щоб налаштувати його.

Настройки налаштувань Wi-Fi

Як налаштувати роботу маршрутизатора

Після підключення маршрутизатора, описаного вище, вам потрібно почати налаштувати його, що найлегше виконати наступним чином:

 • Запустіть браузер та керуйте адресою, назву офіційного веб-сайту виробника пристрою, зазначеного у спині.
 • Запис даних для входу. За замовчуванням це слова “admin”.
 • У веб-інтеграції маршруту рекомендується вибрати елемент “Швидкі налаштування”. Таким чином, система автоматично встановить необхідні параметри, і користувач буде вводити користувача та пароль, вказаний у тарифному плані провайдера.
 • У розділі, відповідальному за безпеку, придумайте надійний пароль для підключення до точки доступу. Код повинен складатися не менше восьми символів. Крім того, доцільно використовувати літери під час складання пароля.

Модем Налаштування

Цей процес схожий на початкове значення маршрутизатора. Користувач також повинен перейти до веб-цілого модему та автоматично налаштовувати його параметри.

Після цієї процедури комп’ютера та передавача повинні бути стримані, щоб застосувати зміни.

Деякі модеми не мають функції швидкого налаштування. У цьому випадку вам доведеться вручну призначити IP-адресу компютера, маску підмережі, ідентифікаційний номер модуля.

Меню налаштування модему

Як налаштувати підключення до Інтернету за допомогою кабелю

Мережа, організована за допомогою кабелю Ethernet, налаштована у наступній послідовності:

 • Після підключення кабелю до ПК перейдіть до розділу “Мережа та спільного доступу”;
 • У стовпчику ліворуч від відкритого вікна натисніть LKM у рядку “Змінити параметри адаптера”;
 • Меню з типом підключення до Інтернету. Тут вам потрібно натиснути PCM відповідно до варіанта Ethernet, і натисніть на лінію “Властивості”;
 • У відображеному списку мережевих протоколів натисніть кнопку “IP версії 4 (tcp / ipv4), щоб виділити цей параметр;
 • Натисніть кнопку “Властивості” у нижній частині меню;
 • Переставляйте в чайнику, щоб автоматично отримувати IP-адресу та DNS-сервер, а потім натисніть кнопку ОК;
 • Розгорніть панель стану ПК та натисніть LKM на значку Інтернету;
 • У вікні контекстного вікна виберіть опцію “Connect”;
 • У вікні, що відкривається, заповніть відповідні поля. Вам потрібно зробити вхід і введіть пароль, наділений постачальником, а потім підключити;
 • Перевірте результат.

Якщо всі дії були виконані правильно, мережа повинна заробляти.

Після того, як кожен комп’ютер увімкнено до дротового з’єднання, потрібно буде бути підключено вручну, натиснувши кнопку “Підключити” на панелі завдань.

Кнопка перезавантаження Wi-Fi Routher

Вибір Інтернет.Провайдера

Перш ніж вибрати постачальника з числа доступних компаній, вам потрібно заздалегідь вирішити, для яких цілей вам потрібен доступ до всесвітньої павутини. Вибирати тариф з максимальною швидкістю нераціонально, якщо він не планується переглянути численні відео (фільми, кліпи та t. D.), а також працювати з важкими додатками, онлайн.Іграми. За допомогою простих завдань, здається, перевіряє поштову скриньку, навіть мобільний Інтернет впорається.

Вибір Інтернет.Провайдера

Потрібно порівнювати тарифи та швидкість. У деяких випадках обмеження встановлюються після досягнення певного порогу. Цей варіант не завжди зручний, оскільки йому доведеться платити додатково. У TOG кількість може сильно рости.

See also  Як викинути диск на комп'ютер.

Pptp.З’єднання

У “Центрі управління мережею” (див. Вгорі) Клацніть “Створення”.

підключити, кабель, комп, ютера

Натисніть “Підключитися до робочої станції”. Натисніть “Далі”.

підключити, кабель, комп, ютера

підключити, кабель, комп, ютера

підключити, кабель, комп, ютера

У “Інтернет-адресі” вкажіть сервер постачальника та примітка “Дозволити використовувати”. Натисніть “Створити”.

підключити, кабель, комп, ютера

Як підключити Інтернет-кабель до компютера

У “Інтернет-адресі” вкажіть сервер постачальника, позначте “Дозволити використовувати” і натисніть “Створити”

Введіть “NAME” та “пароль”, вказаний у договорі. Натисніть “Створити”.

підключити, кабель, комп, ютера

підключити, кабель, комп, ютера

У папці “Мережеві підключення” (див. Вище) натисніть на створену VPN і виберіть “Властивості”.

На вкладці “безпека” натисніть “Протокол тунелювання”. Натисніть “OK”.

підключити, кабель, комп, ютера

У “Шифрування” Виберіть “необов’язковий”. Натисніть “OK”.

підключити, кабель, комп, ютера

Двічі клацніть на підключенні VPN, введіть пароль та ім’я, натисніть “Connect”.

підключити, кабель, комп, ютера

Буде встановлено підключення до Інтернету.

Як підключити Інтернет через кабель: Метод

Сама підключення не вимагає жодних спеціальних навичок, навіть початок може впоратися з ним. Якщо вам потрібно, щоб будинок Wi-Fi та будь-який пристрій, з’єднаний кабелем, цей метод буде відповідати вам.

Практично з будь-яким маршрутизатором в комплекті є інтернет-кабель, що має на двох кінцях роз’єму RG 45.

підключити, кабель, комп, ютера

Один кінець повинен бути застряг у будь-якому вільному роз’єму LAN у маршрутизаторі. Залежно від моделі такі роз’єми можуть бути дещо, через яке зв’язок не настільки важливий. Другий кінець повинен бути вставлений в мережеву картку ПК (або ноутбук). Кручена пара, яка поширюється постачальником при підключенні нового абонента, вставляється в роз’єм WAN у маршрутизаторі. На будь-якому пристрої з Wi-Fi на борту, є лампочки, які показують, який з’єднувач підключений. Якщо ви всі зробили правильно, лампочки спалюють (зазвичай зелений).

Доступ до Інтернету

Мережеве з’єднання з двома видаями ПК до Інтернету може бути налаштована, якщо на одному з ПК встановлено додаткову мережеву дошку на одному з ПК, і встановлено розподіл Інтернету.

Після фізичного підключення ПК, на додаток до вказаних вище налаштувань, вам також доведеться вказати номер шлюзу в налаштуваннях протоколу TCP / IPv4 на обох ПК.

Відкрийте параметри “Підключення локальної мережі” за допомогою правої кнопки миші та виберіть “Властивості” (див. Кроки 5-8 до “програмного забезпечення підключення програмного забезпечення”).

підключити, кабель, комп, ютера

Вкажіть шлюз 192.168.0.1 Якщо Інтернет налаштований на ПК з IP-адресами 192.168.0.Один.

Робити “кроки 1-2” на іншому ПК.

підключити, кабель, комп, ютера

Загальне з’єднання з Інтернетом налаштовано.

Як підключити маршрутизатор TP-Link на комп’ютері без диска?

Найпростіший варіант для подальших дій. Відкрити веб-переглядач та ввести IP-адресу, за якою розташована адміністратор прийому. Tp-Link в більшості випадків. 192.168.0.1, але в деяких моделях є 192.168.Один.1. Ви можете прояснити це на наклейку, яка розташована в нижній частині пристрою. Існує також вхід з паролем для входу.

Після того, як ви потрапите на панель керування, просто запустіть майстер налаштування та крок за кроком пройти весь процес підключення до Інтернету:

Більш детальна інформація про встановлення маршрутизатора TP-Link без диска через браузер на комп‘ютері або ноутбуці можна знайти в статтях