Підключення та встановлення SSD до комп’ютера або ноутбука

Якою є головна рекомендація для прискорення роботи або пожвавлення комп’ютера, технічні можливості яких вже пройшли значно? Правильно! Основна рекомендація полягає в встановленні диска SSD, це твердотівний привід. Насправді, встановлюючи диск SSD, якщо ви ставите аналогію з медичними темами. Це “йод з синяків, або зелений для ран”. Універсальний інструмент для прискорення загоєння, а в цьому випадку є універсальним інструментом, який дозволяє відродити навіть найбільш “безнадійні комп’ютери”.

Близько 5 років тому наявність твердотільного приводу в комп’ютері розглядалося як певний елемент розкоші, оскільки вартість таких інформаційних пристроїв зберігання також були вражаючими, як їх можливості.

В даний час тверді.Державні диски входять лише у великому ринку домашнього господарства, поступово змушуючи користувачів думати про оновлення своїх комп’ютерів.

Логічно, що, якщо на комп’ютері було встановлено традиційний жорсткий диск, і він є ефективним, то його невдалий потенціал може бути використаний, створюючи надзвичайно амбіційну зв’язку “SSDHDD”. І про те, як це зробити, що звернути увагу на те, щоб налаштувати та буде обговорюватися в цій темі.

Як підключити диск SSD до комп‘ютера

Solid.Державні диски або SSD диски швидко отримують популярність. Більше користувачів вирішуються спробуйте диск SSD та встановіть операційну систему на ньому. Але більша частина досвіду роботи з цим типом приводів. Тому на тематичних форумах досить часто цікавить, як підключити диск SSD до комп’ютера. У цьому матеріалі ми розглядаємо процес підключення дисків SSD до робочого столу.

По.Перше, процес підключення диска SSD до комп’ютера в принципі не відрізняється від підключення звичайного жорсткого диска. Тому, якщо ви знаєте, як підключити жорсткі диски, у вас не буде труднощів і з SSD.З’єднанням. Єдина складність, як виправити диск SSD всередині корпусу, але про нього трохи пізніше.

Підготуйте комп’ютер для підключення SSD.Диска.

Перш ніж почати підключати диск SSD, ви повинні повністю знежирити комп‘ютер. Для цього вимкніть кабель, який веде до розетки електроенергії. Потім вимкніть кабелі, що залишилися, і вийміть бічну кришку системного блоку. Як правило, вони закріплені за допомогою чотирьох гвинтів у задній панелі системного блоку.

Диск SSD. Це повністю електронний пристрій. На відміну від жорстких дисків, він не має рухомих частин і тому не створює вібрації та шуму. Тому диск SSD може бути встановлений у будь-якому місці системного блоку.

Ваше завдання вибрати таке місце, де диск SSD може бути зручно закріплений для того, щоб він не висить всередині комп’ютера. В іншому випадку, під час руху комп’ютера або наступного разу, я підтримую комп’ютер SSD, диск може вдарити інші компоненти комп’ютера та пошкодити їх.

Найпростіший і простий надійний варіант. Встановити SSD диск у відсіку на жорсткому диску. Але оскільки відсік жорсткого диска призначений для 3.5-дюймові пристрої та диск SSD, виконаний у формі фактора 2.5 дюймів, то нам потрібна спеціальна салацз (кріплення). Нерідко ці санки включені до самого приводу. Якщо ні, то ви можете придбати їх окремо.

Диск SSD, прикріплений до санках, використовуючи 4 гвинтів, що гвинт з нижньої частини саня. Після цього самі схили вставляються в системний блок у відсіку для 3.5-дюймові жорсткі диски прикріплені 4 гвинтами.

Підключення диска SSD до комп’ютера.

Після фіксації схилів всередині системного блоку ви можете почати підключення кабелів до диска SSD. Трохи.Державні диски пов’язані таким же чином, як сучасні жорсткі диски, тобто за допомогою двох кабелів SATA.

підключити, диск, комп, ютера, налаштування

Широкий кабель SATA. Це потужність, вона підключається до комп’ютерного джерела живлення. І вузький кабель SATA. Кабель передачі даних, він підключений до материнської плати.

Якщо ваша материнська плата підтримує SATA 3.0, тоді диск SSD найкраще підключений до портів SATA 3.0. Sata 3 порти.0 забезпечити значно більшу швидкість передачі даних, що дозволяє максимально вигоду від SSD-диска.

Як активувати новий жорсткий диск. Ssd не відображається в провіднику?

На материнській платі портів SATA 3.0 позначено різним кольором. Перевірте інструкції для вашої материнської плати, щоб не заплутати.

Після того, як ви підключили кабелі до диска SSD, комп’ютер може бути закритий та включений. Якщо ви плануєте встановити операційну систему на SSD, не забудьте змінити пріоритет завантаження в BIOS.

See also  Як відкрити картки на вашому комп'ютері. Створення власної картки в Картах Google

Творець компенсації сайту.Net, автор понад 2000 статей про ремонт комп’ютерів, співпрацюючи з програмами, налаштування операційних систем.

Задайте питання у коментарях нижче статті або на сторінці “Запитайте питання”, і ви обов’язково отримаєте відповідь.

Підготовка до з’єднання SSD

Рішення про заміну приводу вимагає попередньої підготовки, яка є частиною програми та фізичну установку жорсткого диска. Більшість SSD доступні у форматі 2.5 дюймів, які потрібно буде вибрати місце під встановленням нового диска. У випадку оновлення ноутбука не буде проблем, оскільки стандартний роз’єм, безумовно, буде відповідати формату SSD. Комп’ютер використовує диск з 3 розмірів у роботі.5 дюймів, які вимагатиме вибрати місце для установки. Щоб зафіксувати пристрій у стандартному роз’єму, вам потрібен спеціальний адаптер, який забезпечить коротший жорсткий диск для виправлення.

Ssd гарантує високий курс обміну даними, а його установка як система є найбільш доречною. У цьому випадку вам доведеться перенести операційну систему до твердого диска або встановити його знову. Для клонування, використання третього програмного забезпечення, що дозволяє швидко розширювати вікна на новому диску. Встановлення ОС займе трохи більше часу, але дозволить отримати чисту систему.

Важливо знати, що SDD не підтримує застаріле IDE ціле чи їх встановлення на материнській платі з цим типом зв’язку неможливе. Він також безглуздо використовувати IDE. Sata Converter, оскільки втрата швидкості диска буде величезною.

Встановлення SSD

Розміри дисків твердотільних дисків дозволяють встановлювати їх практично в будь-якому місці стандартного комп’ютера. Вона буде правильно встановити в стандартному відсіку HDD 3.5 дюймів. Для реалізації таких завдань вам доведеться виконати таку послідовність роботи:

 • Підготуйте адаптер для встановлення SSD та перевірте можливість фіксації у цьому жорсткому диску з використанням монтажних гвинтів.
 • Вимкніть комп’ютер, і чекайте його повне вимкнення, зніміть бічну панель або обкладинку, звільняючи доступ до WinCheSteer.
 • Встановіть суспензію з твердим державним жорстким диском всередині 3.5-дюймовий відсік і закріпіть свої гвинти.

Підготовка до роботи з SSD як логічний диск

Коли ви вмикаєте комп‘ютер з вже встановленою операційною системою, відбудеться автоматична ініціалізація нового обладнання. Ви повинні ввести налаштування утиліту “Disk Management” та форматувати підключений привід. При необхідності ви можете розділити диск на кілька частин, а також змінити розмір кластера або літера. Після виконання цих операцій і перезавантажте ПК, диск готовий до роботи, і ви можете заповнити інформацію.

Найбільш легко відкривайте консоль за допомогою комбінації клавіатури. Ви повинні одночасно натиснути клавіші “Win” “x”, після чого ви виберете “Контроль диска” у меню. Ви також можете використовувати комбінацію “Win” “R”, а у вікні, що з’явиться, введіть diskmgmt.Msc, який дасть подібний результат.

Ці операції можуть виконуватися через меню налаштувань. Ви можете клацнути правою кнопкою миші на значок “Мій комп‘ютер” та виберіть пункт “Керування” та перейти до “Управління дисками”.

На клавіатурі немає ключа з позначенням “Win”, яка замінюється стилізованим логотипом Windows, виконаним у вигляді вікна.

Підготовка до роботи з SSD як завантажувальний диск

Встановити або клонування операційної системи, вам доведеться йти до BIOS. Щоб виконати такі дії, потрібно натиснути клавішу “ESC” або “F1”, коли комп’ютер увімкнено та встановіть завантаження від SSD у налаштуваннях. Вибір ключа, щоб натиснути меню налаштувань BIOS, залежить від конкретної моделі ноутбука, і вона може бути “F2”, “F3”, “F10”, “F12” або “DEL”. Часто, коли ви вмикаєте ноутбук або комп‘ютер протягом декількох секунд, з’являється інформаційне повідомлення “BIOS Setup Press F1” або подібного вмісту.

У разі виникнення труднощів з запуском цієї прошивки, ви повинні використовувати інструкції для материнської плати ноутбука або ПК. Навігація в меню BIOS сучасних пристроїв виконується за допомогою комп’ютерної миші. В інших випадках ви повинні використовувати клавіатуру, вибравши кнопку з покажчиком стрілки. Щоб виконати налаштування, потрібно перейти до меню “BOOT”.

Тут потрібно вибрати елемент “Пріоритет завантаження пристрою”, в якому завантаження з встановленого SSD.

Під час роботи в BIOS ви повинні звернути увагу на пояснення, розміщені у правій колонці. Цей розділ містить інформацію про ключі, які ви можете використовувати та їх призначення.

Збереження введених налаштувань виконується за допомогою клавіші “F10”, після чого комп’ютер буде перезавантажено. Далі ви можете почати встановити Windows або використовувати програмне забезпечення для клонування системного зображення на новий диск.

Отже, ця стаття крок за кроком показала, як встановити диск SSD на комп’ютері. Це може бути встановлення диска як в системному блоці, так і в ноутбуці.

Звичайно, ця інструкція забезпечує лише загальний вигляд встановлення SSD Drive. Дійсно, у кожному випадку можуть виникнути різні нюанси, і негайно неможливо освятити всі моменти.

У вашому випадку є додаткові питання або щось не працює самостійно? Опишіть у коментарях нижче, що це не так, або які моменти не зовсім зрозумілі.

Оголошення від адміністратора. Я допоможу відкрити ваш вигідний онлайн-бізнес з мінімальними інвестиціями! Дізнайтеся більше деталей.

See also  Встановіть цифровий телевізор Samsung без консолі. Можливі помилки та їх корекція

З’єднання та ініціалізація SSD

Підключіть SSD до адаптера SATA USB та підключіть адаптер до комп’ютера (для ноутбуків). Або підключіть SSD безпосередньо до Integs SATA всередині комп’ютера. Якщо привід є новим, диск, швидше за все, не відображається в провіднику, потрібно спочатку ініціалізувати.

Відкрийте меню «Пуск» та введіть «Створення та форматування розділів жорсткого диска». Натисніть на верхній результат, відкриється вікно керування дисками. Там буде пропозиція ініціалізувати диск за допомогою таблиці розділу GPT або MBR.

У цьому випадку ми будемо використовувати GPT, оскільки привід підключений до сучасного комп’ютера з прошивкою UEFI. Якщо у вас є більш старий комп’ютер з традиційними BIOS, ви можете використовувати MBR.

Якщо ви не впевнені, яку опцію вибрати, визначте комп’ютерну модель або материнську плату, щоб дізнатися тип прошивки на ній.

Якщо вікно не відображається у вікні ініціалізації диска, і ви не бачите його у контролі приводу, переконайтеся, що привід правильно підключений до комп’ютера, і що адаптер або док запускається.

Коли почалася ініціалізація диска, він з’явиться на нижній панелі керування дисками, як розблоковане місце. Натисніть на неї клацніть правою кнопкою миші та виберіть нову команду просту Том. Натисніть “Далі”, щоб створити новий будинок, який займе весь диск. Незалежно від того, як це буде називатися, головне це те, що це та додаток Aomei побачив його. Закрийте керування дисками та перейдіть до наступного кроку.

Початок установки диска SSD

Вимкніть живлення з системи системи.

Перед тим, як робити щось з системним блоком, необхідно, щоб вона не посилюється. Особливо якщо у вас є невеликий досвід роботи з комп’ютером.

Відкрийте бічне покриття системи.

Після відключення живлення ви можете почати працювати з системним блоком. Для того, щоб бути більш зручним для роботи, покладіть системний блок “на стороні”. Після чого ви можете видалити бічне покриття. У деяких випадках, щоб встановити SSD-диск, вам може знадобитися відкрити обидві бічні кришки системного блоку.

Диск SSD майже не нагрівається, не має переміщених частин і не створює вібрації, тому він може бути встановлений у будь-якому зручному місці всередині системи. Тим не менш, він повинен бути надійно консолідований, щоб він не висить всередині. В іншому випадку, у наступному підтриманні системного блоку, він може потрапити до відеокарти або материнської плати і викликати пошкодження.

Ідеальний варіант буде встановлення диска SSD у відсіку для 3.5 дюймових жорстких дисків (стандартний відділ жорсткого диска). Але оскільки диски SSD доступні у формі фактора 2.5 дюймів, то вам знадобиться спеціальні слова для установки 2.5-дюймовий диск у 3.5-дюймовий відсік (див. Малюнок вище).

Як активувати новий жорсткий диск. Ssd не відображається в провіднику?

Щоб не робити непотрібні дії, спочатку встановіть SSD-диск у санях, а потім встановіть SSD SSD SLAK.5-дюймовий відсік. На зображенні вище, ви можете побачити, що диск SSD виглядає в санях. При встановленні диска SSD важливо не заплутати сторону, оскільки санки не симетричні.

Диск SSD, як і будь-який сучасний жорсткий диск, з’єднується з використанням кабелю SATA. Підключіть диски, використовуючи SATA дуже простий. Для цього просто підключіть порт SATA на материнській платі та SATA порт на диску за допомогою кабелю.

Крім того, вам потрібно підключити кабель від джерела живлення. Якщо ваш блок живлення не обладнаний сучасним роз’ємом для підключення до SATA дисків, вам знадобиться адаптер.

Процес підключення та встановлення SSD диска в 3.На малюнку нижче можна побачити 5-дюймовий відділення.

підключити, диск, комп, ютера, налаштування

Закрийте кришку і увімкніть комп’ютер.

Після встановлення SSD диска закрито, ви можете закрити кришку системного блоку та увімкнути комп’ютер.

Творець сайту Comp-Security.Net, автор понад 2000 статей про ремонт комп’ютера, робота з програмами, створення операційних систем.

Задайте питання в коментарях за статтею або на сторінці “Задайте питання”, і ви обов’язково отримаєте відповідь.

Можна було згадати з’єднання SSD в коннекторі PCEEX, який значно прискорить роботу приводу

Ваша материнська плата, сумісна з таким приводом

Коли ви купуєте М.2 SSD, ви повинні знати, якщо це буде відповідати материнській платі. М.2 описує тонкий фактор форми зберігання, але є повільні савки SATA M.2 і швидше nvme m.2 з різними слотами.

Навіть якщо є слот m у материнській платі.2, його сумісність з приводом залежить від того, чи ключ диска B, ключ MB або M.

підключити, диск, комп, ютера, налаштування

B-ключа на sata m дисках.2 або більш старий nvme

підключити, диск, комп, ютера, налаштування

Mb Key. На дисках SATA M.2 і деякі диски nvme

підключити, диск, комп, ютера, налаштування

M Ключ. На нових NVME дисків з шина PCIE X4

Потрібно вивчити материнську плату і зрозуміти, з якими акумулятори м.2 Він сумісний, перш ніж купувати конкретну модель приводу.

Ssd підключення до стаціонарного комп’ютера

Я почнемо з того, що, якщо ви вже вимкнули та підключили звичайний жорсткий диск до вашого комп’ютера, то тверда процедура диска виглядає майже однаковою, за винятком того, що ширина пристрою не 3.5 дюймів і 2.5.

Ну, тепер з самого початку. Щоб встановити SSD на комп’ютері, вимкніть його від потужності (вийшовши з виходу), а також вимкніть живлення (кнопка з задньої сторони системи системи). Після цього клацніть та утримуйте кнопку VCL / Slope на системному блоці протягом приблизно 5 секунд (це, нарешті, буде де-негенергізувати всі схеми). У посібнику нижче я продовжую від того, що ви не збираєтесь відключати старі жорсткі диски (і якщо ви їдете, просто вимкніть їх на другому кроці).

 • Відкрийте корпус комп’ютера: Зазвичай, достатньо видалити ліву панель, щоб отримати необхідний доступ до всіх портів та параметрів SSD (але існують винятки, наприклад, на “розширених” корпусах, кабель може бути виконана позаду Права стіна).
 • Встановіть диск SSD у адаптері 3.5 дюймів і закріпіть його за допомогою болтів, призначених для цього (такий адаптер включений у пакет найбільш твердотільних дисків. Крім того, у вашому системному блоці може бути цілий набір полиць, придатних для установки, як 3.5 і 2.5 пристроїв, у цьому випадку ви можете їх використовувати).
 • Встановіть SSD у вільному просторі адаптер для 3.5 дюймових жорстких дисків. При необхідності, виправлення його з гвинтами (іноді засувки призначені для фіксації в системному блоці).
 • Підключіть SSD з материнською платою, використовуючи SATA L-образний кабель. Нижче я розповім вам, як порт SATA повинен підключити диск.
 • Підключіть кабель живлення до SSD.
 • Зберіть свій комп’ютер, увімкніть живлення і відразу після включення BIOS.
See also  Як повністю видалити Chrome з комп'ютера. Як вимкнути Google Chrome по телефону

Після введення BIOS, перш за все, встановіть режим AHCI, щоб керувати твердотільним диском. Подальші дії будуть залежати від того, що саме ви плануєте зробити:

 • Якщо ви хочете встановити Windows (або іншу ОС) на SSD, поки ви маєте, крім цього, є й інші підключені жорсткі диски, встановіть SSD спочатку у списку дисків та перевірте завантаження з диска або флеш-дисків з яких встановлено установку.
 • Якщо ви плануєте працювати в ОС, яка вже була встановлена ​​на HDD без передачі до SSD, переконайтеся, що жорсткий диск спочатку в черзі завантаження.
 • Якщо ви плануєте передати ОС на SSD, ви можете дізнатись більше про це у статті, як передати Windows до SSD.
 • Ви також можете використовувати статтю: як оптимізувати SSD у Windows (це допоможе підвищити продуктивність та продовжити термін служби).

Що стосується питання, який SATA порт підключений до SSD: на більшості материнських плат, ви можете підключитися до будь-якого, але деякі з них мають різні порти SATA, наприклад, Intel 6 Гбіт / с та третій стороні 3 ГБ / С, однакові Шипсети AMD. У цьому випадку подивіться на підписи з портів, документації для материнської плати та використовуйте найшвидший для SSD (повільний може бути використаний, наприклад, для DVD-ROM).

Подальше налаштування обладнання

Під час роботи потрібна додаткова установка SSD. Для того, щоб продуктивність диска не встане з часом, потрібно включити функцію обробки.

Вона інформує SSD про необхідність очищення невикористаних областей пам’яті, перш ніж записувати наступну порцію даних:

Win RS Телефонуйте вікно “Запустіть”, введіть CMD, потім натисніть клавішу Enter.

Коли з’явиться екран екрана чорного командного рядка, введіть від Disable-осідання ряду FSUTIL.

Функція поверне параметр для інвалідів. Якщо він дорівнює 0, то обробка вже включена, а подальші дії не потрібні.

Якщо DisableteEleatEnetEtion = 1, увімкніть обробку, встановіть набір поведінки FSUTIL DEVEABLEADEETENETENTICE NTFS 0 для SSD з файловою системою NTFS. Якщо диск має систему REFS, то замість NTFS у команді, друк REFSS.

Якщо вам потрібно вимкнути функцію обробки замість 0, встановіть 1.

Твердий.Державний привід, на відміну від жорсткого диска, не потребує періодичної дефрагментації файлів, тому його слід відключити у вікні “Диск”. Це вікно обумовлено натисканням Win R та введення в спливаючому вікні DfrGui.

Від’єднання автоматичного індексації файлів допоможе розширити термін служби SSD. Для цього введіть програму “Explorer”, зателефонуйте у вікно Властивості диска та вийміть прапорець у прапорі вікна роздільної здатності індексації.

Позитивний вплив на продуктивність диска здійснюється функцією NCQ (англійська. Рідна команда в черзі), яка працює у вікні властивостей твердотільного приводу, у розділі “Політика”. Ця функція забезпечує одночасне прийом декількох запитів та їх рейтингу для оптимального виконання. Ви можете назвати це вікно властивостей з розділу керування дисками.