Як з’ясувати характеристики вашого комп’ютера, ноутбук

Доброго дня.

Я думаю, що багато хто під час роботи за комп’ютером чи ноутбуком натрапило на нешкідливе і просте запитання: “Як вивчити ті чи інші комп’ютерні характеристики”.

І я мушу сказати вам, що це питання виникає досить часто, як правило, у таких випадках:

 • – Під час пошуку та оновлення драйверів (https: // pcpro100.Інформація / obnovleniya-drayverov /);
 • – Якщо необхідно, з’ясуйте температуру жорсткого диска або процесора;
 • – у випадку збоїв і висить ПК;
 • – Якщо необхідно, надайте основні параметри компонентів ПК (для продажу, наприклад, або показайте співрозмовнику);
 • – при встановленні програми чи іншої та t.D.

До речі, іноді вам потрібно не лише знати характеристики ПК, але й правильно визначити модель, версію тощо. Я впевнений, що ніхто не містить таких параметрів у пам’яті (і в документах ПК навряд чи перераховані ці параметри, які можна знайти безпосередньо в Windows 7, 8 або за допомогою спеціальних пропозицій. Утиліти).

Повний інструмент

Операційна система Windows містить стандартний набір вбудованих комунальних послуг, що дозволяє достатньо швидко побачити характеристики пристрою. Це зручно, тому що вам не потрібно вдаватися до встановлення стороннього програмного забезпечення. Bios і дозволяє отримувати дані без входу.

Загальний недолік штатних інструментів. Це неможливість отримання з їх довідкою щодо конкретного компонента.

Інформація про комп’ютер та тестування програми Wizard PC

Це спосіб, який працює без участі операційної системи. Щоб потрапити в BIOS, коли комп‘ютер завантажується, кілька разів натисніть клавішу DELETE. Можуть бути й інші варіанти (залежно від моделі материнської плати), наприклад, F2, F9, ESC, F1, F8, F10:

  Як правило, інформація про основні компоненти ПК міститься в основному вікні BIOS. Якщо у вас є інша картина, шукайте список на інших вкладачках.

Властивості системи

Цей метод рекомендується для новачок користувачів персональних комп’ютерів та ноутбуків з ОС Windows. Щоб переглянути основні параметри системи, виконайте відповідно до наступних інструкцій:

  Клацніть правою кнопкою миші на значку “Комп’ютер” у меню “Пуск” або на робочому столі. Натисніть “Розширений”, а потім “Властивості”.

Інформація про систему

Метод, що обговорюється вище, підходить для отримання лише основної та дуже короткої інформації про систему, тоді як наступний параметр дозволяє більш глибоко подивитися на вікна абонента. Утиліта “Інформація про систему” запускається наступним чином:

  Клацніть правою кнопкою миші на піктограму початку. Виберіть у списку “RUN”. Аналогічним чином, комбінація ключа Winr.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Directx Diagnostic Інструмент

Інструмент діагностики DirectX дозволяє отримати детальну інформацію про встановлені компоненти та драйвери вашого комп’ютера. Щоб запустити консоль, керуватися наступними інструкціями:

  Повторно запустіть утиліту “запустити”. Введіть dxdiag і натисніть Enter.

Командна строка

Опція перегляду основної інформації про систему в командному рядку може бути корисною, якщо інструменти, розглянуті вище, чомусь не функціонують належним чином. Інструкція:

  Клацніть правою кнопкою миші на піктограмі запуску, виберіть “Командний рядок (адміністратор)”. Консоль із збільшенням привілеїв також можна запустити з меню “Старт”. “Сервіс.” Windows “.” Командний рядок “.” Розширений “.” Запуск від імені адміністратора “.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Програми для перегляду комп’ютерних характеристик

Для більш детальної діагностики системи з продуктивністю ви можете використовувати спеціальні програми. Наприклад, AIDA64, ASTA32, PC-Wizard-це відмінне програмне забезпечення, як для діагностики, так і для перевірки всіх компонентів окремо.

Програма AIDA64

Почнемо з того, що скажемо, що додаток AIDA64 (раніше Еверест) належить до категорії платних. Однак можна скористатися вільним 30-денним періодом, наданим розробниками, щоб користувач зумів ознайомитися з можливостями програми. Для нас достатньо. У нашому випадку ми використовуємо версію екстремальної версії AIDA64, щоб ознайомитись із основними параметрами комп’ютера. Є, звичайно, ще одна бізнес-версія цієї програми, але для наших цілей достатньо екстремальної версії. Ця програма повинна бути завантажена з сайту розробника (www.Aida64.Com) і встановіть на комп’ютері.

See also  Як увімкнути BIOS на комп'ютері. Як увійти до BIOS на комп'ютері, що працює "вісім"?

переглянути, інформацію, комп, ютер

Aida дуже простий і простий у використанні. Основне вікно застосування поділяється на дві частини: верхня частина основної підсистеми комп‘ютера виявляється ліворуч, а детальна інформація, вибрана в лівій частині підсистеми. Щоб переглянути загальну інформацію на комп’ютері, достатньо розкрити розділ “Комп’ютер“, і там ви вже можете вибрати підрозділ “Загальна інформація”.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Вибір цієї підрозділу дозволить вам дізнатися всі характеристики вашого комп’ютера: тип комп’ютера, дані про встановленого робочого середовища, інформація про материнську плату, наявні розділи, мережі, периферійні пристрої тощо.

Параметри центрального процесора

переглянути, інформацію, комп, ютер

Перегляд даних комп’ютерного процесора комп’ютера можуть бути здійснені, вибравши підрозділ “КПУ” у системній платі за систему “. У правильній частині заявки параметри всіх процесорів встановлюються на ПК. Ці дані повідомлять про тип встановленого процесора, його моделі, тактової частоти, підтримуваних інструкцій, кеш-пам’яті різних рівнів. Негайно ви можете виявити інформацію про навантаження мікропроцесорних ядер. Якщо вам потрібна більш детальна інформація про систему, яка підтримується мікропроцесорними функціями, то сміливо натискайте підрозділ “CPUID”.

Переглянути дані системи дошки

переглянути, інформацію, комп, ютер

Якщо ви рухаєтеся трохи далі у вашому виборі та виберіть розділ “Системна дошка”, то буде відображатися детальна інформація про материнську плату. Для настільного ПК AIDA64 він відображатиме властивості дошки з його ім’ям, властивостями системи шин з реальними та ефективними частотами. Дані автобуса пам’яті з шириною, частотою та пропускною здатністю будуть продемонстровані негайно. Не менш важлива технічна інформація про фізичні параметри дошки: підтримуване гніздо для процесора, встановлені роз’єми для розширювальних дощок, кількість з’єднувачів для бара ока, а також типу самих дощок та тип підтримуваного пам’ять. У тому ж розділі додаток покаже дані про фактор форми материнської плати, про його фізичний розмір і про чіпсет.

Характеристика оперативної пам’яті

переглянути, інформацію, комп, ютер

Вибір підрозділу “Пам’ять” у розділі “Системний код” демонструє загальну інформацію про оперативну пам’ять комп’ютера. Тут ви можете з’ясувати дані про операційну та віртуальну пам’ять, доступну в системі: скільки це вже витрачено, і скільки наразі доступно для використання системи та додатками. Крім того, цей розділ демонструє шлях до файлу системи пейджу.

переглянути, інформацію, комп, ютер

На властивості встановлених модулів RAM можна легко знайти, натиснувши підрозділ SPD. Ця дія дозволить програмі показати всі модулі пам’яті, встановлені на ПК, які відображаються у верхній частині основної зони вікна. Вибір одного з відображених модулів дозволить вам отримати дані, показані в нижній частині основної площі вікна програми. За замовчуванням під час переходу до підрозділу “SPD” ця частина відображає дані першого відображеного у списку модуля. Тут ви можете виявити такі властивості модуля: його тип, кількість пам’яті, наданої ними, тип цієї пам’яті, його швидкість. Також, тут відображаються та добровільний модуль, характеристики та функції, що підтримуються.

Щоб переглянути дані про характеристики відеоадаптера, ви повинні перейти до кореневого розділу “Дисплей”. Серед його підрозділів вам потрібно знайти “графічний процесор”. Вибір цього підрозділу дозволить відображати дані на відео.Адаптері ПК до основної області програми. Серед них інформація про тип відеопікани, версія його BIOS, пам’ять відеокарти (об’єм, частота, тип), деякі характеристики графічного процесора (частота, технічний процес).

переглянути, інформацію, комп, ютер

Підрозділ “монітор” того ж кореневого розділу дозволить користувачеві ознайомитись з основними характеристиками системного монітора. Серед них модель, роздільна здатність, співвідношення сторін, вертикальний та горизонтальний розгортання.

Ці жорсткі диски

переглянути, інформацію, комп, ютер

Aida64 дозволяє отримати широку інформацію про жорсткі диски комп‘ютера. Щоб переглянути інформацію про жорсткий диск, потрібно натиснути підрозділ зберігання Windows у кореневому розділі “Зберігання даних”. У верхній частині основної області вікна програми список усіх пристроїв відображатиметься як пов’язане із зберіганням даних. Жорсткі диски будуть відображатися спочатку, і в нижній частині основної зони вікна інформація буде відображатися за характеристиками жорсткого, позначеного першим у списку пристроїв. Серед найкорисніших особливостей: жорсткий фактор, швидкість його шпинделя, швидкість читання / запису та інші.

Інформація про систему MSINFO32

Стандартна інформаційна інформаційна інформаційна інформація або інформація про систему викликається командою MSINFO32 у Windows будь.Якої версії у вікні “Run” (Win R), панелі пошуку або з розділу “Інструменти адміністрування”.

Переважно вікно з невеликими даними: процесор, модель материнської плати, загальний оперативник. У розділі “Компоненти” ви знайдете підсумок портів, приводів, вхідних та вихідних пристроїв, периферії.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Рядок пошуку нижче фільтрує потрібні результати на ключовій фразі.

See also  Як писати програми на комп'ютері. Створіть програму для Android у Studio Android

переглянути, інформацію, комп, ютер

Вміст Windows експортується в текстовий документ TXT або NFO через пункт меню “Файл”. Щоб зберегти конкретний розділ, наприклад, “пристрої зберігання”, натисніть на нього.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Як з’ясувати параметри комп‘ютера або ноутбуків у Windows 7?

Ви можете побачити властивості комп’ютера без спеціальних програм та комунальних послуг. На щастя, Windows має багато простих інструментів для цього. Почнемо, мабуть, це з них.

Описані нижче методи показані на прикладі Windows 7. Але ви також можете використовувати їх у Windows 8 і 10.

Інформація про систему

Як видно, основні характеристики вказані на цих двох вкладок. Якщо вам потрібні інші параметри, шукайте їх в інших розділах.

Панель управління

Другий спосіб також дуже простий. Щоб знайти характеристики на комп’ютері в Windows 7, перейдіть до панелі “Початок”. Система (або натисніть кнопку PCM на “Мій комп’ютер” та перейдіть до “Властивості”).

З’явиться нове вікно, де буде вказано ваш процесор, кількість встановленої оперативної пам’яті, версії та типу Windows. Правда, інформація не завершена.

Диспетчер пристроїв

Інший спосіб ви можете побачити властивості комп’ютера на Windows 7. Через менеджер пристрою. Щоб відкрити його, перейдіть до панелі “Пуск”. Диспетчер пристроїв.

Наступне вікно з’явиться, де ви можете переглянути необхідні технічні параметри. Наприклад, процесор, відео адаптер (так званий відеокарту) і.

Directx Diagnostic Інструмент

І останній спосіб перегляду властивостей ноутбука або ПК вбудовані інструменти Windows:

 • Відкрити початок і введіть команду dxdiag.Exe (або натисніть WINR, а у вікні, який з’явиться, Sushield одна ж рядок) і натисніть кнопку Enter.
 • На вкладці “Система” відображає інформацію про процесор, кількість оперативної версії та версії Windows.
 • На вкладці “Екран” ви можете з’ясувати модель своєї відеокарти та дозвіл на монітор.

Всі ці методи мають один загальний недолік. Вони показують занадто мало інформації про ПК. Плюс параметри подрібнюються різними вкладками (ви повинні шукати).

Тому нижче 3 корисні утиліти, з якими ви можете побачити системні характеристики комп’ютера або ноутбука.

Версія DirectX

Directx. Це складним комплексом систем, які дозволяють працювати на ігровому комп’ютері та різних графічних додатків, що потребують можливостей відеокарти.

Як правило, при встановленні нової програми, версія DirectX буде автоматично оновлена, але якщо вам потрібно з’ясувати додаткову інформацію, команда DXDIAG повинна бути виконана.

Натисніть PKM для “START”, виберіть пункт “Виконайте” та введіть команду dxdiag.

У вікні, що відкривається, будуть показані всі основні дані про систему та версію DirectX. Також у верхній частині ви можете виявити вкладки “System”, “Екран”, “Sound”, де ви можете побачити інформацію про водія та характеристики обладнання.

Ви також можете дізнатись повну інформацію про компютер за допомогою спеціалізованих програм, в яких ви можете побачити температуру відеокарти, процесора та інших компонентів або моніторингу стабільності роботи конкретного компонента. Cpu-Z, програми AIDA або їх аналоги. Будуть відмінними для цих завдань.

Комп‘ютерні утиліти Windows

У Windows, який становить 7, 8 або 10 версій, ви можете легко перевірити характеристики комп’ютера за допомогою стандартної функціональності системи. Єдиний мінус. Це обмежена інформація, вікна видає лише інформацію про те, що вона вважає необхідним.

Розглянемо різні варіанти використання системних утиліт:

Через систему параметрів

Найпростіший спосіб, який дає значну інформацію про Windows PC. Це обсяг оперативної пам’яті, модель та таксована частота процесора, розряд та версія системи, а також назва ПК.

Це досить просто, щоб відкрити вікно з властивостями системи на комп’ютері, це може бути виконане в одному з наступних методів:

переглянути, інформацію, комп, ютер

Використання командного рядка

Ви також можете побачити системні характеристики комп’ютера через командний рядок для Windows. Для цього виконайте такі дії:

переглянути, інформацію, комп, ютер

На додаток до даних, наданих у останньому варіанті, буде інформація про дату встановлення системи Windows, файл для пейджингу (віртуальна пам’ять), версія BIOS та мережеві адаптери пристрою. Але все-таки інформація не настільки детальна, як я хотів би.

Через утиліту dxdiag

Dxdiag. Діагностичний інструмент для тестування функціональних можливостей DirectX та вирішення проблем з відео або звуком на Windows. Показує інформацію як системні та відео та аудіопристрої. Щоб відкрити вікно DxDiag, виконайте такі дії:

 • Відкриється інструмент “DirectX Diagnostics”. Де вся інформація буде розділена на вкладки. Система. Дані системи, процесор, операційна та віртуальна пам’ять. Екран. Відеокарта та інформація про водій. Звук 1 і звук 2. Звукова карта та вихідний пристрій. Enter. Клавіатура, миша та інші маніпулятори.
See also  Як підключити комп'ютер до Інтернету. Методи підключення дротового Інтернету та необхідного обладнання для кожного з них

переглянути, інформацію, комп, ютер

Через утиліту MSINFO32

Стандартна утиліта “Інформація про систему”. Дає найбільш детальну інформацію про систему Windows, серед усіх комунальних послуг. Щоб відкрити його в вікні “Run” (Winr), введіть команду msinfo32.

переглянути, інформацію, комп, ютер

“Інформація про систему” дозволяє бачити багато інформації про ваш комп’ютер та систему. Основна інформація знаходиться на вкладці “Системна інформація”. Дані обладнання в “компонентах”. Та детальна інформація про систему в “програмному забезпеченні в середу”.

На жаль, жоден із запропонованих способів не дозволяє переглядати повні технічні характеристики комп’ютера Windows. Це можна зробити за допомогою спеціальних програм.

Ми дивимось на комп’ютерні характеристики за допомогою операційної системи

переглянути, інформацію, комп, ютер

Щоб дізнатися три основні параметри системи, достатньо посилатися на вкладку My Computer у меню «Пуск». Для цього необхідно навести курсор на нього та натиснути праву кнопку миші, у списку, який відкривається, ви повинні вибрати “Властивості”.

переглянути, інформацію, комп, ютер

У вікні, що відкривається, ви можете прочитати такі характеристики, як частота та тип процесора, кількість оперативної пам’яті, версія та розряд операційної системи.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Його також можна зробити іншим способом: На вкладці панелі керування потрібно вибрати “Система”. У вікні, який відкриється, ви можете переглядати ті ж параметри.

Дізнайтеся, яке обладнання встановлено на комп’ютері, але без детальних характеристик ви можете за допомогою “Менеджер пристроїв”.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Щоб запустити його, ви можете просто набрати ключі WinPause. У Windows 7 у вікні, який відкриється, вам потрібно буде вибрати вкладку диспетчера пристроїв. Тепер ми можемо побачити, які пристрої встановлюються на вашому комп’ютері та їхнє ім’я, наприклад, тип процесора та його частота, відеокарта, звукова карта, мережеві адаптери, диски та T.D. Менеджер пристроїв у XP можна запустити через комбінацію ключа WinPause, після чого ви повинні натиснути на вкладці “Обладнання”, і вже почати менеджер пристроїв вже в ньому.

Цей метод є застосування інтегрованого програмного забезпечення системи. Щоб запустити його, ви повинні натиснути меню “Пуск” у списку “Стандартний”, потім “Стандарт”, щоб відкрити вкладку “Сервіс” та запустити утиліту “Інформація про систему”. Ви також можете зробити це швидше, натиснувши комбінацію ключа WinR. Відкриється запуск програми. У рядку “Відкрити” потрібно набрати “MSINFO32.Exe ». Ця ж утиліта працює лише через консоль.

переглянути, інформацію, комп, ютер

За допомогою цього вбудованого програмного забезпечення ви можете отримати основну інформацію про систему та компоненти. Але ця утиліта досить не зручна через плутанину гілок переходів у дереві. Це може використовувати за відсутності іншого, простіше розуміння та читання.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Ви також можете переглянути характеристики системи через діагностичний інструмент DIPTX. Ця утиліта в основному використовується для тестування, як відео, так і аудіокарт. Утиліта відображає загальну інформацію про систему, і, зокрема, про відеокарту.

переглянути, інформацію, комп, ютер

Ви можете з’ясувати характеристики вашого комп’ютера від BIOS. Для цього, коли комп’ютер завантажується, потрібно натиснути клавішу F1, F2, DEL або ESC. Все залежить від версії самого біоса. Далі вимагають деяких знань англійської мови.

Directx

Ви також можете використовувати іншу стандартну програму DirectX. Це діагностичний інструмент, який допоможе вам отримати інформацію про встановлених компонентів та драйверів, а у випадку проблем, повідомить про це.

Щоб відкрити діагностичний інструмент DirectX, введіть WinR та введіть команду dxdiag у рядку. Натисніть “OK”.

Коли ви вперше використовуєте DirectX, інформаційне вікно з’явиться з пропозицією, щоб перевірити цифровий підпис у драйверах. Ви можете натиснути кнопку “Так”.

На вкладці Система ви можете побачити, яку операційна система встановлюється на комп’ютері та версії BIOS, тип і частота процесора, кількість оперативної пам’яті.

На вкладці “Екран” відображаються установки для встановленої відеокарти. Тут ви можете побачити, які драйвери для її встановлені. Якщо деякі програми виконуються дуже повільно або не виконуються взагалі, зверніть увагу на параметри DirectDraw, Direct3D або прискорення текстур AGP. Вони повинні бути включені.

На вкладці звуку відображається інформація про динаміки. Якщо ви не працюєте мишу або джойстик, перейдіть на вкладку “Введіть” і переконайтеся, що він відображається там. В іншому випадку повторно встановіть пристрій, дотримуючись рекомендацій виробника або видалити та вставте USB-пристрій назад.