Форматування жорсткого диска

У цьому уроці я покажу, як форматувати жорсткий диск. Ми навчимося використовувати вбудовані інструменти Windows та застосувати спеціальні безкоштовні програми.

Форматування жорсткого диска. Це програмний процес його розмітки. Це необхідно з проблемами диска: відмови від файлової системи, накладені сектори. Також запустіть його, коли потрібно повністю очистити пристрій з інформації, оскільки цей процес видаляє всі дані.

Перед початком передайте необхідну інформацію на знімний засіб або на інший диск, оскільки форматування знищить усі дані!

Якщо диск не відкривається, спочатку рекомендую вивчити урок, як відновити видалені файли.

Коли вам потрібно форматувати диски

Зазвичай лише при встановленні нового пристрою зберігання. Встановлений жорсткий диск повинен бути відформатований у певній файловій системі (наприклад, NTFS), перш ніж Windows зможе зберігати на ній файли.

Перш ніж формувати жорсткий диск, потрібно створити один або кілька розділів. Після цього кожен із розділів може бути відформатовано. Ви можете розділити жорсткий диск, щоб він містила один або кілька томів. Тому кожному присвоюється власна буква.

Яку файлову систему слід використовувати

Краще використовувати файлову систему NTFS. Для деяких попередніх версій Windows потрібно було використовувати файлову систему FAT32. Тому в деяких випадках, наприклад, при використанні багатовимірних завантажень, потрібно використовувати FAT32.

Форматування диска або розділу за допомогою контролю дисків

Натисніть комбінацію кнопок WinX та виберіть “Управління дисків”.

Клацніть правою кнопкою миші на диск або розділ, який ви хочете форматувати та натисніть кнопку “Формат”.

Відкриється нове діалогове вікно, в якому виберіть файлову систему (я рекомендую NTFS) і покладіть коробку “швидкого форматування”.

Було обговорено три способи, як ви можете відформатувати жорсткий диск через BIOS. Звичайно, сам BIOS бере невелику частину в цьому, але це ключове посилання у реалізації всіх представлених завдань. Варто також відзначити, що, залежно від компонентів власного комп‘ютера або через відмінності в операційних системах, можуть бути невідповідністю при роботі з жорстким диском, але вони незначні і будуть складатися в більшій мірі у деталях.

Якщо ви прийдете вперше з завданням, рекомендується практикувати на віртуальних машинах за типом VirtualBox.

Як відформатувати жорсткий диск на компютері

Wikihow працює за принципом Вікі, що означає, що багато наших статей написані кількома авторами. Створюючи цю статтю вище її редагування та вдосконалення, вони працювали, включаючи анонімні, 11 людей (а).

Кількість переглядів цієї статті: 2381.

У процесі форматування жорсткого диска всі дані, що зберігаються на ньому, будуть видалені, а потім створені нова файлова система. Відформатуйте диск, якщо ви хочете встановити або перевстановити Windows. Ми також рекомендуємо форматувати додатковий (другий) жорсткий диск, перш ніж почати працювати з ним. Іноді формат диска, якщо вам потрібно дуже швидко стерти його всі дані. Більше того, ви можете зменшити розмір локальних дисків (розділів) на своєму жорсткому диску, відформатувати випущений простір, а потім виходячи з нього, щоб створити інший локальний диск. Якщо ви збираєтеся продати або кинути жорсткий диск, вам потрібно видалити дані без можливості відновлення їх; Для цього є спеціальні комунальні послуги.

 • Windows 7-Введіть ключ продукту та завантажте зображення цієї системи (файл ISO) тут. Тепер напишіть завантажений файл на порожній DVD-диску або USB-диску за допомогою інструмента скачування Windows 7 USB / DVD, яку можна завантажити тут.
 • Windows 8. Завантажте програму Windows 8 Інструмент створення засобів масової інформації тут. Він автоматично завантажує зображення цієї системи та створює встановлений DVD-диск або USB-привід (ємність приводу, повинна бути не менше 4 ГБ). Запустіть утиліту та дотримуйтесь інструкцій на екрані.
 • Windows 10. Завантажте програму створення Windows 10 Media Tool тут. Він автоматично завантажує зображення цієї системи та створює встановлений DVD-диск або USB-диск. Ми рекомендуємо завантажити 64-розрядну версію утиліти. Якщо ви не знаєте трохи вашого комп‘ютера, прочитайте цю статтю.
 • Windows 7 (або стара версія Windows). Перезавантажте комп’ютер та натисніть кнопку Введення BIOS. Бажана кнопка з’явиться на екрані з логотипом виробника комп‘ютера або материнською платою, коли ви запускаєте комп‘ютер. У більшості випадків потрібно кілька разів натискати кнопку F2. F11. F12 або дель. Потім знайдіть меню “завантаження” та встановіть DVD-диск або USB-диск як перший завантажувальний пристрій.
 • Windows 8 (або нова версія Windows). Натисніть “вимкнути” на початковий екран або в меню «Пуск». Тепер утримуйте ⇧ Shift і натисніть “Перезапустити”, щоб відкрити меню “Додатково”, коли перезавантажиться. У цьому меню виберіть “Усунення несправностей” “Розширені параметри”. Потім натисніть “Налаштування UEFI”, знайдіть меню “BOOT” та встановіть DVD або USB-диск як перший пристрій завантаження.
See also  Віддалений контроль Android з комп'ютера Google. TeamViewer QuickSuport

Запустіть системний інсталятор. Перші файли встановлення завантажуються, а потім розпочнеться процес встановлення. Тепер виберіть мову та згоден з умовами використання.

На сторінці налаштування натисніть “Selective”. Таким чином, ви отримаєте можливість форматувати жорсткий диск.

 • На будь-якому жорсткому диску ви можете видалити всі розділи та об’єднати їх у один нерозподілений простір. Пам’ятайте, що всі файли будуть заплутатися при видаленні розділів. Щоб видалити розділи, натисніть «Видалити» Налаштування диска.
 • Якщо ви видалили всі розділи, спочатку потрібно створити новий розділ, а потім форматувати його. Виберіть нерозподілений простір і натисніть “Створити”, щоб створити новий розділ. Створити розділ певного розміру, встановіть його вручну. Пам’ятайте, що на одному жорсткому диску ви можете створити до чотирьох розділів.

Формат вибраний розділ. Виберіть розділ або диск, а потім натисніть “Формат”. Якщо ця кнопка не є, натисніть “Налаштування диска” “Формат”. На екрані відображається попередження, яке форматування видаляє всі файли. Підтвердьте свої дії, щоб запустити форматування; Це займає лише кілька хвилин. [1] x Джерело інформації

Встановіть операційну систему. Оскільки у процесі форматування операційна система буде видалена, вона повинна бути оновлена ​​(інакше ви не зможете використовувати комп‘ютер). При завершенні форматування, продовжуйте встановлення Windows або встановіть іншу операційну систему, наприклад, Linux. Щоб встановити Windows, дотримуйтесь інструкцій у вікні встановлення. Щоб встановити Linux, створіть встановлювальний DVD або USB-диск з Linux. Якщо ви не знаєте, як встановити Linux, прочитайте цю статтю.

Windows Installer

Таким чином, для тих, хто вже освоїв попередній. Ми виробляємо всі ті ж дії, що й при очищенні жорсткого диска за допомогою командного рядка під час встановлення Windows, але замість роботи режиму командного рядка виберіть:

See also  Не вмикається на комп'ютері пише енергозбереження. Не вмикається комп'ютер записує енергозберігаючий режим. Режими енергозбереження Windows

Цей метод вимагає встановлення спеціальних утиліт, які дозволяють вам форматувати та зробити розмітку жорсткого диска, як без завантаження в систему, так і безпосередньо в ньому. У першому випадку Gparted допоможе добре. Досить написати на USB-флеш-накопичувач, а також завантажитися з неї з наведених вище інструкцій. І один з найуспішніших програм для очищення диска в системі розглядається з низьким рівнем формату формату HDD.

Утиліта ефективна навіть з важким пошкодженням магнітної поверхні приводу. Після встановлення та його запуску:

Один. Виберіть диск у списку та натисніть “Продовжити”.

Як відформатувати жорсткий диск. 4 способи

У вікні, який відкривається, перейдіть на вкладку “Низькорівнева форматування”, покладіть позначку перед елементом “Виконайте швидке очищення”, якщо дані не потрібно повністю стерти, а також запустіть процес форматування.

Наприкінці повідомлення з’явиться повідомлення з статистикою. Важливо враховувати, що швидкість форматування у вільній версії програми обмежена, а до процесу можна доставити кілька годин. Інша мінус програми. Це неможливість вибору розміру кластера.

Як форматувати місцевий диск

Наша досвідчена команда редакторів та дослідників, які перевіряли його для точності та повноти, взяли участь у створенні цієї статті.

Група Wikihow Content Managers ретельно відслідковує роботу редакторів, щоб забезпечити, щоб кожна стаття є дотриманням наших високоякісних стандартів.

Кількість переглядів цієї статті: 26 484.

З цієї статті ви дізнаєтесь, як форматувати внутрішній жорсткий диск комп‘ютера. Ви не можете відформатувати весь жорсткий диск, оскільки він видаляє операційну систему, але ви можете відформатувати частину жорсткого диска, якщо розділите його на розділи (локальні диски). Жорсткий диск можна відформатовано на компютері Windows та Mac OS X. Майте на увазі, що описаний тут процес відрізняється від форматування зовнішнього жорсткого диска.

Клацніть на логотип Windows у нижньому лівому куті екрана. Вікно меню “Початок” відкриється в лівій стороні екрана.

У меню «Пуск» введіть розділ. Почнеться пошук функції “створення та форматування”.

Як відформатувати жорсткий диск. 4 шляхи

Виберіть усі завдання. Цей параметр розташований у нижній частині спадного меню. Спливаюче меню відкриється праворуч від спадного меню.

 • Максимальний розмір диска (у мегабайтах) надається в рядку “Простір для стиснення”.
 • В одному Gigabath (GB) 1000 мегабайт (МБ). Наприклад, щоб створити розділ 5 Гб, у вказаному рядку, введіть номер 5000.

Виберіть Створити просто Том. Цей параметр знаходиться у верхній частині спливаючого меню. Відкриється нове вікно.

Зберегти резервну копію

Незалежно від того, якщо ви хочете відформатувати карту пам’яті USB, SD-карту або розділ жорсткого диска. Перед форматуванням ви повинні перевірити, чи є у вас корисні дані, які ви можете зберегти. Якщо ви це зробите, переконайтеся, що ви скопіювали ці дані в інше місце, щоб ви могли продовжувати використовувати їх після форматування диска. Ви не зможете відновити дані з форматованого диска, якщо ви не використовуєте спеціальне програмне забезпечення для відновлення.

See also  Як піти до кошика на Samsung.

Крім того, вибір правильної файлової системи є важливим вибором. Щоб допомогти вам, ми вже порівнювали найпопулярніші файлові системи: FAT32, EXFAT або NTFS?

Примітка. У наступних двох розділах цього лідерства ми припускаємо, що ви вже підключили SD-карту або зовнішній жорсткий диск, або що ви збираєтеся форматувати жорсткий диск або твердотільний привід, який знаходиться всередині вашого комп‘ютера або планшет Windows.

Яку файлову систему слід використовувати

Файлові системи описують, як інформація зберігається на диску, а також, як операційна система зберігає та читає файли. Подумайте про файлові системи, як правила зберігання бітів та байтів на будь-якому диску, незалежно від того, чи він будується.In або зовнішній, HDD або SSD.

Ось найпоширеніші файлові системи, які ви можете вибрати (і коли ви повинні вибрати):

 • Ntfs: це файлова система Windows за замовчуванням для основних дисків. І насправді є єдиним варіантом, який він дозволяє для такого використання. Це варіант виграшу для нормального використання Windows. Ntfs пропонує основний захист файлів, здатність встановлювати розширені резолюції та привілеї, а також основні можливості самого себе. Він сумісний з багатьма пристроями, тому, якщо ви хочете використовувати USB-ключ, щоб підключитися до телевізора або ігрової консолі, NTFS є розумним варіантом. Ntfs також підтримує файли понад 4 ГБ (система FAT32, зазначена нижче).
 • Fat32: Файлова система, представлена ​​в Windows 95; Вона була більше двох десятиліть. Fat32, ймовірно, є найбільш сумісною файловою системою, і його можна використовувати для файлів, якщо ви не плануєте зберігати файли розміром більше 4 ГБ. Якщо ви це зробите, виберіть NTFS. Файлові системи NTFS та FAT32 також страждають від явища, що називається фрагментацією, тому жорсткі диски з використанням цих систем повинні бути дефрагментацією.
 • Exfat: Файлова система Exfat спеціально розроблена для SD-карт, USB-дисків та інших зовнішніх носіїв. Це розумний вибір для будь-якого диска, який ви збираєтеся переходити від однієї системи до іншої.

У більшості випадків, єдиний час, коли ви повинні звернути увагу на файлову систему, це коли диск відформатований. Користувачі маршруту майже ніколи не повинні думати про вибір файлової системи.