Кнопка Win на клавіатурі: Корисні ярлики клавіш з нею та як її вимкнути.

Доброго дня!

Кнопка WIN (або як її також називають Windows) розташована внизу клавіатури (як правило, двох, ліворуч і праворуч). Найчастіше він показує логотип “Windows”, іноді просто “зірочка” або “сніжинка” (ви можете переглянути попередній перегляд цієї статті. Див. Фото нижче).

Так сталося, що багато користувачів мають зовсім інше ставлення до нього:

 • Деякі ненависті виграють, т.До., Випадково закріпили її. Всі вікна складені та запущені (уявіть, що це таке. Якщо гра розкотилася в битві. );
 • Інші. Не помічайте цього і майже ніколи не використовують;
 • По.Третє, вони активно натискають, значно прискорюючи свою роботу.

Насправді, у цій невеликій довідковому статті хотілося принести найчастіші комбінації, які допоможуть вам зробити вашу роботу більш комфортною та швидшою. Также приведу один из простых способов отключения Win (если она вам мешает).

Клавиша Win — как она выглядит на разных клавиатурах

История и разновидности Windows

Даты выхода ОС Windows для персональных компьютеров (PC):

 • Windows 1.0 (1985)
 • Windows 2.0. 2.1 (1987-1988)
 • Windows 3.0. 3.2 (1990-1994)
 • Windows NT 3.Один. 3.51 (1993-1995)
 • Windows 95 — Windows 4.0 (1995)
 • Windows NT 4.0 (1996)
 • Windows 98 — Windows 4.1 (1998)
 • Windows 2000 — Windows NT 5.0 (1999)
 • Windows ME — Windows 4.9 (2000)
 • Windows XP — Windows NT 5.Один. 5.2 (2001-2005)
 • Windows Vista — Windows NT 6.0 (2006)
 • Windows 7 — Windows NT 6.1 (2009)
 • Windows 8 — Windows NT 6.2 (2012)
 • Windows 8.1 — Windows NT 6.3 (2013)
 • Windows 10 — Windows NT 10.0 (2015)
 • Windows 11 — Windows NT 10.0 (2021)

В последних версиях Windows есть сборки, отличающиеся функционалом и ценой:

 • Домашнє видання. Створіть домашнє використання за допомогою простої конфігурації.
 • Професійний. Асамблея з додатковою функціональністю для більш досвідчених користувачів.
 • Підприємство. Корпоративна версія для організацій.

Спосіб другого. Закріпіть значок

Спочатку застосуйте перший метод та поверніть цей комп’ютер до робочого столу Windows 11. Або помістити значок на робочий стіл на інший шлях. Після того, як піктограма з’являється на робочому столі, натисніть на неї правою кнопкою миші. З контекстного меню виберіть “Зупинитись на початковому екрані”.

Натисніть кнопку “Пуск”, щоб виявити. “Комп’ютер” значок закріплений у головному меню. Зручний додатковий спосіб доступу до утиліти, коли на екрані є безліч Windows і поверніть їх.

Клацніть правою кнопкою миші на піктограму в головному меню. У меню пункту виберіть “Перейти до початку”.

Як результат, значок “Цей комп’ютер” буде на початку фіксованих елементів головного меню Windows 11. Цей блок меню “запуску” призначений для швидкого доступу до часто використовуваного вами. Генерується операційною системою автоматично на основі аналізу вашого робочого сценарію з ПК. Далеко не завжди містять ті значки, які найбільше потрібні вам. Але ви можете самостійно додати найбільш необхідні. Послідовність дій схожа на вищезазначене.

Метод 3

 • Спочатку потрібно відкрити панель керування / панель управління;
 • Перейти до “системи та безпеки” та натисніть на посилання “система” (або для будь.Якого іншого її підрозділу);
 • Залежно від вашої версії Windows, або вікно “старе” відкриється за допомогою властивостей системи, або “нова” вкладка параметрів.
See also  Як зробити самостійну долону на Samsung. Потрібна яскрава пляма

Керування панелі управління. Система

Створіть завантажувальний диск або флеш.Накопичувач

Якщо ви хочете встановити / перевстановити ліцензовану версію Windows, переконайтеся, що у вас є відповідний ключ активації. Навіть якщо ви вже використовуєте активовану систему і просто хочете знову встановити ту саму версію, стара клавіша активації може знову бути корисною.

 • Якщо у вас вже є завантажувальний флеш-накопичувач або диск з версією Windows, ви збираєтеся встановити, ви можете перейти до пункту 3. В іншому випадку вам потрібно завантажити зображення Windows з Інтернету та напишіть його до будь-якого з вищенаведених носій відповідно до інструкцій нижче.
 • Визначте версію Windows, які ви встановлюєте, і перевірте, чи комп’ютер відповідає своїм вимогам системи. Ця інформація може бути знайдена на офіційному веб-сайті Microsoft або на диску з придбаними вікнами. Не забудьте перевірити, чи комп’ютер підтримує цифрову нову версію: 32 або 64 біт. Щоб не здогадатися, ви можете встановити версію з тим самим, як ваша поточна версія Windows.
 • Щоб створити завантажувальний флеш-накопичувач з будь-яким способом, знайденим у мережі, ви можете скористатись програмою RUFUS (з підтримкою UEFI) та перейти до пункту 3.

І нижче я розповім, як створити завантажувальний диск або флешку з офіційною системою системи на прикладі Windows 10.

 • Перейдіть до Microsoft і натисніть “Інструмент завантаження зараз”, щоб завантажити утиліту для створення Windows 10 завантажувальної носії (якщо вам потрібна інша версія, виберіть його на вкладці Windows).
 • Запустіть завантажену програму та приймайте умови ліцензійної угоди.
 • Натисніть “Створити інсталяційну носій для іншого комп’ютера”.
 • Виберіть параметри нової версії Windows вручну або залишити прапорець “Використовувати рекомендовані параметри для цього комп‘ютера”, якщо ви встановлюєте вікна для поточного комп’ютера.
 • Вирішити з типом носія.
 • Вкажіть шлях до диска або флеш-накопичувача, до якого ви записуєте зображення.
 • Зачекайте завершення процесу.

З чого почати

Пам’ятайте: під час перевстановлення або встановлення Windows з нуля, даних користувача та програмного забезпечення будуть видалені на системному жорсткому дисертації / SSD, а також налаштування для вбудованих та сторонніх програм. Щоб усунути втрату важливої ​​інформації, скопіюйте значення файлів на інший жорсткий диск або флеш. Крім того, ви можете зарядити дані на хмарному сервері: це безкоштовно. Пропустіть цей крок, якщо ви ставите ОС на новий комп‘ютер або ноутбук.

Для початку роботи вам знадобиться USB.Накопичувач (флеш.Накопичувач, знімний диск) або зображення диска. Зображення найчастіше представлено у форматі ISO. Завантажте, щоб встановити ОС потрібного біта та запишіть його на пристрій. Для комп’ютерів з оперативною пам’яттю менше 4 ГБ працює x86, більше 4 ГБ. X64. Скопіюйте зображення за допомогою спеціальної програми: Rufus, Ultraiso або інша програма. Коли носії записуються, перейдіть до наступного кроку. Налаштування BIOS.

Операційна система (ОС)

І так друзі, що таке операційна система на компютері?

Якщо ми розмовляємо простою мовою, це програмне забезпечення вашого ПК зазвичай надається комп‘ютером, який керує ресурсами ПК та організовує взаємодію з користувачами.

Ос несе відповідальність за роботу всіх встановлених програм, запущених процесів та правильної роботи підключеного обладнання до вашого ПК. Без встановленої операційної системи комп’ютер просто марний.

See also  Як дізнатися, коли включено комп'ютер. Що ще повинно звернути увагу

Після натискання кнопки «Пуск», ПК негайно починає процес завантаження ОС, і протягом цього відбувається наступне:

Ос виконує наступні основні функції

 • Отримання та виконання користувацьких команд
 • Запуск, зупинка та експлуатація програм
 • Керівництво оперативної пам’яті
 • Доступ до комп’ютера, підключеного до комп’ютера (миша, клавіатура, принтер)
 • Колекція та збереження даних помилок у системі

Системні файли та папки Windows

З часом на комп’ютері накопичується величезна кількість всіх видів файлів та папок. Однак, відразу після встановлення Windows, лише декілька каталогів видно на користувацькому диску: документи та налаштування, програмні файли та вікна. Це системні каталоги, створені Windows XP під час встановлення.

На додаток до даних каталогів, на диску є інші файли та папки, але вони приховані від наших очей. Щоб побачити їх: у вікні мого комп’ютера виберіть рядок меню “Service”. “Властивості папки”. “Переглянути”. Видаліть DAW з точки “Сховати безпечні системні файли (рекомендовано)” та позначте елемент “Показати приховані файли та папки”. Натисніть OK.

Ви побачите інформаційну систему та папки Recycler, а також кілька файлів. Т.До. Вони несуть відповідальність за правильну роботу Windows, потім за замовчуванням вони приховані від користувачів комп’ютера.

Тепер давайте розглянемо більш детально, що зберігається в системному каталозі Windows:

Папка документів та налаштувань містить профілі (різні дані та налаштування) користувачів, що працюють з системою. Кожен користувач має свою папку. Каталоги всіх користувачів, користувач за замовчуванням, LocalService, NetworkService та адміністратор (або адміністратор, який є одним і тим же) створюються самостійно. Вони існують незалежно від того, чи додали ви користувачів з такими іменами чи ні. Папка адміністратора зберігає файли та параметри, необхідні для роботи під вбудованим обліковим записом адміністратора.

Довідник файлів програми містить папки з програмами, встановленими як у процесі встановлення Windows, так і для користувачів комп‘ютера. Для кожної програми призначається окрема папка. Якщо після видалення програми з комп‘ютера його папки залишається, то рекомендується вручну видалити його з каталогу програмних файлів. В іншому випадку, з частою установкою та видаленням програм у цій папці, достатня кількість сміття може накопичуватися.

Папку інформаційної системи системи за замовчуванням приховано. Програма відновлення відновлення Windows XP створює копію реєстру. Т.Е. Ось каталоги точок відновлення системи, відсортовані датою створення. Windows не дозволяє переглядати вміст інформаційного довідника системи звичайним способом. Розмір цієї папки залежить від обсягу місця на диску, зарезервованому системою під точкою відновлення. Ви можете взагалі вимкнути відновлення системи: щоб зробити це, клацніть правою кнопкою миші на піктограмі “Мій комп’ютер”. Виберіть “Властивості”. Перейдіть до вкладки “Відновити систему” та встановіть прапорець перед «Відключення системи відновлення на всіх» Диски “прапорець:

Однак набагато краще на тій же вкладці просто обмежує кількість дисків, зарезервованого за системою під точкою відновлення (це можна зробити, вибравши доступний диск та натискання кнопки “Параметри”).

Папка Recycler. Це не що інше, як кошик з робочого столу Windows.

Папка Windows має операційну систему, всі налаштування, сервісні програми, драйвери та T.D. Зміст цієї папки більше не може змінюватися. У багатьох інструкціях та каталогах, замість папки Windows,% SystemRoot% буде писати (це те ж саме).

Як скинути Windows 10 на заводські налаштування (нові)

А тепер давайте подивимося, що найважливіші папки та файли містять каталог Windows:

See also  Як увімкнути мобільну версію на комп’ютері. Що таке мобільна версія сайту і як його зробити?

У папці драйвера / i386 є кеш-драйвери. Якщо ви його видалите, то при додаванні будь-якого нового обладнання Windows вимагатиме встановленого диска.

У папці Media, аудіофайли зберігаються для подій звучання системи.

Папка Minidump зберігає невелику пам’ять. Це особливий запис мінімального набору інформації, необхідної для визначення причини проблем. Windows XP Кожного разу, коли виникає витікана помилка автоматично створювати новий файл у цій папці. Каталог Minidump встановлюється на діалоговому вікні “Завантаження та відновлення”: клацніть правою кнопкою миші на значок “Мій комп’ютер”. “Властивості”. “Додаткова” вкладка. У розділі “Завантаження та відновлення”, натисніть кнопку “Параметри”. Знайдіть лінію “Маленька папка”:

Папки та файли, завантажені за допомогою автоматичного оновлення Windows XP, зберігаються у папці SoftWarEdistribution. В принципі, ця папка може бути видалена. У цьому випадку система знову створить її. На різних форумах деякі користувачі стверджували, що делеція цієї папки іноді допомагала вирішити проблему збоїв з автоматичними оновленнями.

File Hiberfil.Sys з’являється у папці Windows, якщо режим сну дозволено. У цьому файлі з бездіяльністю система відводить весь обсяг оперативної пам’яті, тому він дорівнює розміру встановленої оперативної пам’яті.

Папка System32. Це дуже важлива папка, відповідальна за всі налаштування системи. Крім того, він містить майже всі сервісні програми та системні утиліти. Тут ви можете знайти ноутбук (блокнот.Exe), калькулятор (калькулятор.Exe), корисність очищення диска від сміття (cleanmgr.Exe) і багато інших програм.

У папці “System32” є файли драйверів. У папці “System32”. Це файл хоста. Він призначений для порівняння IP-адрес та доменних назв комп‘ютерів та інтернет-серверів. Найпоширенішим використанням файлу хостів блокує певні сайти.

В папке system32\config содержатся файлы, которые работают с реестром:

Як скинути Windows 10 на заводські налаштування (нові)

Файл AppEvent.Evt является журналом событий приложений, используемого реестром Windows; файл SAM содержит раздел реестра HKLM\SAM; файл SecEvent.Evt. Це журнал безпеки, який використовується реєстром Windows; Файл безпеки містить розділ реєстру HKLM \ Security; Програмний файл містить розділ реєстру програмного забезпечення HKLM \; Файл SyseVent.Evt. Це журнал системного події, який використовується реєстром Windows; Системний файл містить ключ реєстру HKLM \.

Завантажити драйвери для материнської плати та встановіть їх

Можливо, це після встановлення деякі компоненти не працюють або не працюють неправильно. Перш за все це стосується відеоадаптерів та мережевих адаптерів. Перейдіть на веб-сайт виробника материнської плати та завантажте драйверів звідти для вашої моделі. Встановіть їх. Якщо немає версії для Windows 10, то, звичайно, підходить для Windows 8.Один.

Операційна система без програмного забезпечення не має сенсу. Ви не зможете відкривати документи або архіви, виникнуть проблеми з відтворенням фільмів та редагування зображень.

У цій статті я намагався розповісти про безкоштовні програми, які блокують основні потреби користувачів: список вільного програмного забезпечення.