Що робити, якщо телефон перестає бачити картку пам’яті MicroSD або USB-флеш-накопичувач?

Картки пам’яті (MicroSD) часто використовуються як додаткове зберігання даних на мобільних пристроях. Втрата доступу до цього сховища може стати реальною катастрофою для користувача, оскільки багато хто зберігає фотографії та інші особисті файли, які часто існують в одній копії. Крім того, доступ до додатків, які були розміщені на цьому середовищі.

Чому телефон не бачить картки пам’яті або USB-флеш-накопичувач, який регулярно працював учора та читав? Як вирішити проблему самостійно?

Що робити, якщо Misro SD не працює на смартфоні з Android

У разі виникнення будь-яких проблем з дисками пам’яті, ви повинні знати, що робити, якщо картка пам’яті вимикається. Наступний алгоритм дій є оптимальним:

 • Перезавантажити смартфон.
 • Якщо перезавантаження не дало результатів, видаліть USB-флеш-накопичувач та підключіть його до комп’ютера через читач карт. Далі два варіанти:
 • Якщо комп’ютер виявив пристрій та пам’ять, копіюйте всі важливі дані та форматуйте карту низького рівня. Для цього існують спеціальні програми, такі як формат низького рівня. Потім відформатуйте вбудовані інструменти Windows до файлової системи FAT.
 • Якщо ПК не знайшов пристрій, швидше за все, привід не вдалося, і його потрібно замінити.

Формат файлової системи

Крім того, проблема може бути пов’язана з неправильно вибраними FS для флеш-накопичувача. Малий Likbez: Є багато файлових систем, кожен з яких відрізняється від оптимізації на одній платформі або універсальності для всіх негайно. Отже, щоб зробити універсальний флеш-накопичувач, варто відформатувати у форматі FAT32. Як це зробити, читайте нижче:

android, бачить, картки

 • Виберіть USB у списку пристроїв та натисніть на ній PCM (див., Не плутайте з залізницею, інакше ви будете керувати Windows).
 • У контекстному меню виберіть “Формат”.
 • У меню, що відкривається, змініть лише значення FS на “FAT32”.
 • Підтвердити форматування.

android, бачить, картки

Не видаляйте пристрій, доки процес не буде завершений, інакше ви ризикуєте пошкодити його. Ви можете бути зацікавлені, чому інші FS потрібні, якщо FAT32 ідеально справляється. Деякі з них залишилися з часом, а інші використовуються для конкретних цілей. Наприклад, NTFS не відкривається на Linux розподіл, але це дозволяє зберігати файли понад 4 ГБ. Такий FAT32 не може дозволити.

See also  Як дізнатися, коли включено комп'ютер. Що ще повинно звернути увагу

Неправильний формат SD

Якщо телефон не бачить картки пам’яті. Цілком імовірно, що він має неправильний формат таблиці файлів або пошкоджено.

 • Помилка розмітки пам’яті;
 • Користувач, який створює форматування з неправильними налаштуваннями;
 • Microsd раніше працював з невідомою файловою системою гаджета, має певну розмітку, яку Android не сприймає.

Більшість сучасних флеш-накопичувачів з об’ємом понад 32 ГБ відзначаються у форматі Exfat, який “див.” Не всі телефони (особливо застарілі моделі). Тому, якщо ваша зовнішня пам’ять має аналогічний розмір, то ви повинні спочатку скопіювати важливі дані до комп’ютера, вставте карту на смартфон / планшет, Перейдіть до режиму відновлення, Виберіть дію “Протріть розділ кешу” для форматування та створення таблиці файлів типу FAT32. Він сприймається всіма пристроями без проблем.

Краще довірити такі дії професіоналам, якщо ви новачок у цьому випадку. В іншому випадку ви можете випадково вибрати неправильний розділ і втратити всі дані на Samsung, Lenovo тощо.D.

Але я б рекомендував більш простий і більш надійний варіант. За допомогою програми SD Formatter, який встановлюється на ноутбуці. Вам знадобиться наявність картридового. Я рекомендую переглянути наступне відео, що пояснює процедуру за допомогою програми:

Ви можете виконати процедуру та вбудовані. Інструменти для Windows. Я вже говорив про них у статті за посиланням. Але тепер я повторюю знову.

 • Ви можете підключити телефон за допомогою кабелю, але я радив би очистити експеримент, щоб застосувати кард-читач. Підходить. Я, наприклад, це:
 • Під час підключення до ПК перейдіть до “Explorer” (мій комп’ютер), і повинен бути новий диск. Натисніть кнопку Праворуч миші та виберіть команду “Формат”.
 • Відкриється вікно, де ви вкажете файлову систему жиру (EXFAT). Інші параметри не змінюються, негайно натисніть на процедуру запуску кнопки.

Надзвичайно рідко допомагає іншому варіанті. Вибрати тип FS-NTFS. Деякі пристрої можуть працювати з ним. Варто намагатися, якщо нічого не допомогло.

Деякий гуру на форумах рекомендується вдаватися до форматування низького рівня, але варто бути акуратно з цими речами, оскільки не всі картки пам’яті сумісні з спеціальним програмним забезпеченням.

Що робити, якщо немає комп’ютера? Ви можете використовувати вбудовані інструменти Android. Але не у всіх версіях є подібна функціональність. Вам потрібно перейти до розділу “Налаштування” та в розділі “Memory”, щоб знайти лінію “формату SD” (також можна назвати “Clear SD”):

android, бачить, картки

Не забувайте, що всі дані будуть повністю видалені з мінімальною ймовірністю подальшого відновлення. Зверніть увагу, що у вказаному меню є також кнопка безпечного витягування. Це не добре. Вам потрібно вдатися до такої події щоразу, коли ви хочете витягнути карту microSD. Тож ви не зашкодите інформацією, що зберігається на перевізнику, і продовжити її життя. Але, на жаль, багато хто використовується для використання “гарячого екстракту” прямо в процесі. Це не зовсім правильно і може спричинити збої.

See also  Як підключити стаціонарний комп'ютер до Wi-Fi. Вирішення можливих проблем

Що слід зробити спочатку, якщо телефон перестав бачити microSD?

Є кілька основних причин, чому флеш-карта не читається пристроєм. Перш ніж шукати відповідь на запитання, чому телефон не бачить SD.Карту, ви повинні спробувати відновити роботу перевізника самостійно. Для цього виконайте інструкції:

Смартфон не бачить картки пам’яті Micro SD. Як виправити

 • Перезавантажте пристрій. Для цього утримуйте кнопку живлення на кілька секунд, а потім виберіть “перезапустити” у меню, яке з’явиться.
 • Багато пристроїв, які підтримують карту пам’яті, мають знімний акумулятор. Якщо у вас така модель, ви видаляєте акумулятор протягом декількох секунд, а потім встановіть її на місце.
 • Після чергового огляду продуктивності картки, яка не досягла успіху, проведіть ще один тест. Потягніть microSD та очистіть її м’якою серветкою. Перевірте також якість контактів у слоті (вони не повинні бути деформовані або окислені).

Якщо попередні заходи не дали результату, ви можете шукати причини, чому телефон не бачить картки пам’яті. Причина може бути в самому середовищі або в пристрої. Якщо справність втрачена на флеш.Накопичувачі, то її доведеться замінити. Ремонт картки не підходить. Що стосується самих смартфонів, їх можна самостійно випробувати з точки зору несправності самостійно або в сервісному центрі.

Чому SD-карта не працює по телефону. Основні причини

Проблеми можуть бути виявлені з телефону або причиною буде несправність самого MicroSD. Потрібно перевірити телефонну справу, перевірити гаджет для пошкодження, а потім відкрити пристрій. Для перевірки працездатності слоту (функціонування мікросхем) ви можете вставити іншу SD-карту в гніздо та перевірити, чи буде він читати. Якщо файли правильно відображаються на пристрої, то в цьому випадку проблема полягає у розбитті флеш-карти.

Флеш-накопичувач не можна прочитати з наступних причин:

 • Флеш-накопичувач або знос. Невеликі подряпини можуть вказувати на шкоду. Крім того, чим довше флеш-накопичувач тривав, тим більше вона могла погіршуватися з часом. Неможливо вирішити проблему, вам доведеться придбати нову карту SD. Рекомендується періодично зберігати файли на іншому середовищі, дублюючи їх так, щоб не було втрат даних;
 • Форматування SD-карти користувачем було неправильним. У цьому випадку буде видана помилка та необхідно відформатувати USB-флеш-накопичувач, щоб відновити пошкоджені сектори. Це може знадобитися для створення нової файлової системи, оскільки струм не функціонує;
 • Розбіжність SD карти та програмне забезпечення пристрою. Така проблема виникає при покупці нового флеш-накопичувача та старого телефону. Однак деякі флеш-накопичувачі не підходять для інших параметрів, тому користувачі повинні оновлювати програмне забезпечення для гаджета. Ця проблема може бути виправлена, однак рекомендується перевірити сумісність флеш-пам’яті MicroSD відразу після покупки, не виходячи з магазину.
See also  Який фільм Rington на iPhone. Як покласти пісню за допомогою iPhone (iTunes 12.6 і старших версій)

Якщо сама карта не працює

Несправність може відбуватися безпосередньо на самому карті внаслідок механічного пошкодження або сильного перегріву. Для великого жалю, у цьому випадку нічого не залишається, як спробувати обміняти його в магазині, де він був придбаний, до нового.

Смартфон не бачить картки пам’яті Micro SD. Як виправити

Для цього гарантійний період, наданий виробником. Крім того, пристрій не повинен мати видимих ​​пошкоджень, і вам доведеться забезпечити перевірку покупки. Саме з цієї причини ми настійно рекомендуємо зробити резервні копії найціннішої інформації. Окрім комп’ютерної та зовнішньої пам’яті (жорсткий диск), ви можете вдатися до ресурсів “хмара”.

Чому ваш смартфон бачить флеш.Накопичувач через кабель OTG?

Причини, через які ваш смартфон не бачить флеш.Накопичувача, може бути багато. Розглянемо найпоширенішу.

 • Ваш смартфон (телефон, планшет) не підтримує технологію USB на ходу (OTG). Це рідко, але це трапляється. У цьому випадку жодна маніпуляції з програмним забезпеченням не виправить ситуацію. На жаль.
 • Ви підключили флеш-накопичувач через OTG-кабель та через адаптер (наприклад, Micro USB-USB-тип-C).

Переконайтеся, що адаптер також підтримує технологію USB OTG. На перший погляд, дві абсолютно ідентичні адаптери можуть мати різні шліфувальні контакти всередині та підтримувати (або не підтримувати) різні технології через це (наприклад, OTG або Thunderbolt 3).

На комп’ютері флеш-накопичувач часто не видно, чому? Читати тут.

Чому це критично?

У більшості випадків телефон має свій внутрішній привід, а зовнішня “карта” використовується для збільшення обсягу “зберігання”. Уявіть, що ми в налаштуваннях пристрою, зазначеного як основне місце збереження фотографій, відео, додатків на третій.Партійному носії. Але він раптом перестає працювати правильно, система не бачить її, і всі дані надсилаються до інтегрованої пам’яті. І коли вільне місце недостатньо, часто гаджет починає “помилка”.

Припустимо, що вони вирішили витягнути дефектну картку і замінити його новим. Але проблема може не зникнути. Це ви не очікували, вірно? Подібні речі можуть зробити власників пристроїв досить шанобливо. Я думаю, що є достатньо теорії та припущень, настав час перейти до конкретних кроків. Буде багато з них, всі випадки життя.