Інтернет газета

Олександр Мороз: «Голосуючи за мене – ви голосуєте проти всіх»

0 345

Редакція «Чесної країни» отримала офіційний коментар лідера Соціалістичної партії Олександра Мороза щодо його відмови брати подальшу участь у президентських перегонах. Наше видання публікує повний текст заяви:

Моя відмова від продовження участі у президентській кампанії, природно, викликала низку запитань, хоч пояснення викладені в самій заяві до ЦВК. Тим не менше, є потреба додаткових аргументів.

 1. Моя програма принципово відрізняється від решти передвиборних програм кандидатів. Суть її зводиться до скасування інституту президента, принаймні у його нинішньому вигляді, ліквідації адміністративної вертикалі, до розвитку самоврядування за європейськими зразками. Це зміна системи влади, чого я і мої прибічники добиваємося багато років, а практика доводить, що без такої зміни про громадську позицію людей, забезпечення миру, розвиток економіки і соціальної сфери, ліквідацію корупції, забезпечення миру і т.д. годі і мріяти. Без такої зміни втрачається державність. Сьогоднішні українці є свідками цього, принизливого для них, процесу.
 2. Натомість кампанія розгорталась за традиціями, усталеними впродовж років незалежності. Її підготовка і хід лише підтвердили, що змагаються не ідеї і програми, а б’ються за владу олігархи з олігархами. Б’ються за змогу безкарно грабувати країну та людей. Нехтуючи Конституцією, яка не дозволяє їм займати державні посади.

Звинувачуючи один одного, вони також фіксують очевидні зловживання, відверту підготовку до фальсифікації:

 • чисельність зареєстрованих виборців більша, ніж 5 років тому (хоч зверх 5-7 мільйонів громадян втратили можливість, або їх позбавили можливості голосувати);
 • формування ЦВК і місцевих виборчих комісій передбачає переваги для відомих кандидатів, змогу фальшування протоколів;
 • підкуп виборців і членів комісій здійснюється майже відкрито, використовуючи   тіньові  кошти і – новація  для  країни – бюджетні (!!!) ресурси;
 • різноманітна реклама ніким не контролюється, витрати на неї не сумірні з виборчими фондами кандидатів і з їх офіційними фінансовими можливостями.
 1. Телеканали найбільше впливають на формування позиції виборців. Ні в інформаційних випусках, ні в рекламі, ні в соціологічних (замовних) замірах за час кампанії не згадувалось про більше 20 – кандидатів, про мене в тому числі. Йде відверта пропаганда за кількох кандидатів – представників олігархату. (Хоч це і не дивує, – власниками каналів якраз і є олігархи, суспільне мовлення залишилось благим наміром.)
 2. Зустрічі з виборцями в багатьох областях України засвідчили, що прагнення населення до соціальної справедливості є, але в настроях людей панує зневіра в можливість що-небудь змінити, тим більше, що за роки незалежності вони (навіть виходячи на Майдани) ні разу не чули про покараних за очевидні порушення закону про вибори.
 3. Участь у кампанії підтвердила дієздатність Соціалістичної партії Олександра Мороза, доцільність і можливість створення політичної лівоцентристської платформи європейського типу з нашої та інших партій і громадських організацій (відповідна Декларація оприлюднена три місяці тому, необхідні консультації продовжуються, Форум передбачено провести найближчим часом).

Сподіваємося, платформа спільно візьме участь у парламентських виборах восени цього року, щоб через законодавчу діяльність добитися зміни системи влади, оскільки ініціативи з боку новообраного президента очікувати марно.

 1. Від імені активу Соціалістичної партії Олександра Мороза та від себе хочу сказати «Спасибі!» усім небайдужим до відстоювання правди і справедливості.
 2. Тим, хто виявив бажання йти на вибори і голосувати за мою кандидатуру (особливо тим, для кого це був єдиний мотив іти на дільниці) хочу подякувати окремо і порадити наступне.

Ви обов’язково голосуйте, щоб вашим бюлетенем не скористалися інші.

Я не передаю нікому свої голоси (вони в принципі не передаються). До того ж, в бюлетені залишається моє прізвище, ви свою відмітку можете поставити проти нього, що по-суті означатиме «проти всіх».

Якщо вам потрібні додаткові аргументи, скористайтесь таким. Багато кандидатів обіцяли те, що не стосується обов’язків глави держави. Зокрема, знизити вартість газу. А ви відміткою проти мого прізвища проголосуйте за необхідність змінити формулу «Роттердам +» на «мінус Роттердам». Це справді означало б велике здешевлення газу, зменшення усіх цін і тарифів, стимулювання, зокрема, хімічної галузі та АПК, збільшення доходів бюджету (відпадає потреба субсидій), вилучення з обігу багатьох мільярдів гривень, котрі олігархами і відомими чиновниками конвертуються у валюту і виводяться за кордон, підриваючи вартість гривні).

Це буде ваш вклад у загальну справу.

Тримайтесь! Восени підійдуть наші!

Коментарі
Завантаження ...