Інтернет газета

Реклама Зеленського у «день тиші» є порушенням виборчого законодавства – медіа-експерт

0 240

 У суботу, 30 березня, в Україні має бути «день тиші», коли заборонена вся передвиборча агітація і українці зможуть нарешті відпочити від валу політичної реклами. Але стало відомо, що телеканал «1+1» у день перед виборами транслюватиме низку проектів студії «Квартал 95» за участі кандидата в президенти Володимира Зеленського.

Як зазначила у коментарі телеканалу ZIK шеф-редактор сайту «Детектор медіа» Наталія Лігачова, це є порушенням виборчого законодавства та елементарної етики.

Зокрема, медіа-експерт наголосила:

– Чи буде це порушенням, сказати точно мають юристи. Але я вважаю, що навіть якщо немає такого чіткого законодавчого обмеження стосовно цього, то все одно будь-яким кандидатам не слід маніпулювати таким чином і краще відмовитися від трансляції подібних речей на телебаченні.

Ми знаємо відомий факт: коли Арнольд Шварценеггер балотувався у губернатори, він відмовився від показу фільму за його участі.

Тобто, на мій погляд, трансляція програм за участі Зеленського є порушенням. Більш компетентно це зможуть коментувати медіа-юристи, але з точки зору етики виборчого процесу і з точки зору журналістської етики поведінки каналу, я вважаю, що це неприйнятно.

Нагадаємо, що відповідно до закону «Про вибори президента України», передвиборні агітаційні матеріали не можуть поширюватися з 24-ї години останньої п’ятниці, що передує дню виборів чи дню повторного голосування.

Закон визначає, що агітацією є «оприлюднення в друкованих та аудіовізуальних (електронних) засобах масової інформації політичної реклами, виступів, інтерв’ю, нарисів, відеофільмів, аудіо- та відеокліпів, інших публікацій та повідомлень», а також «проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки партії – суб’єкта виборчого процесу чи кандидата на пост президента України».

Коментарі
Завантаження ...