Інтернет газета

Слуга олігарха Коломойського

0 602

«Слуга олігарха» — так називається громадська ініціатива, з якою виступили дипломат, доктор медичних наук Юрій Щербак, колишній дисидент, політолог Богдан Горинь та народний депутат I V скликань, голова товариства «Просвіта» Павло Мовчан. Вони представили листзвернення до українського народу про неприпустимість приходу до влади парочки Коломойський Зеленський. Відкритий лист підписали 27 інтелектуалів. У документі вчені й громадські діячі виклали причини, з яких комік Володимир Зеленський не гідний посади Президента.

Причина №1: Протеже Коломойського

«Не секрет, що кандидат у Президенти Зеленський — це проект одіозного олігарха Ігоря Коломойського, який розікрав мільярди доларів ПриватБанку. І тільки держава врятувала вкладників від втрати коштів, провівши націоналізацію і взявши на себе фінансові зобов’язання штучно доведеної до банкрутства банківської установи», — відзначили представники інтелігенції.

Коломойський після спустошення банку виїхав із країни — спочатку до Швейцарії, потім до Ізраїлю. І за кордоном вирішив зайнятися виборами Президента України, висунувши на них двох своїх протеже — Володимира Зеленського та Олександра Шевченка. Одночасно, як запасний варіант, олігарх вирішив підтримати Юлію Тимошенко.

Мета у Коломойського одна, вважають учасники ініціативи, — уникнути відповідальності за ситуацію з ПриватБанком і знову отримати доступ до українського бюджету.

«Зеленський усім своїм способом життя, офшорами, інформаційним і бізнес-ресурсом залежить від Коломойського, його каналу («1+1». — Т.Н.), режисерів, політтехнологів і юристів. Він — слуга реального корумпованого олігарха-втікача», — пояснює Юрій Щербак.

Причина №2: Глузування над українцями

Неоднозначність ставлення Зеленського до українського народу проглядалася ще задовго до виборів. Цинізм щодо українців звучав у виступах «Кварталу-95» навіть за часів кривавих днів на Майдані: «Якщо «беркутівцям» видати ебонітові палички, а на мітингарів одягти вовняний одяг, то ми зможемо добувати електроенергію».

Зеленський насміхався і над наданням автокефалії Українській церкві, Євромайданом, українською мовою, гаслом «Слава Україні!». І навіть над Україною як такою, виставляючи її в образі порноакторки. Висміював він Україну і на концертах у Кремлі, блазнював перед колишнім Президентом Віктором Януковичем і кумом Путіна — Віктором Медведчуком.

І за жодне з цих знущань над національними почуттями українського народу шоумен так і не вибачився. Зате повзав на колінах і просив вибачення у глави Чечні Рамзана Кадирова. І сталося це вже після того, як Росія почала збройну агресію проти України!

«Він виставляв українців в образі дурнуватих гуцулів і хохлів-салоїдів. Заявляв зі сцени, що гасло «Слава Україні!» — для галицьких туалетів. Це не вигадки, а ступені бізнес-кар’єри кандидата в Президенти», — зазначив Юрій Щербак.

За даними програми корупційних розслідувань «Схеми» (про що «Чесна країна» детально писала в попередньому числі), Зеленський уже п’ятий рік війни заробляє чималі гроші в Росії і навіть отримує фінансування на свої проекти з казни держави-агресора.

Причина №3: ​​Ніякий він не Рейган

Прихильники Зеленського часто наводять як приклад США 1981—1989 років, коли Президентом країни став актор Рональд Рейган, та ще й протримався в президентському кріслі два строки поспіль.

Менше з тим, пояснює Богдан Горинь, порівнювати Зеленського і Рейгана  — примітивно і навіть не можна. Рейган, перш ніж стати Президентом, пройшов довгий і складний шлях: спочатку очолював профспілку американських кіноакторів, а потім став губернатором Каліфорнії. Уже на посту губернатора він мав своє бачення співпраці США з іншими країнами, відносин з СРСР і розгледів у Союзі імперію зла, яка мала бути зруйнована.

Зеленський, за словами Гориня, у багатьох питаннях зовнішньої і внутрішньої політики є невігласом. Хоч він і має юридичну освіту, проте сам сказав, що це — не його покликання, тому і пішов у шоу-бізнес, де продемонстрував свою зневагу до історії та героїв українського народу. То як він може представляти країну на міжнародній арені?

Причина №4: Ефект зомбоящика

За словами Павла Мовчана, Зеленський — навіть не актор, а кавеенщик, який набув популярності, гастролюючи по країнах і блакитних екранах. Він переконаний, що високі рейтинги шоумена — просто свідчення того, наскільки сильно люди залежать від телебачення. Та й у Зеленського, мабуть, подібне бачення ситуації. Адже навіщо формувати парламент і Кабінет Міністрів, «якщо можна управляти країною за допомогою пульта, через телевізор». Комік уже, по суті, цим займається — пропонує користувачам соцмереж висувати кандидатури очільників Кабміну, Генпрокуратури та СБУ.

Більше того, Зеленський грає з вогнем не тільки в кадрових, а й у питаннях національно-етнічного спокою в країні. «Адже етнічний фактор в Україні завжди набирає катастрофічних масштабів, коли сміються над «хохлом», принижують його гідність. А це є головною ідеологією цього кавеенщика і «95-го кварталу», — підкреслив Мовчан.

Представники інтелігенції наполягають: серед кандидатів у Президенти є гідні претенденти, тому не варто голосувати «по приколу» за «лицемірну маску, маріонетку корупційного олігарха».

Причина №5: Кремлівський сценарій

Дисидент Богдан Горинь нагадав, що у Росії є кілька сценаріїв знищення України, які часто транслюють через Медведчука. Але до цих сценаріїв, на жаль, іноді приєднуються деякі українські політики, в тому числі й «господар» Зеленського.

Сценарій олігарха Коломойського — за будь-яку ціну повернути собі ПриватБанк, впевнений Горинь. Для цього він спочатку вів переговори в Тель-Авіві і Варшаві з лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко, а тепер «майже силою змусив молодого, недосвідченого і з примітивним політичним мисленням Зеленського також зареєструватися кандидатом у Президенти».

Росії важливо будь-яким чином змінити проєвропейський курс України. А для цього, перш за все, необхідно поставити Президентом лояльного політика-маріонетку. І Коломойський зараз Путіну в цьому допомагає.

При Зеленському на Україну чекає економічний крах

Юрій Щербак наголосив, що є у Зеленського, безумовно, і хороші якості: він молодий, посміхається, у нього гарне почуття гумору, — але ж мова іде про пост Президента, а не «хорошого хлопця». «Він не може бути Президентом, він не готовий керувати ні армією, ні економікою. — сказав Щербак. — Тут немає нічого особистого, як кажуть, тільки бізнес: ми за сильну Українську державу, яке витримає ті виклики, які сьогодні стоять перед нею. І ми впевнені, що цей кандидат не здатний на це».

Експерти переконані, що в разі приходу Зеленського до влади на Україну чекає різкий економічний спад, криза і шок, після якого країна вже навряд чи підніметься з руїн.

Тарас Нагорний,

 газета «Чесна країна», березень 2019 року

Коментарі
Завантаження ...