Інтернет газета

Розвалив армію – збудував елітний будинок у Кончі-Заспі

0 289

За що доведеться відповісти Анатолію Гриценку, який ігнорує засідання слідчої комісії парламенту, але ходить на проросійські телеканали

Тимчасова слідча комісія Верховної Ради щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки кілька разів викликала Анатолія Гриценка на свої засідання. Але екс-міністр оборони так і не з’явився.

«Ми отримали відповідь від Анатолія Степановича, що він не збирається брати участь у роботі комісії. Це, на його думку, не є важливим питанням», – повідомив «Чесній країні» голова комісії, народний депутат Іван Вінник. За його словами, Гриценко висловив готовність відповісти на питання письмово. «Комісія, безумовно, скористається такою можливістю. Будемо чекати від Анатолія Степановича розгорнутих письмових відповідей, які ми обов’язково оприлюднимо», – наголосив Вінник.

Утім, список запитань до Гриценка відомий. У числі інших міністрів оборони йому інкримінують причетність до руйнації Збройних Сил, які, відтак, виявилися нездатними ефективно протистояти російській агресії у 2014 році.

У 1990-х Україну позбавили ракетних військ і стратегічної авіації. Потім зруйнували систему забезпечення армії. В часи Президента Віктора Януковича очільники Міністерства оборони з російськими паспортами дезорганізували систему управління військами. А між цими періодами, в середині 2000-х – саме тоді, коли міністром оборони був Гриценко, – було розпродано найбільшу кількість військової техніки, якої так бракувало на фронті в перші місяці російської агресії.

Як свідчать оприлюднені документи, серед іншого, за міністра Гриценка було знищено, продано й порізано 1561 БТР і БМП, 129 вертольотів, 292 літаки, 853 танки, 6608 ракетних та артилерійських систем, 1566 автомобілів, 625 тисяч автоматів і понад 186 мільйонів одиниць боєприпасів.

При цьому танк, який коштує майже 3 мільйони гривень, продавався за 200 тисяч. БМП йшли з молотка по 63 тисячі за ринкової вартості майже 2,5 мільйона. А комплекс «Бук» у 2005–2007 роках виводили з озброєння і продавали за ціною 1 мільйон 214 гривень. Його ринкова ціна, яку легко дізнатися у будь-яких експертних довідниках, становила до 10 мільйонів гривень.

На цьому тлі багато оглядачів звернули увагу на декларацію Гриценка, яку він подав для участі у виборах. Сам «чесний» кандидат – бідний, як церковна миша. Живе на пенсію і викладацьку зарплату. Натомість на дружину записано чотири квартири у столиці та земельні ділянки під Києвом. Особливо підозрілою є наявність у власності членів сім’ї Гриценка майже 1 га землі та будинку в елітній Кончі-Заспі під Києвом. Вони стали володіти ними саме тоді, коли Гриценко очолював Міністерство оборони.

Окрім того, походження статків Гриценка та його близьких вказує на деякі специфічні зв’язки. Так, журналісти сайту «Українські національні новини» дослідили, що його донька Світлана впродовж п’яти років отримувала кошти від благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука – соціальна ініціатива». Щорічні виплати за цей період сумарно становлять 1,4 мільйона гривень і, на думку розслідувачів, можуть свідчити про приховану схему фінансування Гриценка з боку відомого олігарха.

Тим більше, що, як зафіксували аналітики організації «Детектор медіа», підконтрольний Пінчуку телеканал ICTV регулярно піарить Анатолія Степановича, надаючи йому слово з приводу і без.

Справді, Анатолія Гриценка зараз часто можна побачити на олігархічних і навіть відверто проросійських телеканалах, як от канал «Наш» одіозного Євгена Мураєва. А от на Донбасі за всі роки війни він був лише раз, та й то не наважився під’їхати близько до лінії фронту. Навіть Міхеїл Саакашвілі заявляв, що не розуміє, як Гриценко, маючи військове звання, під час війни не пішов служити до бойової частини. Окрім того, екс-Президент Грузії розповів, як був свідком відмови екс-міністра очолити Самооборону Майдану.

Втім, боягузтво полковника Гриценка – це його особиста справа. А от за руйнацію армії, якій так дорого обійшлося його недолуге (або й свідомо шкідницьке) керівництво, доведеться відповідати перед законом.

Експерти підрахували, що мінімальна вартість маєтку Гриценка у Кончі-Заспі – 10 млн грн, або 8 зенітно-ракетних комплексів «Бук», які задешево були продані екс-міністром у 2005–2007 рр.

Віктор Бондаренко,

газета «Чесна країна», березень 2019 року

 

Коментарі
Завантаження ...