Інтернет газета

Сергій Мамоян: «Злагоджена робота команди СДП принесла бюджету Полтавщини майже мільярд гривень»

0 243

З 1 січня 2018 року почав діяти закон №3038, згідно з яким 5% ренти від нафтогазовидобування залишаються в регіонах видобутку. Мета законопроекту, ініційованого лідером Соціал-демократичної партії Сергієм Капліним, аби частина ренти, яка закладена в тариф, поверталася до людей у регіон. За ідеєю колективу авторів, ці кошти мають допомогти покращити інфраструктуру, соціальне становище та екологічну ситуацію в областях.

Протягом року Соціал-демократична партія на всіх рівнях добивалася ухвалення закону про ренту. В Полтавській області комісія з питань ПЕК блокувала видачу дозволів на розробку надр, і під цим тиском парламент ухвалив законопроект, ініційований лідером Соціал-демократичної партії Сергієм Капліним, основною вимогою якого було залишати 5% від ренти в регіонах, де ведеться видобуток вуглеводнів, та спрямувати ці кошти на розвиток адміністративно-територіальних одиниць, також налагодити ефективну співпрацю між підприємствами нафтогазовидобувного комплексу та органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Полтавська область є одним із провідних регіонів, який забезпечує всю країну вуглеводнями власного виробництва. За минулий рік на Полтавщині видобули 42% газу та понад 11% сирої нафти з усього обсягу, видобутого в Україні. Тому ми докладали максимум зусиль, щоб закон не було заветовано, а полтавці, сумчани та харків’яни виходили на мітинги, щоб змусити парламент піти на поступки й ухвалити закон, в якому буде зафіксовано, що частина ренти залишатиметься в областях, де ведеться видобуток. Багаті на нафту і газ регіони заслуговують на те, щоб мати ресурс на відновлення своєї інфраструктури і захист екології, зіпсованої видобувними компаніями.

Нас несправедливо звинувачували, що блокуємо видачу ліцензій для проведення відповідних робіт, але це було необхідно, адже їх проведення пов`язане зі значними екологічними загрозами – сейсмічні ризики, забруднення ґрунтових вод та ґрунту, викиди в атмосферу, а також утилізація шлаку. Тому наш лідер і наша команда разом із місцевими громадами виборювали право для своїх регіонів отримувати прибуток від подібної діяльності, а не тільки зазнавати збитків та мати зруйновану інфраструктуру.

Після ухвалення закону 5% від ренти йдуть на розвиток області та місцевих громад. Лише за 2018 рік Полтавська область отримала майже 700 мільйонів гривень у бюджет – це майже ще один бюджет області.

Це не лише наша заслуга, а, в першу чергу, заслуга полтавців та мешканців інших областей, які виборювали право своїх регіонів отримувати частину прибутку. Нам разом вдалося зібрати близько 500 тисяч підписів, а люди акціями протесту та пікетами також допомогли ухваленню рентного закону парламентом.

Гроші, які надходять, мають потрапити не в лапи олігархів і казнокрадів, а йти на потреби простих людей. Цей «нафтогазовий» бюджет має дійти до тих, хто живе біля вишки, п’є забруднену видобутком воду з колодязів, їздить по розбитих дорогах. Цей ресурс дасть нам можливість побудувати нові дороги, зробити нашу область екологічно безпечною, подбати про найнезахищеніших.

Сергій Мамоян, депутат Полтавської обласної ради, член СДП,

газета «Чесна країна», березень 2019 року

Коментарі
Завантаження ...