Інтернет газета

«Сергій Каплін – це президент, який піклуватиметься про простих людей»

0 238

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради, член політради Соціал-демократичної партії, в інтерв’ю «Чесній країні» розповів про те, як місцева команда його однопартійців працює над розв’язанням соціально-економічних проблем регіону. А також поділився думками про перебіг нинішньої президентської виборчої кампанії.

«НАШІ ДЕПУТАТИ ВТІЛЮЮТЬ В ЖИТТЯ ІДЕЇ СОЦІАЛ-ДЕМОКРАТІЇ»

– Лідер вашої партії Сергій Каплін балотується у Президенти. Як член його команди і фактичний керівник Полтави розкажіть, із чим ідуть до виборців місцеві соціал-демократи?

– Як відомо, 2012 року Сергій Каплін у Полтаві виграв парламентські вибори в окрузі, де балотувалися два олігархи. Після цього створив громадський рух «За простих людей», а потім і партію, діяльність яких була спрямована на захист інтересів громадян. Після перемоги на місцевих виборах наші представники зайшли у Полтавську міську, 25 районних рад, створила власну фракцію в облраді. Окрім того, подібних результатів вдалося досягти ще в кількох областях.

Найважливіше, що Партія простих людей (зараз – Соціал-демократична партія) системно вибудувала опозиційну позицію у Полтаві до тодішнього міського голови. Через три роки нам вдалося звільнити Полтаву від «нашестя» Олександра Мамая та його прибічників. Наразі маємо абсолютно іншу якість влади в місті. Ці депутати послідовно втілюють у життя принципи та ідеї соціал-демократії, з якими йшли на вибори.

– Що можете записати у свій актив?

– Основним нашим завданням було розв’язати комунальні проблеми міста та відновити якісну роботу комунальних підприємств. Уже вдалося вирішити питання із перевезеннями у громадському транспорті. Прикро, але ми змушені абсолютно в усіх сферах розгрібати авгієві стайні, які залишив колишній мер. Це стосується і ремонту доріг, дворових проїздів, тротуарів, всього іншого, що останні вісім років фактично не доглядалося.

«МИ ОЧІКУЄМО ПЕРЕМОГИ СОЦІАЛЬНОГО КУРСУ ДЕРЖАВИ»

– Поділіться досвідом, як Полтаві вдалося не піднімати тарифи за проїзд у міському транспорті?

– Це була тривала судова епопея. Полтавський окружний адмінсуд задовольнив позов Сергія Капліна і визнав протиправним рішення виконкому часів колишнього мера про підвищення тарифів. Взагалі, розв’язання цієї проблеми я бачу в тому, щоб 90% міських перевезень виконували комунальні підприємства. На останній сесії міськради депутати заклали 25 мільйонів гривень на закупівлю техніки для комунального підприємства. Також ми відновили співпрацю із Банком реконструкції та розвитку, сподіваємося, що до кінця каденції отримаємо приблизно 40-50 тролейбусів, що дасть змогу вдвічі збільшити кількість тролейбусного парку Полтави.

Стосовно приватних перевізників моя позиція така: ми готові розмовляти про зміну тарифу лише після того, як побачимо чіткі гарантії від перевізників дотримання правил перевезень, належного технічного стану маршрутних таксі та економічного обґрунтування тарифоутворення.

– Кажуть, у Полтаві категорично заборонили директорам шкіл збирати кошти з батьків.

– Фінансування освітньої галузі в місті цілком достатнє, аби в школах не існувало незаконних поборів з батьків. Ми завжди запитуємо про потреби навчальних закладів щодо реконструкції, ремонту, меблів, нових вікон тощо і намагаємося задовольняти всі заявки. Освіта і медицина – це провідні напрямки нашої роботи.

– Розкажіть про новозбудований центр екстреної меддопомоги та медицини катастроф. Де взяли кошти?

– Протягом останніх трьох років нам вдалося допомогти кільком великим медичним та освітнім закладам. Щодо обласної станції швидкої допомоги… Там було тісно, катастрофічно не вистачало приміщень для диспетчерів, лікарів, водіїв, прийому людей. Сергій Каплін домігся виділення 10 мільйонів гривень, щоб повністю перебудувати станцію швидкої допомоги. Другий проект – реконструкція нейрохірургічного відділення обласної лікарні, яке стало, мабуть, одним із кращих у державі.

– Як розв’язуєте проблеми фінансуванням закладів профтехосвіти?

– Полтавська громада спроможна їх утримувати, щоправда, за рахунок коштів з інших сфер. Але питання в іншому. Лише третина учнів, які навчаються в цих ПТУ, місцеві, решта – приїжджі. Вважаю, держава повинна мати чіткий план щодо учбового замовлення потрібних спеціальностей і частково їх фінансувати. Сьогодні Сергій Каплін відстоює повернення профтехосвіти на баланс держави. Як керівник одного із найважливіших комітетів у парламенті він має певні напрацювання в цьому напрямку. Я впевнений, що разом нам вдасться виправити цю ситуацію.

– Давайте повернемось до виборчої кампанії. Чого ви очікуєте від президентських виборів?

– Передусім перемоги соціального курсу держави. Президентом країни має бути людина, яка піклуватиметься насамперед про найбільш незахищені верстви населення. Не за ті два відсотки, які тримають 99% капіталу нашої держави, а за 98%, які своїми руками створювали і створюють цей капітал. І такою людиною я вважаю Сергія Капліна.

«ЗУПИНИМО БУДЬ-ЯКИЙ ПІДКУП ВИБОРЦІВ»

– У ЗМІ багато повідомлень про порушення на місцях, підкуп, спроби фальсифікації. Частково це реалізується через місцевих чиновників. Що робитемете у Полтаві, аби запобігти фальшуванню результатів виборів?

– Найголовніше наше завдання – зробити все можливе, щоб полтавці зробили свій вибір демократично, без будь-яких матеріальних стимуляцій. Останні вісім років вибори у Полтаві вигравав колишній міський голова Мамай, який купляв голоси за гречку і цукор. Результат подібних «заохочень» згубно позначився на життєдіяльності міста. Тому зробимо все можливе, аби запобігти подібним спробам підкупу з боку будь-кого кандидата. У деяких комунальних закладах були спроби незаконної агітації, але ми жорстко на них відреагували.

– Президентські вибори невдовзі добігають кінця, місцева ж влада продовжує працювати. Що ще плануєте зробити до завершення каденції?

– Найбільше хотілося б розв’язати проблеми житлово-комунального господарства, завершити ремонт тротуарів, дворових проїздів. Дуже турбує ситуація в сфері транспорту. Ми конкретними кроками намагаємось довести полтавцям, що спроможні розв’язати цю проблему.

– Схоже, ваша команда планує в Полтаві побудувати таку собі маленьку Швецію і показати Україні, як соціал-демократи змінюють життя на краще.

– Це абсолютно реально. Справа в тому, що владу в державі мають отримувати люди, які на місцевому рівні змогли довести свою управлінську спроможність розв’язувати маленькі проблеми в рамках держави, але великі — в рамках свого селища, міста.

«КОМАНДА КАПЛІНА ДОСЯГЛА ПОЗИТИВНОГО РЕЗУЛЬТАТУ В БАГАТЬОХ РЕГІОНАХ»

– Ви вважаєте, що на найвищу посаду в державі може претендувати лише людина, яка має управлінський досвід?

– Останнім часом нам багато розповідають про шлях Президента США Рейгана, аби порівняти його з одним із кандидатів на українських виборах. При цьому чомусь забувають, що цей «звичайний» актор двічі був губернатором і п’ять разів обирався керівником профспілки акторів Голлівуду. 1976 року він виграв праймеріз від Республіканської партії, але програв Джиммі Картеру. І тільки у 1980 році став Президентом. Від звичайного актора до керівника країни він пройшов шлях довжиною 20 років. Щонайменше 10 із них провів на посаді губернатора, розв’язуючи проблеми великого штату. Це говорить про одне: людина, яка приходить у велику політику, повинна мати управлінський досвід.

– Що порадите людям: як зробити правильний вибір, як не купитися на яскраву рекламу чи гучні гасла?

– Яскраві картинки можуть бути різними. Їх можна назвати якимось міфічним «новим курсом», можна подати як комедійний фільм із персонажем на велосипеді. А що за цим стоїть, окрім пустих обіцянок? Нічого! Важливо, щоб люди оцінювали кандидата насамперед за конкретними справами. Політик має пред’явити суспільству не картинку, а результати своєї роботи і чітку програму дій. Наприклад, соціал-демократична команда на чолі з Сергієм Капліним знає, як досягти позитивного результату не тільки в Полтаві, інших регіонах, де працюють наші депутати, а й в усій державі.

Спілкувався Петро Гнатюк,

газета «Чесна країна», березень 2019 року

 

 

Коментарі
Завантаження ...