Інтернет газета

СЕРГІЙ КАПЛИН: «Я готовий наступити на горло всім олігархам»

0 232

Лідер Соціал-демократичної партії, кандидат у Президенти України, народний депутат Сергій Каплін вважає, що альтернативи главі держави, що сповідує ідеї соціал-демократії, лівий напрям, в Україні немає. Він переконаний, що лише соціал-демократична ідеологія відповідає справжнім інтересам простих людей. І це не мрії, каже Каплін, а досвід найуспішніших країн Європи – Швеції, Німеччини, Норвегії, Данії. Тому, аби подолати зубожіння та безправ’я, Україна змушена буде наслідувати приклад своїх європейських сусідів. В ексклюзивному інтерв’ю «Чесній країні» лідер СДП розповів про те, як швидко і ефективно вивести країну з кризи, знищити олігархію і покращити життя простих людей.

«ЗАРАЗ СФОРМУВАВСЯ БЕРМУДСЬКИЙ ТРИКУТНИК – «ВІН», «ВОНА» І «ВОНО»

– Сергію Миколайовичу, як Ви можете оцінити хід нинішньої виборчої кампанії, враховуючи таку велику кількість кандидатів?

– Добре те, що гірше вже не буде.

– Олігарх Ігор Коломойський зробив ставку на кількох кандидатів, а саме: на Зеленського, Тимошенко, Шевченка. Чи означає це, що йому байдуже, хто переможе?

– Це означає, що зараз сформувався Бермудський трикутник: «ВІН», «ВОНА» і «ВОНО» – Порошенко, Тимошенко і Зеленський. У ньому гине українська державність, Україна і простий український народ. Наша політична сила будує свій трикутник, але в основу його будуть покладені не прізвища, а європейські цінності соціал-демократів – свобода, солідарність, рівність.

– Що потрібно зробити Україні, аби ліквідувати олігархів як клас?

– Обрати лідера деолігархізації, Президента України Сергія Капліна, який готовий одним чоботом наступити на горло всім олігархам відразу, одним кирзовим соціал-демократичним чоботом.

«МИ НЕ ТОРГУЄМО КРАЇНОЮ!»

– Відомо, що Юлія Тимошенко через своїх гінців погрожувала вам. Можете розповісти про це детальніше?

– Це не погрози, це істерики політика-жінки через усвідомлення безпорадності та очевидного програшу вже завтра новим молодим проєвропейським соціал-демократичним силам. Це істерика на нашу боротьбу, це істерика на нашу правду, це істерика через народження нового центру єднання українців, що тверезо мислять.

– Вас намагалися залякувати, а підкупити пробували?

– Намагалися постійно. Постійно намагаються купити вже п’ять років. І ніяк не можуть зрозуміти, що ми не торгуємо країною. Ми — майбутнє країни, ми його творимо!

«ТИМОШЕНКО – РОСІЙСЬКИЙ ПРОЕКТ»

– Чому саме на вас напосіла Тимошенко? Вона вважає вас серйозним і небезпечним конкурентом?

– Вона мудра жінка і розуміє, що її політична смерть знаходиться у соціал-демократичній партії. Вона, як Кощій Безсмертний, 27 років керує країною так чи інакше, розуміє, що її політична смерть — у голці, яка сьогодні у моїх руках.

– Вам не здається, що Тимошенко своїм популізмом дискредитує ліву ідею взагалі?

– Вона не ліва, вона «левая». Це проросійський, російський проект, псевдолівоцентристський, псевдосоціал-демократичний, псевдосоціалістичний. Знаєте, це навіть не солянка, це якісь російські щі.

– Під час передвиборчого турне ви об’їхали всю Україну. Які основні проблеми непокоять людей?

– Зарплати, пенсії – ці проблеми написані у мене на білбордах, описані в програмі, в книжці «Соціальний курс – за простих людей», яка є фактично розширеним поясненням цієї програми. Зарплати, пенсії, тарифи – три кити, на яких має триматися країна. Сьогодні ці опори в нас не міцні.

«СДП – БЕЗАЛЬТЕРНАТИВНА ЛІВА СИЛА»

– На вашу думку, чому лівий рух в Україні такий роздроблений і що потрібно зробити для його об’єднання?

– Він не може бути роздробленим, бо альтернативи Соціал-демократичній партії сьогодні немає. Все, що намагається  мімікріювати, копіювати нас, повторювати за нами, сьогодні не являє собою нічого серйозного ні в частині програм і планів, ні в частині команди, ні в частині методів, досвіду боротьби і самої боротьби. Ми – товариші профспілок, ми – товариші простих людей, ми – товариші наших колег у Європі! Ми єдино можлива сьогодні безальтернативна політична сила, яка представляє лівий рух України.

– На вашу думку, хто може очолити ліву коаліцію під час виборів у парламент восени?

– Аби такі речі обговорювати, необхідно, щоб з’явилися на горизонті повноцінні партнери для Соціал-демократичної партії.

– Відповідно до соціологічних опитувань, зокрема Фонду Фрідріха Еберта, в Україні значно зросла кількість прибічників соціал-демократичної ідеології. Враховуючи ці дані, скільки голосів у парламенті плануєте отримати?

– Наша мета – ліва більшість у парламенті, Президент – лівий, керівник уряду – лівий, більшість міністрів в уряді — ліві, які  реалізовуватимуть лівий курс.

Спілкувався Олександр Богатирьов,

газета «Чесна країна», березень 2019 року

Коментарі
Завантаження ...