Інтернет газета

Убивство Гандзюк: чому Тимошенко вперто покриває замовника

0 163

Шевченківський райсуд Києва частково задовольнив клопотання прокуратури та відсторонив до 6 квітня від посади голову Херсонської облради, провідного діяча місцевої «Батьківщини» Владислава Мангера. Попри беззаперечні факти та докази у причетності Мангера до організації жорстокого замовного вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк, Юлія Тимошенко продовжує покривати свого партійного соратника.

ІЗ ПАРТІЇ РЕГІОНІВ ДО «БАТЬКІВЩИНИ»

Чому кандидатка в Президенти так вперто не довіряє фактам слідства? Найголовніше пояснення такої турботи про однопартійця з боку Тимошенко: він фінансує в області її виборчу кампанію. А зараз Юлії Володимирівні, яка стрімко втрачає рейтинги, для перемоги потрібні чималі гроші – нехай і залиті кров’ю.

Іншого пояснення знайти важко. Адже Мангер – це не старий боєць «Батьківщини», а політичний кон’юнктурник. Свого часу він очолював державну податкову інспекцію у Херсоні. Він був активним членом Партії регіонів, навіть працював помічником відомого у кримінальних колах нардепа-«регіонала» Олексія Журавка (наразі не менш знаного сепаратиста).

Як стало відомо вже під час слідства, окрім державної служби, Мангер активно займається підприємницькою діяльністю. Разом з дружиною він володіє ТОВ «Екозерно» – це найбільший елеватор на півдні України. Слідчі встановили, що компанія колишнього податківця фігурувала у кримінальній справі щодо ухилення (!) від податків. За повідомленням Державної фіскальної служби, низка афільованих із «Екозерном» підприємств завдали державі збитків на суму понад 400 мільйонів гривень.

Аби уникнути кримінальної відповідальності, Мангер терміново шукав новий партійний «дах». Так колишній «регіонал» опинився в лавах «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Від цієї партії у 2015-му він обрався депутатом облради, а 2016-го (за безпосередньої підтримки Тимошенко) пересів у крісло голови облради. За «особливі заслуги» Мангера обрали головою Херсонської міської організації  «Батьківщини». Кажуть, що це стало можливим завдяки фінансуванню ним через «чорну бухгалтерію» партії Тимошенко.

ГАНДЗЮК ПРОТИ ОБОРУДОК МАНГЕРА

Проте «коронування» Мангера в «Батьківщині» не обійшлося без скандалу. Тодішня очільниця молодіжного крила херсонського осередку партії Катерина Гандзюк проявила надміру принциповість і відкрито заявила, що людині з таким «регіональним» і кримінальним багажем не місце в «Батьківщині». На знак протесту Гандзюк вийшла з партії. Так розпочалося протистояння між нею та Мангером. Відтоді завдяки саме Катерині темні оборудки Мангера стали відомі громадськості.

Коли Мангер націлився на посаду мера Херсона, Гандзюк зробила все можливе, аби завадити йому «освоїти» ще й міський бюджет. На виборах він зазнав нищівної поразки. Це стало ще однією зарубкою у протистоянні Мангер – Ганзюк.

Остаточно соратник Тимошенко «закипів», коли влітку минулого року Катерина викрила його причетність до злочинних схем розкрадання херсонських лісів. Не виключено, що й у Тимошенко урвався терпець, з її штабу натякнули своєму підопічному: ситуація потребує кардинального вирішення. І Мангер почав негайно діяти.

ЛУЦЕНКО: ДОКАЗІВ ДОСТАТНЬО

Координуюча роль Владислава Мангера в організації вбивства очевидна. Про це кажуть у Генпрокуратурі. За даними слідства, саме він призначав виконавців, розраховувався через посередників із ними грошима, а головному кілеру навіть «відписав» за символічну суму оренди цілий санаторій. Херсонський журналіст Сергій Нікітенко стверджує, що Мангер ще 2014 року сформував собі приватний озброєний загін для виконання подібних доручень.

Ось чому беззаперечність доказів причетності Мангера до злочину, а головне – партійна ниточка, що веде від нього до шефині «Батьківщини», змусили Тимошенко так нервувати, піти ва-банк і вперто захищати однопартійця. Та й слідству стало відомо, що одразу після замаху на Гандзюк Юлія Тимошенко особисто відвідала Мангера у Херсоні.

«У нас достатньо доказів проти цієї особи, – заявив у лютому на брифінгу генпрокурор Юрій Луценко. – Ніякі посади, партійності або інші політичні обставини не завадять пред’явити підозру Мангеру».

Тепер у Владислава Мангера лише одна примарна надія уникнути відповідальності за жахливий злочин – президентське «пришестя» Тимошенко. Але, як свідчать результати соцопитувань, ці сподівання – марні. Крім того, у Генпрокуратурі заявили, що доведуть справу вбивства Катерини Гандзюк до логічного завершення і винні будуть обов’язково покарані.

Віктор Бондаренко,

газета «Чесна країна», березень 2019 року

Коментарі
Завантаження ...