Інтернет газета

Справа про відмивання коштів: СБУ ретельно перевіряє рахунки «Батьківщини»

0 229

Торік невідомі перерахували від імені одеситів та черкащан кошти на рахунки політичної партії

Управління Служби безпеки України в Києві та Київській області у рамках справи про відмивання грошей перевіряє рахунки політичної партії «Батьківщина». Про це повідомляє «РБК-Україна», посилаючись на постанову Печерського райсуду Києва від 12 березня.

Відповідно до постанови, відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань у цій справі було внесено ще 14 лютого 2019 року.

Також повідомляється, що під час перевірки НАЗК з’ясувало, що 2018-го року невідомі, ймовірно, з метою приховування незаконного походження коштів, перерахували від імені жителів Одеської і Черкаської областей на рахунки партії 3,5 млн гривень. Водночас, встановлено невідповідність суми нарахованого доходу за період з 01.01.2015 по 30.09.2018 сумі внесків, здійснених мешканцями Одещини та Черкас у третьому кварталі 2018 року.

«Наразі у кримінальному провадженні з метою перевірки та аналізу руху грошових коштів, які вносилися зазначеними фізичними особами на рахунок ПАТ «Мегабанк» та при дослідженні документів, які стали підставою для перерахування зазначених коштів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, що містять відомості, які становлять банківську таємницю за банківським рахунком № 2600426373 ПАТ «Мегабанк», – зазначається у постанові.

Відтак, суд надав слідчому тимчасовий доступ до документів про рух коштів, які вносилися фізичними особами на рахунок «Батьківщини» у «Мегабанк». Крім того, за даними правоохоронців, гроші вносилися на партійний рахунок «Батьківщини» у державному «Приватбанку».

Зауважимо, раніше журналісти-розслідувачі програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” повідомляли, що протягом другого півріччя 2018 року партія “Батьківщина” одержала 1 млн гривень від фейкових донорів. Тоді виявилося, що спонсорами команди Тимошенко були прості українці – пенсіонери, касири, охоронці.

Коментарі
Завантаження ...