Інтернет газета

СЛУГА КОЛОМОЙСЬКОГО: тіньовий бізнес шоумена Володимира Зеленського

0 1 789

З усієї української атрибутики у кандидата в Президенти Володимира Зеленського справжнім є тільки значок тризуба на лацкані піджака, в якому комік позував на фото для Центральної виборчої комісії. В одному зі своїх виступів слуга олігарха Коломойського назвав Україну «актрисою німецького фільму для дорослих». А український народ для власника компанії «Студія Квартал-95» давно перетворився на дійну корову, з якої Зеленський доїть свої мільйони.

Уже в 2012 році самозваний «слуга народу» потрапив до списку доларових мільйонерів. Якщо за роки окупації Росією Криму та частини Донбасу статки багатьох українських бізнесменів зменшилися, то добробут Володимира Зеленського, навпаки, зріс в рази! І збільшився він за рахунок бізнес—проектів, які новоявлений кандидат-клоун у Президенти продовжував реалізовувати в країні-агресорі — Росії.

ШЛЯХ ДО ПЕРШОГО РЯДКА МІЛЬЙОНЕРІВ У «ФОРБС»

У номері за грудень 2012 року журнал «Forbes-Україна» представив рейтинг 25 найдорожчих і найпопулярніших зірок українського шоу-бізнесу. Сукупний дохід 25 найуспішніших знаменитостей видання оцінило в 80 мільйонів доларів США. Майже половина цієї суми припала на трьох учасників рейтингу — боксерів Володимира та Віталія Кличків (№1 і №5 за доходами), а також «Студію Квартал-95» (№2 за доходами). Разом із тим, Володимир Зеленський та його партнери по комік-бізнесу посіли перше місце в загальному рейтингу, незважаючи на друге місце за доходами. За даними видання, особистий дохід Зеленського в 2012 році склав більш як $2 млн.

Однак це лише верхівка айсберга. У 2013 році той самий «Форбс» підрахував, що статок Зеленського і Ко напередодні Революції Гідності збільшився вже до 10 мільйонів доларів США!

Але і ця сума, як виявилося, була істотно занижена. За словами експертів з того самого журналу «Forbes-Україна», в 2008 році власник телеканалу «Інтер» Валерій Хорошковський через афілійовані структури придбав 50% «Студії Квартал-95». Один з учасників ринку, близький до «Інтера», розповів, що половина компанії Зеленського обійшлася Хорошковському в $12 млн. Тобто вже тоді «Квартал» оцінювався приблизно в $24 млн! Деталі цієї угоди не афішувалися. Але ясно було одне: велика частина доходів «Кварталу» ховалася від сплати податків в офшорах.

До речі, в 2015 році той самий «Форбс» писав, що свої доходи від продажу кінокартин «кварталівці» ретельно приховують. Виходячи з бокс-офісів фільмів і за вирахуванням гонорарів дистриб’юторів (зазвичай 15% від каси) і прокатника (50%) за свої фільми на той час «Студія Квартал-95» з партнерами могла отримати близько $30 млн (тобто близько 750 млн грн за курсом 2015 року)!

НЕВРАХОВАНІ ДОХОДИ — «ПРИВАТ»-ПРОГРАМИ

Крім того, великі суми грошей, які проходять повз податкову, — це розважання Зеленським і Ко нуворишів на приватних вечірках і «сімейних» корпоративах. Сайт «Олігарх» писав, що під час новорічних концертів коміки з «Кварталу» за годину заробляють 60 тис. дол. США.

«Іноді, до речі, просять тільки одного Зе (прізвисько Зеленського у вузьких колах. — Ред.), хочуть, щоб був ведучим або тамадою на весіллі. Це обійдеться в $40 тис. Важливий момент: гонорари на корпоративах — це завжди в першу чергу бажання з боку артиста і можливості замовника. Завжди можна домовитися. На відміну від касових концертів, де головний зал — скільки зібрав людей, стільки й заробив», — повідомляє видання.

Але і $60 тис. за кривляння перед багатою публікою — не межа! Сайт «5 каналу» писав, що до того, як нинішній утікач з України Ігор Коломойський запустив політичний проект «Зеленський—Президент», залучивши його до своєї бізнес-імперії, комік роками був у олігарха «придворним гумористом», роль якого — розважати свого господаря і його друзів. Одна з таких вечірок відбулася в листопаді 2018 року, на ній зібралася вся перша двадцятка українського списку «Форбс».

«Було це на дні народження Ігоря Суркіса — друга Коломойського. Зеленський розважав гостей у різних смішних амплуа, в тому числі і в ролі майбутнього Президента. Олігархи сміялися від душі, а Зеленського за це щедро винагородили і заплатили гонорар більш як 100 тисяч доларів!» — повідомляє «5 канал». «Уявляєте: кандидат у Президенти веселить українську «знать». Народ жує, плямкає, випиває і хихикає в проміжках», — цитує сайт відому журналістку Соню Кошкіну, яка написала про цю вечірку на своїй сторінці в «Фейсбук».

І тут постає запитання не тільки до Зеленського, а й до олігарха Ігоря Коломойського, який щедро розкидається такими гонорарами. З чиїх кишень гроші? Звичайно, з наших! Нагадаємо, що Нацбанк звинувачує Коломойського і його комерційні структури в шахрайських діях через банк «Приват», які завдали збитків державі в розмірі 5,5 млрд дол. США!

ВРІЗ: «Результати незалежного розслідування компанії Kroll підтвердили, що ПАТ «ПриватБанк» було об’єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій протягом мінімум 10 років до націоналізації, що призвело до завдання збитків банку мінімум у $5,5 млрд». (Офіційний портал Нацбанку України)

ДЕКЛАРАЦІЯ: ЕЛІТНА ВЛАСНІСТЬ У СТОЛИЦІ, ПІД КИЄВОМ, В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ І ЛОНДОНІ

Поки волонтери і прості громадяни збирали гроші на війну з російським окупантом, а солдати копали бліндажі, захищаючи державні рубежі від агресора, Володимир Зеленський колекціонував елітну нерухомість і цінні швейцарські брязкальця.

За даними декларації за 2017 рік, яку шоумен подав до ЦВК для реєстрації кандидатом у Президенти, Зеленський і його сім’я володіють шикарним житлом.

Постійним місцем проживання власника «95 кварталу» є село Іванковичі під Києвом. Там у нього приватний будинок (353,3 кв. м) в районі елітної клубної забудови «Маєток». На сайтах з продажу нерухомості можна дізнатися вартість подібних особняків. Середня ціна — 300 тис. дол. США! Однак стільки коштує «типовий проект». Відомо, що ділянку під забудову в Іванковичах Зеленський купував ще в середині 2000-х разом зі своїми колегами по «Кварталу» Оленою Кравець і Олександром Пікаловим. Кажуть, що тоді їм ця угода разом з індивідуальним будівництвом обійшлася в мільйон доларів!

Постійним місцем проживання власника «95 кварталу» є село Іванковичі під Києвом. Там у нього приватний будинок в районі елітної клубної забудови «Маєток»

Крім того, у шоумена є квартира в Києві (131,9 кв. м), а також дві квартири в столиці, якими він володіє спільно з бізнес-партнерами Сергієм і Борисом Шефірами (453,1 кв. м), два паркувальних місця ( 20,9 і 20,7 кв. м) і земельна ділянка (1200 кв. м).

У декларації також зазначено, що дружина Зеленського володіє квартирою, яка знаходиться в Лівадії на окупованому півострові (129,8 кв. м), а також місцем для парковки в Лівадії (16,1 кв. м). Також дружина шоумена володіє квартирою в Києві (284 кв. м), а задекларовані нежитлові приміщення в столиці (337,8 кв. м) — спільна власність з Ларисою і Оленою Шефір. Також спільною власністю є нежитлове приміщення в Києві площею 305,9 кв. м. Ним Олена Зеленська володіє спільно з Сергієм Шефіром.

Крім цього, з листопада 2014 року подружжя Зеленських орендує у Великій Британії квартиру (91,9 кв. м) вартістю 42,2 млн грн. Напевно, готували «запасний аеродром» у разі просування російських військ углиб України.

Також шоумен задекларував чотири одиниці супердорогих швейцарських годинників марок Breguet, Tag Heuer, Roleх, Bovet, а його дружина — швейцарський годинник Piaget, Breguet і ювелірний набір — сережки та каблучку з діамантами.

Їздить родина Зеленських на авто Land Rover Range Rover 2016 року випуску вартістю 4,7 млн ​​грн і на Mercedes-Benz S 500 4Matic 2014 року випуску вартістю 1,8 млн грн.

Шоумен задекларував 26 торгових марок, три корисні моделі і три винаходи.

У Зеленського є готівкою $285 тис., 220 тис. грн і €50 тис. У банку Латвії він зберігає $417 тис., а Олена Зеленська — $8,4 тис. В українських банках у шоумена лежить 1,18 млн грн, $16,8 тис. і €132.

Подружжя Зеленський є кінцевими бенефіціарами в 4 фірмах: ТОВ «Студія Квартал-95», Aldorante Limited (Кіпр), Film Heritage inc (Беліз), San Tommaso SRL (Італія). На самого Зеленського записані ТОВ «Кіноквартал», Megiritano Ventures Ltd (Британські Віргінські острови), Vilhar Holdings Limited (Кіпр). Також вони є співвласниками більше десятка товариств.

У 2017 році шоумен отримав майже 7 млн ​​грн доходу, зокрема — 4,34 млн грн від заняття підприємницькою діяльністю (надходження від фізичних та юридичних осіб). Також він отримав 1,58 млн грн зарплати, 608,2 тис. грн — відсотків, 207,1 тис. грн страхових виплат, 5 тис. грн роялті та 1 тис. грн гонорарів (це при тому, що постійно бере участь у виступах). Доходи його дружини в 2017 році склали майже 200 тис. грн — 148,1 тис. грн заробітної плати, 45,1 тис. грн страхових виплат, 5 тис. грн гонорарів і 1 тис. грн — соціальних виплат.

605 тис. грн сім’я Зеленських отримала від надання майна в оренду.

«Чесна країна» підрахувала, що, згідно з декларацією, Зеленський і його сім’я є власниками рухомого і нерухомого майна, а також вкладів на загальну суму близько 7 мільйонів доларів США.

Однак легко помітити суттєву різницю між задекларованою сумою і тими доходами, які «Квартал» отримав тільки в 2015 році — 30 млн дол. Тобто вона занижена більш як у 4 рази!

Де ж решта грошей? Про це дізналися журналісти з антикорупційного проекту «Схеми».

ЗЕЛЕНСЬКИЙ І ОФШОРИ «ЗЕЛЕНОЇ СІМ’Ї»

За кілька днів до офіційного старту своєї президентської кампанії Володимир Зеленський дав велике інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону. «Слуга народу» клявся в бесіді, що ще до початку війни закрив свій бізнес в Росії. Однак репортери спільного проекту «Радіо «Свобода» і телеканалу «UA: Перший» «Схеми» розвінчали брехню Зеленського.

Журналісти перевірили російські реєстри і з’ясували, що шоумен сказав неправду. Російська філія «Кварталу» ( «Квартал Сінема») насправді була закрита лише 10 грудня 2018 року — саме до старту політичного проекту «Зеленський-Президент». Однак це тільки одна з чотирьох пов’язаних із Зеленським російських компаній. А три інші продовжують працювати в країні-агресорі.

Як виявилося, ключ від російського бізнесу Зеленського захований у структурі власності його українських компаній. І він — на Кіпрі.

На початку 2013 року в Вінницькій області було зареєстровано товариство «Квартал 95». Сфера діяльності — кіновиробництво. Його засновником виступила кіпрська офшорна фірма GREEN FAMILY LTD ( «Зелена сім’я»). За цією структурою стоять давні бізнес-партнери Зеленського по «Кварталу 95»: Андрій Яковлєв, Борис і Сергій Шефіри, сам Володимир Зеленський і Тимур Міндіч, соратник Ігоря Коломойського і бізнесмен, який має частку в близьких до олігарха медіа-структурах.

Сама назва «Зелена сім’я» в близьких до Зеленського колах пов’язують з прізвищем шоумена і кольором найпопулярнішої валюти світу — доларом США.

Отже, компанія GREEN FAMILY LTD є засновником трьох кінокомпаній у РФ: «Вайсберг Пікчерс», «Платинумфільм» і «Грін Філмс».

Якщо дві перші компанії сьогодні, як кажуть, «на ладан дихають», то, за даними Росстату, розмір грошових надходжень на рахунки фірми Зеленського «Грін Філмс» склав: у 2014 році — 340 млн руб., у 2015 році — 208 млн руб., у 2016 році — 123 млн руб., у 2017 році — 180 млн руб. У перерахунку на долари за середньорічним курсом загальна сума становить понад $13 млн! І це без урахування доходів за 2018 рік.

Таким чином, Зеленський, який переконував Гордона, що з 2014 року не веде бізнесу в Росії, брехав. Адже компанія «Грін Філмс», засновником якої є кіпрська офшорка GREEN FAMILY LTD, продовжувала продюсувати кінокартини в РФ.

Мало того, як з’ясували «Схеми», компанія Зеленського планує знімати трилер «Вниз», гроші на зйомки якого збираються виділити з … російського бюджету. Одну з ролей у картині повинен зіграти актор Володимир Машков — довірена особа Путіна на виборах президента РФ в 2018 році. До речі, сценарій до фільму написали директор компанії «Грін Філмс» Дмитро Глашкін і Марюс Вайсберг, справжнє прізвище якого Бальчунас. Бальчунас — бізнес-партнер «Кварталу», режисер кількох їхніх кінострічок і близький друг Зеленського. Коло замкнулося.

БІЗНЕС-ТРІО: КОЛОМОЙСЬКИЙ-МІНДІЧ-ЗЕЛЕНСЬКИЙ

Але і на цьому контакти Зеленського з Росією не закінчуються. «Чесна країна» провела власне розслідування і дізналася, що Зеленський-Голобородько дуже близький із тими, хто розв’язав війну проти України і пропагував захоплення нашої країни. Як виявилося, у «слуги народу» Зеленського є прямі виходи на російську еліту.

Одним із ключових бізнес-партнерів Зеленського є Тимур Міндич. Якщо уважно ознайомитися зі складом акціонерів компанії ТОВ «Квартал 95» і її дочірніх підприємств «Драйв продакшн», «Квартал ТВ», то можна побачити, що їх об’єднують Зеленський і Міндич.

Тимур Міндич — довірена особа Коломойського і його близький друг. Олігарх був присутній на його весіллі в 2010 році й обряді обрізання його сина в 2018 році, а Міндич був на дні народження Коломойського в Женеві в лютому 2018 року.

Тимур Міндич — непублічна фігура, неофіційний куратор телеканалу «1+1», член опікунської ради єврейської громади в Дніпропетровську. Крім того, підконтрольна Коломойському «Укрнафта» передала права Міндичу на київську садибу на бульварі Шевченка, 34. Міндич також є акціонером провайдера «Віасат», володіє єдиною в країні фабрикою вирощування діамантів і квартирою в столичному будинку-монстрі на Грушевського, 9-а.

Тимур Міндич
з Катериною Вербер

Кажуть, що саме Міндич і Коломойський вирішили розіграти передвиборний президентський спектакль «Зеленський — слуга народу». І, схоже, цей проект узгоджений із керівництвом РФ…

А ОСЬ І ДРУЗІ ПУТІНА!

Між Коломойським—Міндичем—Зеленським і Путіним існує сполучна ланка. Це мати дружини Тимура Міндича — Алла Вербер.

Дружиною Тимура Міндича є Катерина Вербер — власниця київського бутіка Dolce&Gabbana. Катя — громадянка Росії, вона веде розкішне життя. У неї золотий Bentley, телефон Vertu, сумки Hermes із крокодилової шкіри і сукні Balenciaga.

Катерина Вербер

Її мати, теща Міндича, — Алла Вербер — відома в Росії баєрка, бізнес-леді, фешн-директор московського ЦУМу і санкт-петербурзького ДЛТ (Дім ленінградської торгівлі), віце-президент ювелірної фірми Mercury. Вона закуповує товар для престижних магазинів Росії (Dolce&Gabbana, Balenciaga, Balmain, Vetements і т.д.) і формує нові колекції.

В ЦУМ і ДЛТ приходить за покупками весь політичний бомонд РФ, в тому числі сім’ї Путіна і Медведєва. Тому за роки роботи знайомства Алли Вербер вийшли далеко за межі гламурної тусовки. Її друзями є провідні політики Росії.

Наприклад, 21 травня 2018 року Алла Вербер із розмахом відзначила свій 60-річний ювілей у центрі російської розкоші «Барвисі Luxury Village». Святкування відвідала подруга тещі Міндича, один з ідеологів війни Росії проти України, найближча соратниця Путіна, голова Ради Федерації Федеральних Зборів РФ Валентина Матвієнко. Нагадаємо, що проти Матвієнко через анексію Криму введені санкції: їй заборонений в’їзд до країн Євросоюзу, а також заморожені всі її активи на території ЄС.

Надія Бабкіна, Філіп Кіркоров, Валентина Матвієнко,
Алла Вербер

Крім того, день народження Алли Вербер відвідав нині вже покійний Йосип Кобзон, який брав активну участь у злочинній діяльності ОРДЛО, агітував бойовиків воювати проти України.

Йосип Кобзон і Алла Вербер

Наївно вважати, що теща близького бізнес-партнера Ігоря Коломойського — Тимура Міндича — не в курсі подій останніх років. І справа не тільки в грошах. Пам’ятаєте, як Зеленський в образі Голобородька «пожартував», що в Україні проживає 40 мільйонів клоунів. Для всіх подібних коломойських, зеленських, міндичів, верберів, що мають паспорти кількох країн, трагедії окремих людей не існує. Все визначається рівнем власного комфорту. Їм все одно, чия буде влада: хоч Бога, хоч чорта!..

Ну що, шановні читачі, вам іще смішно?

Тарас Нагорний, «Чесна країна», лютий 2019 року

 

Коментарі
Завантаження ...