Інтернет газета

ЩО НЕСЕ РІК СВИНІ ПОЛІТИКАМ (Фейлетон)

0 510

5 лютого за східним календарем розпочався рік жовтої земляної Свині. Для України «свинячий рік» обов’язково буде особливим. Адже цьогоріч відбудеться двоє виборів – Президента і до Верховної Ради. А як відомо, виборчі кампанії в Україні завжди ведуться по-свинськи: кандидати виливають масу бруду і потім один в одного ним кидаються. Тож рік Свині має принести нашим політикам багато неймовірних пригод і яскравих вражень.

Особливі надії покладає на цей рік Юля Т., у якої коштовних брендів – як грязі, але їй хочеться примоститися біля головного корита. Це вже третя така її спроба. Четвертого шансу, швидше за все, у неї не буде. Попри солідний досвід експлуатації образу немічної на візку, так довго дурити виборців і тиснути на жалість уже не вдасться.

Чи буде рік Свині успішним для Юлі Т.? Поки що всі прикмети не на її користь. Колір цьогорічної свині – жовтий, а не фірмовий біло-червоний. Стихія року – земля, а Вона надає перевагу трохи дорожчій, схильній безслідно зникати субстанції – газу. Східній Свині притаманні щирість, оптимізм і працьовитість. І якщо ледачою Юлю не назвеш (щоб стільки років маніпулювати українцями, треба докласти неабияких зусиль), то з оптимізмом і щирістю не все так однозначно, бо вже 150 мільйонів гривень витрачено на рекламу, а президентська кампанія лише стартувала.

Шанс перемогти у неї був 2010-го – у рік білого Тигра. З такої нагоди кандидатці навіть подарували тигреня-альбіноса. Образ ТигрЮЛІ тоді багатьом сподобався, а от СвинЮЛЯ вже багатьом надокучила.

Не надто сприятливим рік земляної Свині буде і для радикального Олега. Хоча його і тягне до землі так сильно, що він її їсть просто у парламенті. Але при цьому до корів його вабить значно сильніше, ніж до свиней. Особливо якщо ці скотиняки блакитного кольору.

Підкласти свиню рік Свині може Анатолію Бетееровичу. Генпрокуратура вже зацікавилася свинством колишнього міністра оборони, який свого часу за безцінь розпродав озброєння і військове майно. Після виборчої кампанії на нього може чекати окремий вольєр у Лук’янівському зоопарку.

І зовсім нічого не світить у рік Свині Вові на прізвисько Голобородько. Бо мила паця – не для всіх кошерна.

Іван Тваринськи, «Чесна країна», лютий 2019 року

Коментарі
Завантаження ...