Інтернет газета

ТИМОШЕНКО ОЧОЛИЛА РЕЙТИНГ БРЕХУНІВ

0 264

У першій трійці з нею Ляшко та Бойко

Рейтинг брехунів і маніпуляторів за 2018 рік склали та оприлюднили днями аналітична платформа VoxUkraine та журнал «Новое время». За рік ними було проаналізовано майже 1,2 тис. висловлювань із публічних виступів кандидатів у Президенти, які можна оцінити за параметрами правда/брехня.

«Ми відстежували політиків протягом року на центральних телеканалах, а також у найбільших медіа. Ми слідкували, які коментарі вони давали, інтерв’ю. Ми не перевіряли регіональних медіа, оскільки дуже часто політики просто повторюють те, що вже сказали у центральних медіа», – розповіла під час презентації рейтингу медіа-директор VoxUkraine і редактор проекту VoxCheck Олена Шкарпова.

За результатами дослідження лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко виявилася політиком, який частіше за інших топових кандидатів у Президенти в своїх публічних виступах говорить неправду. Так, серед 248 проаналізованих цитат Тимошенко правда становить лише 31%, при цьому відсоток маніпуляцій – 27%, брехні – 33%, перебільшення – 8%.

«Наприклад, вона часто говорила про те, що економіка України впала вдвічі, що не відповідає дійсності. Економіка впала на 11,7%, і цей показник вона могла б використовувати, але використала більш яскравий, дратівливий показник», – сказала Шкарпова.

Цитатою року від Тимошенко можна вважати її передвиборчу обіцянку знизити ціни на газ для населення вдвічі. Багато експертів стверджують, що провернути подібну операцію, не втративши фінансової допомоги з боку МВФ і не перетворивши НАК «Нафтогаз України» з найбільшого платника податків у хронічно збиткове підприємство (яким НАК був довгі роки), неможливо.

Крім того, минулого року Тимошенко стверджувала, що держборг країни досяг рівня 82% ВВП, але це дані 2016-го, а в 2018-му показник знизився майже до 60%.

Ще Леді Ю бралася порівнювати українські та європейські зарплати, але за зразок незмінно брала доходи в найбагатших країнах Євросоюзу. При цьому не згадуючи, що і вартість життя там висока.

А ще весь 2018 рік Тимошенко критикувала главу держави та все, що з ним пов’язано. І теж не завжди трималася в рамках істини.

До речі, наприкінці 2017-го, коли VoxCheck та журнал «Новое время» вперше склали рейтинг політичних брехунів, Тимошенко також опинилася на першому місці за відсотком неправдивих висловлювань. Але успіхи у неї все ж таки є: частка правди в її словах збільшилася з 9% в 2017-му до майже 33% в 2018 році.

Трохи відстали від Леді Ю в рейтингу брехунів лідер Радикальної партії Олег Ляшко та колишній опоблоківець Юрій Бойко. Вони посіли друге і третє місця.

Було досліджено 285 цитат Ляшка, і в них відсоток маніпуляцій склав 17%, брехні – 31%, перебільшення – 11%, правди – 41%. Спектр тем, про які любить говорити Ляшко, надзвичайно широкий: від фінансування лікування онкохворих до смертності українців у ДТП. Можливо, саме з цієї причини майже третина його публічних виступів містить відверту брехню — бути експертом відразу в усьому не можна.

Наприклад, Ляшко заявляв, що онкохворі фінансуються з бюджету на 6% від необхідного рівня. Хоча реальні цифри інші: на 30% – для дорослих і на 63% – для дітей.

А в 139 цитатах співголови партії «Опозиційна платформа – За життя» було виявлено 19% маніпуляцій, брехні – 24%, перебільшення – 13%, а правди – 45%. Бойко неймовірно любить коментувати газові питання та лякати населення темою газових тарифів. Політик, наприклад, любовно згадує про той період, коли він був міністром, а газ для населення коштував 400—700 грн за 1 тис. кубометрів (сьогодні – 8 тис. 550 грн).

Але, озвучивши ці дані, колишній регіонал не нагадав слухачам, що подібний рівень цін був приблизно 10 років тому і відтоді все в країні суттєво подорожчало. І що тарифна сітка на газ досить складна і залежить від типу споживача. А 400—700 грн – це найнижчі тарифи з тих, що існували в деякі періоди.

За матеріалами depo.ua та nv.ua. «Чесна країна», лютий 2019 року

Коментарі
Завантаження ...