Інтернет газета

АНДРІАНА БАЙЛО: «РЯТУВАТИ ТВАРИН ІЗ ЗООКОНЦТАБОРІВ НАМ ДОПОМАГАЮТЬ ЄВРОДЕПУТАТИ»

0 139

На початку листопада 2018 року в місті Покровськ Донецької області в приватному зоопарку «Парк Покровського періоду» зоозахисниками було виявлено страшний факт. Понад 100 тварин утримувалися в жахливих умовах – тісних клітках та повній антисанітарії. Звірі були неприродно худими та хворими. Активістам, щоб врятувати тварин, довелось звернутися по допомогу до міжнародної спільноти, позаяк профільне Міністерство екології та природних ресурсів намагалося закрити очі на ситуацію, що склалася у покровському зооконцтаборі.

Ми одразу почали бити на сполох, щойно дізналися про цей приватний зоопарк. З проханням врятувати тварин зі «звіринця смерті» ми звернулися до екоінспекції, поліції, Мінекології. Але профільне міністерство не поспішало робити офіційних заяв та належно діяти.

Тому українські зооактивісти залучили до порятунку звірів відомих у всьому світі захисників прав тварин. Зокрема, з листом до Президента Петра Порошенка звернулися: французька кіноактриса Бріджит Бардо, депутат Європарламенту, віце-президент групи щодо благополуччя тварин Стефан Ек та зірки Голлівуду.

Внаслідок тиску громадськості, наших масових заяв до уповноважених органів, депутатських запитів народного депутата України Сергія Капліна ми таки домоглися перевірки екоінспекціі. Проте акти перевірок були з численними порушеннями і тому процес порятунку затягувався.

Лише 8 січня 2019 року почалося вивезення перших тварин – тих, які потребували першочергової допомоги. Решта в’язнів і надалі залишилися в зооконцтаборі Ігоря Падалки.

Через тяглу бездіяльність Мінекології, зібравши 25 тисяч підписів під петицією, ми змушені були звернутися до Європарламенту. 17 січня питання порятунку тварин із зоопарку Покровська було включено до порядку денного групи з питань благополуччя тварин Європейського парламенту. В результаті до українського уряду з приводу порятунку помираючих тварин звернулися голова Страсбурзького слухання Аня Хазепамп та голова групи з питань тварин Сірпа Пієтікайнен.

Цього самого дня, 17 січня, вдалося визволити з неволі ще двох левів та п’ятьох ведмедів, яких відвезли до приватного зоопарку «Home Zoo». Всі тварини перебували у критичному стані. Наприклад, лев Гера, якому 4 роки, був вкритий ранами та виснажений, з мінімальною вагою. Через що 20 січня він, на жаль, помер. Причина смерті: повне виснаження, яке призвело до дистрофії серця та дистрофії печінки; шлунок був забитий шерстю. Все це сталося через затягування процесу порятунку та некомпетентності працівників екоінспекцї, державного ветеринара, які протягом трьох місяців не визначали важкий стан тварин.

Для пришвидшення порятунку і запобігання смерті решти тварин 24 січня ми під стінами Мінекології влаштували акцію «Врятуймо тварин Покровська». Попри сильний мороз, до акції, на якій були присутні активісти та телезірки, приєдналися навіть небайдужі перехожі.

25 січня відбулася чергова перевірка зоопарку Падалки. І з’ясувалося, що майже сто тварин просто зникли! Зараз ми намагаємося їх знайти. Нарешті, 6 лютого були вивезені останні п’ятеро ведмедів до реабілітаційного центру «Синевир». Треба зазначити, що вся операція з порятунку тварин відбувалася за кошти небайдужих громадян.

Зараз на організатора цього концтабору очікує суд за обвинуваченням по статті 299 Кримінального кодексу України («жорстоке поводження з тваринами»).

А.Байло
в реабілітаційним центрі Синевир, куди відвезли останніх 5 ведмедів

До речі, під час порятунку тварин з’ясувався ще один жахливий факт. Власник приватного зоопарку Ігор Падалко був опікуном прийомних дітей. І коли зоозахисники зробили розголос щодо жахливих умов утримання тварин, діти осміліли і четверо дівчат написали на опікуна заяву про зґвалтування. В результаті 30 січня педофіла і живодера було заарештовано. Триває слідство.

Варто зауважити, що таких історій могло б не бути, якби Міністерство екології належно виконувало свої повноваження. Адже у законодавстві існує прогалина, завдяки якій будь-хто може створювати зоопарки, звіринці, приватні колекції тварин тощо без контролю з боку держави.

В історії України ще не було аналогічного факту вилучення та порятунку такої великої кількості тварин – 5 левів та 11 ведмедів. Ми фактично відкрили скриньку Пандори, бо, за неофіційними підрахунками, в Україні існує близько 60 таких катівень для тварин! Сподіваюся, що у майбутньому уповноважені органи сприятимуть зооактивістам у порятунку диких тварин, які утримуються у неволі в жахливих умовах, адже алгоритм дій нами вже напрацьований.

Коментарі
Завантаження ...