Інтернет газета

СЕРГІЙ КАПЛІН ВИМАГАЄ ВІД МІНІСТРА НАВЕСТИ ЛАД У ВИПЛАТІ СУБСИДІЙ

0 185

Півроку із дня в день вони займають о 6-й ранку чергу під кабінетами управління соцзахисту Заводського району Миколаєва. Маючи півторатисячну пенсію, мусять віддати державі та комунальним монополістам майже по 2,5—3 тисячі гривень за компослуги. Оформити субсидію нереально – керівниця управління місяцями на лікарняному, а заступниця й чути нічого не хоче. Голова парламентського Комітету соцполітики Сергій Каплін виїздить до Миколаєва. Нардеп переконаний – потрібно терміново втрутитись у ситуацію, щоб не допустити соціального колапсу.

Їхали без попередження, анонімно. У коридорах, перед входом, на вулиці десятки людей. Душно. Місць для сидіння обмаль, пенсіонери в напівпритомному стані намагаються достукатись до керівництва. Поява нардепа в коридорі викликала спочатку шок, а потім овації. Говорять, давно чекали, щоб їх почули.

Одна з жінок зі сльозами на очах розповіла, що у неї під опікою перебуває інвалід першої групи, які не ходить, не чує, не бачить і не розмовляє, однак її черга до отримання субсидії так і не підійшла. «Вже півроку я ходжу сюди щоранку. Довго стояти не можу, бо не можу кинути вдома самого, займаю чергу з 5—6-ї ранку. А черга до мене так і не дійшла, – плаче. – Керівниця ховається в кабінеті й чути мене навіть не хоче. Чужа біда їй ні до чого, а ми як мусимо виживати?»

Поговоривши з кожним у черзі, послухавши про наболіле, нардеп втратив самовладання. Прорвався до керівництва. Обуренню Капліна не було меж! Передусім через те, що особисто добивався в Комітеті і в уряді поправок до постанови, за якими люди з інвалідністю та онкохворі мають стовідсоткове безперешкодне право на отримання субсидій.

Ледве стримуючись, нардеп пішов прямо в кабінет в.о. керівника – начальниця управління Олена Матвієнко перебуває на лікарняному. У кабінеті з’ясувалося, що роботою управління соцвиплат Заводського району незадоволені не тільки жителі міста, які бажають отримати субсидію, але і самі працівники, яких не влаштовує керівництво і хаос, пов’язаний з постійними збоями на сервері.

«Подібних ситуацій я ще не бачив ніде в країні – в інших областях людям не доводиться займати чергу з 5-ї ранку, а весь процес автоматизований і пенсіонерів викликають за допомогою повідомлення на телефон», – переконував Сергій Каплін керівницю. Зв’язалися з нею телефоном. «Навіщо ви мучите людей похилого віку? Це набуло вже систематичного характеру. Я вас як начальник з парламенту попереджаю: ви повинні – на лікарняному ви чи ні – зібрати у себе в палаті, або де ви там перебуваєте, своїх заступників і навести порядок у системі роботи вашого закладу. Я приїду рівно через два тижні. Наші хлопці будуть контролювати, як усе змінюватиметься. Черг немає по всій країні! Ви — виняток, і це ненормально. Це ваш останній шанс і моє останнє попередження», – сказав Сергій Каплін.

На налагодження роботи нардеп дав два тижні, пообіцяв приїхати знову. Весь цей час за ситуацією в управлінні стежитиме його представник.

Доки Каплін був у кабінеті, жінку, яку відмовлялися приймати понад півроку, вислухали, прийняли документи. Вже на наступний день призначили комісію. (На момент випуску газети жінка повідомила, що субсидію вже отримала).

Нардепа ще довго не відпускали й інші мешканці району, які місяцями чекають своєї черги. Стільки сліз і безвиході, каже Сергій Каплін, не бачив уже давно. Тим паче в місці, яке має бути прихистком, а не розплідником відчаю. Кожен намагався розповісти свою історію і попросити допомоги. Дані деяких городян записали окремо, щоб взяти питання під особистий контроль. Люди навіть просили приходити в управління частіше, тому що на момент виходу Сергія Капліна з кабінету черга помітно порідшала – почали вести прийом, а не ховатись за зачиненими дверима.

«Це вина керівництва подібних територіальних відділень, я буду особисто ставити перед міністром питання про їх усунення. Ми зареєстрували петицію з вимогою підвищити заробітну плату тим, хто тут працює. Тут прості дівчата вислуховують все, що завгодно, від громадян, які втомилися стояти в черзі; слухають все те, що повинні вислуховувати Прем’єр, члени Кабміну і місцева влада! І отримують за це 3—4 тисячі гривень. Це ненормально. Людина повинна отримувати гідну заробітну плату на такому відповідальному соціальному посту, – наголосив головний соціал-демократ країни Каплін. – Захищаючи соціальні інтереси нашої держави, реалізуючи статтю 1 Конституції України, де чітко сказано: Україна – соціальна держава. І ці солдати соціального фронту повинні отримувати адекватну заробітну плату», –підсумував Сергій Каплін.

Голова Комітету соцполітики також повідомив, що збирається робити такі анонімні візити в управління соцполітики по всій країні, аби забезпечити якісне надання послуг. Це працює.

Навідався Сергій Каплін до Заводського підрозділу соцзахисту Миколаєва вже наступного ранку. Людей майже не було, а ті, хто не встиг потрапити на прийом учора, розповіли, що швидкість прийому збільшилася в рази. Зокрема на ранок у коридорі заледве нарахували 5 осіб, яких прийняли протягом 15 хвилин.

Раїса Науменко, «Чесна країна», лютий 2019 року

Коментарі
Завантаження ...