Інтернет газета

10-РІЧЧЯ ГАНЕБНОГО ГАЗОВОГО ПАКТУ ТИМОШЕНКО-ПУТІНА

0 211

9 січня 2019 року виповнилося рівно 10 років від дати підписання за підсумками переговорів між тодішніми прем’єрами України та Росії Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним скандальних та ганебних газових контрактів.
Дати належну політичну і громадську оцінку цим угодам запропонував кандидат у Президенти від Соціал-демократичної партії Сергій Каплін. Нещодавно ним був зареєстрований відповідний проект постанови у Верховній Раді.
«За результатам розгляду вимагаю засудити дії уряду Тимошенко, направляю звернення до ГПУ, НАБУ, вимагаю провести ретельний аудит щодо втрат для економіки та простих людей», –  заявив С. Каплін. Адже, за його словами, через ці скандальні контракти економіка України «втратила понад два трильйони гривень!»
І поки прокурори та детективи розмірковують, як реагувати на звернення народного депутата, варто нагадати про найрезонансніші оборудки Тимошенко в енергетичному секторі.

Кримінальний дует з Лазаренком
Подробицям діяльності тандема Тимошенко—Лазаренко в 90-і роки минулого століття присвячені сотні томів розслідувань, і не тільки журналістських. Загалом схема їхнього збагачення була такою: Лазаренко спочатку на посту Дніпропетровського губернатора, а згодом — Прем’єр-міністра домовлявся про забезпечення максимально сприятливих умов для бізнесу компанії Ю. Тимошенко Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ). Тимошенко ж зі свого боку «віддячувала» партнерові кругленькими сумами хабарів та відмиванням і переведенням грошей на закордонні рахунки Прем’єра Лазаренка.
Як зазначав у своїй книзі «Изолгавшаяся. Прокуроры США и Украины против тандема Лазаренко—Тимошенко» колишній перший заступник Генпрокурора України Микола Обиход, були відслідковані вочевидь далеко не всі перекази хабарів від Тимошенко Лазаренку, але й тих, що є, виявилося цілком достатньо, аби засудити Лазаренка в США до тривалого тюремного ув’язнення.
Достеменно доведено перерахування Лазаренку понад 162 млн доларів! Ще сотні мільйоніві досі перебувають під арештом. Втрати державного бюджету від діяльності Тимошенко і Лазаренка вираховуються мільярдами.

Як з російським «Газпромом» обдурити українську державу
Одним із найяскравіших прикладів оборудок, які прокручувала Тимошенко з росіянами, стала історія з крадіжкою 450 мільйонів доларів російсько го Міноборони. В 1996 році «Газпром» узяв кредит в банку майже на півмільярда доларів і цими грошима одразу погасив свою заборгованість перед російським державним бюджетом. Ці гроші дуже швидко уже як бюджетні були перераховані Міноборони, яке перевело їх на рахунки компанії зі структури ЄЕСУ як оплату за будівельні матеріали. Звідти ці самі гроші були блискавично повернені на рахунки «Газпрому», але тепер як виплата заборгованості ЄЕСУ за російський газ, і цими самими грошима «Газпром» повернув узятий кредит.
У такий простий спосіб всього за один банківський день «Газпром» погасив свою заборгованість перед російським бюджетом, Тимошенко і ЄЕСУ погасили уже свій борг перед «Газпромом», і лише російське Міноборони втратило півмільярда бюджетних доларів, оскільки ніяких будматеріалів від ЄЕСУ не отримало. В результаті розплачуватися за цю оборудку довелося українській державі: Вищий господарський суд України в 2013 році зобов’язав уряд виплатити Міноборони РФ 3,2 млрд грн.

Газова кабала 2009 року
Але найбільшим «досягненням» Тимошенко в газовій царині справедливо вважається угода з Володимиром Путіним 2009 року, що була по суті капітуляцією в «газовій війні», але такою, що давала Тимошенко можливість зберегти політичне обличчя. При цьому Україна потрапила в економічну і політичну залежність від Росії.
Нагадаємо, що за підсумками переговорів Тимошенко— Путіна була підписана угода одразу на 10 років наперед, і всі ці десять років ціна на газ для нашої країни мала вираховуватися
за формулою, базове місце в якій належало вартості 450 доларів за кубометр, що було максимальною з можливих цін за останні десятиліття. Крім того, в контрактах містилася так звана норма «бери або плати». Тобто Україна брала на себе зобов’язання купувати щонайменше 52 млрд кубометрів щороку, а в разі недобору на неї накладалися санкції.
Саме газові контракти Тимошенко дали можливість Віктору Януковичу підписати зрадницькі Харківські угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, що в 2014 році своєю чергою призвело до анексії Росією півострова. Україна опинилася в газовому зашморгу, що в підсумку і призвело до війни і втрати частини Донбасу.

Тарас Нагорний

Коментарі
Завантаження ...