Інтернет газета

Якщо не встигли оформити субсидію

0 137

Підвищення ціни на газ з 1 листопада спонукав багатьох українців просити допомоги у держави. А значить — звертатися за призначенням субсидій. Більшість людей, які усвідомили, що не потягнуть нові тарифи, стримує та обставина, що зі своїм рішенням запізнились. І даремно. Кабінет Міністрів компенсує витрати за комунальні послуги споживачам, які не встигли оформити субсидію.

Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики. Там підтвердили: кошти відшкодують, навіть якщо родина подасть документи у листопаді чи грудні, і незалежно від виду опалення: централізованого теплопостачання, індивідуального газового або електроопалення. Тобто держава відшкодує комунальні витрати родини за два місяці.

Одночасно з підвищенням ціни на газ вимоги до отримувачів субсидій спростили. Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише заяву та декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно. Зробити це можна трьома способами.

Перший — власноруч подати документи до місцевих органів управлінь праці та соціальної політики, сільських і селищних рад.

Другий — надіслати документи рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання.

Третій спосіб — відправити через мережу інтернет. Для цього відповідні документи можна заповнити на сайті Мінсоцполітики.

Кожен українець має право подати документи, а органи соціального захисту зобов’язані їх прийняти. Більше того, протягом 10 днів вони повинні дати відповідь: призначити субсидію, відмовити в ній чи відправити справу на розгляд комісії.

Якщо ж документи відмовляються приймати — звертайтеся зі скаргою до начальника відділення, телефонуйте на гарячу лінію облдержадміністрації або Кабміну і реєструйте скаргу. Відмовитися брати ваші заяви та декларації не мають права. У разі безпідставної відмови у субсидії слід телефонувати на урядову гарячу лінію за номером 15-45.

А от реальною підставою для відмови може бути кілька причин. Віднині держава припиняє допомагати тим, хто має автомобіль, випущений менше ніж п’ять років тому, є власником квартири площею понад 120 кв. м чи будинку площею понад 200 кв. м. А ще — якщо родичі субсидіанта або він сам працюють за кордоном, а суму заробітку не вказують під час оформлення допомоги.

Але якщо є підстави відмовити, це ще не означає, що субсидії не буде. Якщо вона дійсно потрібна, звертайся до служби соцзахисту, вимагайте, щоб у вас взяли папери і ваш випадок розглянула комісія. До речі, якщо ви вирішили самостійно заповнювати заяву і декларацію вдома, бажано ознайомитися з прикладами і не робити помилок. Особливо у декларації про доходи.

Наразі набула популярності послуга подання документів у електронному вигляді. Якщо раніше вона була доступна лише мешканцям Києва та Вінницької області, то з нинішнього опалювального сезону скористатись онлайн-сервісом можуть усі українці.

Оскільки ця послуга ще не надто звична, ми вирішили буквально крок за кроком «заповнити» заяву і декларацію в електронному варіанті. Для цього треба зайти на відповідний сайт — https://subsidii.mlsp.gov.ua

Крок перший — зайти на сайт та вибрати спосіб реєстрації — «Подання документів в електронному вигляді». Далі необхідно ввести діючу електронну адресу та підтвердити «Я не робот» і натиснути «Продовжити».

Крок другий — ввести код підтвердження, який буде надісланий на вказану електронну адресу. Натиснути «Продовжити».

Крок третій — заповнити заяву про призначення житлової субсидії. Алгоритм схожий на заповнення паперового документа. Різниця в тому, що вид субсидії не потрібно підкреслювати. На нього достатньо натиснути курсором. Звертаємо вашу увагу: у розділі «Відомості про ЖКП» треба обов’язково вказати, є у вас лічильник енергоресурсу чи немає.

Якщо заяву заповнили, натисніть «Продовжити попередню реєстрацію».

Крок четвертий — заповніть декларацію та натисніть «Продовжити попередню реєстрацію».

Крок п’ятий, дуже важливий — після заповнення документів необхідно перевірити вказану інформацію та підтвердити правильність вказаних даних.

Зачекайте, поки система повідомить, що заява на субсидію отримана і буде розглянута.

Рішення від управління соціального захисту ви також отримаєте електронною поштою.

 

Коментарі
Завантаження ...