Інтернет газета

Витрати на новорічні ялинки: Різні міста України

0 334
Луцьк
Святкове засвічення головної новорічної ялинки Луцька та ялинок у мікрорайонах міста — 55 тисяч; новорічно-різдвяні свята — 35 тисяч.
Хмельницький
Загалом на святкування у грудні 2018 планують виділити 308 400 гривень. На виготовлення різдвяного вертепу хочуть витратити 100 000 гривень. Оформлення гостини Святого Миколая обійдеться у 12 900 гривень. Ще 156 000 гривень підуть на організацію її роботи. Зокрема, ці гроші витратять на книги, які даруватимуть дітям. Відкриватимуть гостину 19 грудня. Ще 39 000 гривень витратили на відкриття головної ялинки та Різдвяного ярмарку, що відбулися 1 грудня. Новорічну ялинку в Хмельницькому почали встановлювати в середині листопада. Штучне дерево висотою 18 метрів придбали минулого року. Міському бюджету це обійшлося у майже півмільйона гривень.
Вінниця
Загалом на встановлення ялинок, ілюмінації та їх обслуговування планують витратити 1 мільйон 199 тисяч 235 гривень. У місті буде три ялинки: головна у центральному парку, на Майдані Незалежності та у парку Дружби народів. Також за ці кошти планують облаштувати вертеп та прикрасити будівлю міської ради. На демонтаж після свят витратять 264 тисяч 949 гривень. Новорічну ялинку у Центральному парку встановлять до 12 грудня, а демонтаж проведуть до 21 січня 2019 року.
Чернівці
На прикрашання головної новорічної ялинки на Соборній площі у Чернівцях витратять понад 600 тисяч гривень. 3D-ілюмінацію вже придбали. Це обладнання тернопільського виробника.
“У 3D-освітленні кожна лампочка світиться різними кольорами веселки. І це не просто дріт з гірляндами — це цілий комплект зі спеціальним обладнанням. На ялинці будуть висвітлюватися різні малюнки, які змінюватимуться. Зараз над цими малюнками працюють програмісти. Цього року запрограмуємо на нашу ялинку десять різних малюнків”, – пояснює дизайнер Наталя Бордіян.
Щороку у Чернівцях у середньому на прикрашання ялинки витрачали приблизно сто тисяч гривень. Якою буде остаточна сума цього року – поки що невідомо, бо вирішують, чи докуповувати нові іграшки.
Івано-Франківськ
В Івано-Франківську на проведення новорічної шоу-програми "Новорічна ніч-2019" витратять майже 100 тисяч гривень. Ці кошти потрібні для обладнання сценічної конструкції, оформлення сцени, для звукового та світлового забезпечення і ЛЕД-екрану. Зустрічати Новий рік розпочнуть о 23:00 годині на головній площі Івано-Франківська, Вічевому майдані.
Полтава
В Полтаві на новорічну ялинку та оздоблення Театральної площі, де її встановлюють, з міського бюджету витратили близько 6 мільйонів гривень.
– Ми докупимо на ялинку спеціальне шатро, яке накриватиме її. Навколо ялинки буде огородження, теж усе в ілюмінації. Можна буде заходити під це шатро, всередині якого стоятимуть різні іграшки: карета, олені та інші, – розповів Олексій Чепурко, заступник Полтавського міського голови з питань житлово-комунального господарства. — На опору виділили 2,9 млн. На інше – близько 3 мільйонів гривень.
Львів
На новорічні ялинки Львів витратить 260 тисяч гривень. Одну встановлять на проспекті Свободи перед театром опери та балету ім. С. Крушельницької, другу – перед кінопалацом ім. Довженка на Сихові.
Минулого року головну ялинку Львова встановили на проспекті Свободи 11 грудня. Її подарувала місту мешканка Брюхович. Однак лише на встановлення та прикрашення ялинки з бюджету виділили 100 тис. грн.
Старокостянтинів
Старокостянтинівський комбінат комунальних підприємств оголосив тендер на придбання 18-метрового штучного дерева та електричних гірлянд загальною вартістю 1,7 мільйони гривень.
Переможцем тендеру стало тернопільське приватне підприємство «Ялинка України». Саме у нього наприкінці жовтня 2017 року ялинку придбав і Хмельницький. Її вартість та ілюмінаційні гірлянди тоді обійшлися місту за 1,95 мільйона гривень.
«Усі минулі роки ми ставили високу ялинку, яку зрубували в лісі. Окрім неї, ми нищили ще декілька дерев, щоб ними затулити «лисі» місця. Вважаю, що так робити не варто. Ми нічим не гірші від інших міст України, які вже давно придбали штучні ялинки і користуються ними багато років. А ще ми маємо дбати про нашу екологію. Тому цього року ми не будемо рубати живі дерева, а купимо собі штучне. До того ж, гарантій термін від виробника на ялинку – 10 років», – розповів міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук.
За ці кошти для міста придбали ще й 3D піксельний фонтан «Каскад». Висота його понад 5 метрів. Конструкція фонтану складається із променів, які розташовані на різній висоті в 4 яруси і виглядають мов струмені води, що витікають із центру фонтану.
Встановлять новорічну ялинку та іншу ілюмінацію на вулиці Островського біля міської ради. Офіційне відкриття планується на 19 грудня. В цей день для усіх мешканців Старокостянтинова буде підготовлена святкова програма з конкурсами та подарунками.
Коментарі
Завантаження ...