Інтернет газета

Сугоняко Олександр Леонідович

0 306

Сугоняко Олександр Леонідович — громадський діяч і політик. Народний депутат України. Одружений. Виховує чотирьох дітей.

Народився 8 січня 1958 року на Сумщині, в місті Шостка. Відразу по закінченні середньої школи почав трудову діяльність як слюсар. Обслуговував і ремонтував контрольно-вимірювальні прилади і автоматику. Був призваний в армію, службу проходив у Повітряно-десантних військах. Після служби в армії вступив до Харківського юридичного інституту на спеціальність «правознавство». Закінчивши інститут, працював слідчим прокуратури в Конотопському районі, згодом — старшим слідчим прокуратури міста Суми.

Після роботи в правоохоронних органах вирішив пов’язати свою трудову діяльність з юридичною практикою в галузі господарського права. Працював юристом у Всесоюзному науково-дослідному інституті атомного та енергетичного обладнання (ВНДІАЕО). Обіймав керівні посади в юридичних та адвокатських компаніях Сумщини (начальник юридичного департаменту ТОВ «Еко-Енергія», директор ТОВ «ЕПФ «Канон», віце-президент адвокатської компанії «ЛЕКС», голова правління ГО «Сумський міський союз юристів»).

Отриманий досвід в юридичній практиці дав йому можливість застосувати свої знання в роботі на різних посадах в органах місцевого самоврядування та на державній службі. У різні роки працював начальником управління комунальної власності та приватизації міста Суми, заступником голови виконкому, начальником Головного управління юстиції в Сумській області.

Громадсько-політичною діяльністю почав займатися ще наприкінці 80-х років. У 1990 р. був обраний депутатом Сумської міської ради. Разом із групою городян цього ж року вперше підняв над Сумами синьо-жовтий прапор. Представляв інтереси юристів Сумщини, будучи делегатом I, II і IV Всесвітнього конгресу українських юристів. Олександр Леонідович завжди виступав за вільне суспільство і принципи правової держави, за соціальну справедливість, проти узурпації влади, відстоював громадянські свободи українців. Був активним учасником боротьби за незалежність України в 1990–1991 роках. Був учасником Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності у 2013—2014 роках. На позачергових парламентських виборах 2014 року жителі Сумщини обрали його народним депутатом України.

З грудня 2014 року керував Сумською обласною організацією партії «Удар». Коли київське керівництво партії прийняло рішення про об’єднання з партією Блок Петра Порошенка «Солідарність», ліве крило партії «Удар», не погодившись із цим рішенням, створило «Партію простих людей Сергія Капліна» (ППЛ). Олександр Сугоняко був обраний заступником голови партії. У 2016 р. ППЛ була перетворена в Соціал-демократичну партію (СДП), а в жовтні 2017 року Олександр Леонідович Сугоняко був обраний її керівником.

Коментарі
Завантаження ...