Інтернет газета

Кононов Віталій Миколайович

0 249

Кононов Віталій Миколайович — український політичний і громадський діяч. З 1989 року активно веде природоохоронну діяльність у першій громадській організації України — асоціації «Зеленій Світ». Навесні 1990 року був обраний жителями Києва депутатом Київської міської ради, де заснував першу в історії країни фракцію Зелених у складі Демократичного блоку.

Став одним з ініціаторів створення Партії Зелених України, яка була зареєстрована 24 травня 1991 року, ще до проголошення незалежності України.

У березні 1992 року обраний Головою Партії Зелених України, яку очолював до 2006 року.

На перших в Україні багатопартійних виборах за пропорційною системою ПЗУ набрала 5,4% голосів виборців. Це дало можливість створити фракцію ПЗУ з 18 народних депутатів, яка згодом збільшилася до 28 осіб за рахунок депутатів-мажоритарників.

У 2004 року став одним із засновників Партії Зелених Європи (European Green Party), яка сформувала фракцію Зелених в Європарламенті.

Віталій Миколайович вважає: «Україна, перш за все, має бути правовою державою з розвиненим громадянським суспільством, яке здійснюватиме реальний контроль над владою. Політичні та правові інститути країни повинні служити інтересам не абстрактного суспільства, а конкретної людини. Держава створена для людини, а не людина для держави!

Мій головний обов’язок як лідера політичної партії — трансформація свідомості громадян щодо навколишнього середовища і надання партійного механізму «соціального ліфта» всім висуванцям громадських еко-, зоо-, правозахисних організацій».

Коментарі
Завантаження ...