Інтернет газета

Каплін Сергій Миколайович

0 245

Каплін Сергій Миколайович — український політик, народний депутат VII і VIII скликань ВРУ, очільник Комітету з питань соцполітики, зайнятості та пенсійного забезпечення ВР, Представник профспілок у парламенті.

Народився 15 грудня 1979 року в селі Опришки на Полтавщині. Його батько був ліквідатором аварії на ЧАЕС, мати — бригадиром рільничої бригади.

Після перемоги на міжнародній економічній олімпіаді Сергій Каплін вступив до Київського інституту інвестиційного менеджменту. У 19 років уже був радником Голови Державного комітету України з питань розвитку підприємництва та регуляторної політики, членом правління Українського союзу промисловців і підприємців.

У 21 рік став виконавчим директором Кременчуцького шкірно-сідельного комбінату. Це був його перший великий досвід у відстоюванні підприємства, яке перебувало на той час у стані банкрутства. Комбінат вдалося вивести з кризи і він досі працює стабільно. Пізніше Каплін став президентом корпорації «Екологічні ресурси». Заснував і очолив Інститут проблем води та енергозбереження.

У 2010 році був одним з ініціаторів Податкового майдану в Полтаві і по всій Україні. Через рік створив ВГО «Рух простих людей», щоб знайти однодумців і об’єднати всіх, кому небайдуже майбутнє держави. У нього повірили: ще через рік Сергій Каплін переміг у Полтаві під час парламентських виборів і став народним депутатом України. У 2014-му, отримавши підтримку понад 50% виборців у Полтаві, знову був обраний народним депутатом.

Сергія Капліна також уповноважили бути Представником профспілок у Верховній Раді і захищати інтереси 6 мільйонів членів профспілок.

У межах боротьби за права людей праці Каплін особисто брав участь у підземному протесті гірників шахти імені Капустіна в Лисичанську. Разом із шахтарями, які вимагали виплати зарплат, він провів тиждень у забої на глибині 575 метрів. Завдяки втручанню і резонансу борг перед робітниками погасили.

Нардеп відомий пішою ходою протесту. Був єдиним із депутатів, хто брав участь у Врадіївській ході. Також ходив із Полтави до Києва «по душу Януковича».

У 2015-му разом з простими українцями Сергій Каплін створив «Партію простих людей». Партійці разом із незадоволеними підвищенням цін на комуналку співвітчизниками пройшли Тарифною ходою понад 300 км, потім організували Тарифний майдан, яким змусили Арсенія Яценюка залишити прем’єрське крісло.

Партія простих людей перейменована у Соціал-демократичну партію. СДП зараз — претендент на членство в глобальних організаціях лівих — Соцінтерні й ПЄС. А Сергій Каплін — у топі найперспективніших молодих політиків і кандидатів у Президенти.

Сергій Каплін — батько трьох дітей: виховує двох синів і дочку. Захоплюється футболом — грає на позиції воротаря, активно вболіває за українські футбольні клуби.

Коментарі
Завантаження ...